Şimdi Ara

Bisiklet hirsizlarina karsi , elektrik sistemi ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Üniversite son sınıf öğrencisiyim ve bisikletlerle ilgileniyorum , istanbulda bisiklet hırsızlığı malum almış başini gidiyor , piyasada turlu turlu kilit bir surude oneri var bu konuda, bunlarin bir cogundan haberdarim. Buraya konu acma sebebim aklima birsey gelmis olmasi ve bu konuda bana yardim edebilecek fikir verebilecek birilerini ariyorum . eskiden şaka kalemleri olurdu ucunu disariya cikarmak icin arkasina bastigimizda elektrik carpilirdik, birde kalem yeniyse bu saka, epey acili olurdu. Bunun gibi bir sistemi bisiklet uzerine yada kilit uzerine monte edebilir miyiz , piyasada bircok enerji kaynagi mevcut bnce en kullanisli olanlari telefon bataryalari yada harici sarz cihazlari. Hirsiz klidi acmak icin klide dokundugunda elektrik carpilsin yada bisikletin demir olan bir yerine dokundugunda elektrik carpilsin , hatta bir ust basamak olarak alarm devreye girsin . evet bunun gibi bir sistem yapilabilir mi acaba dusuncelerinizi merak ediyorum ?

Hirsizlar tabiki eldiven takabilir fakat hangi hirsiz bisiklet calarken eldiven takiyorki memlekette ☺

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

piyasada turlu turlu kilit bir surude oneri var bu konuda, bunlarin bir cogundan haberdarim.

abus marka kilitleri incelemediyseniz göz atmanızı öneririm.
  • Alarmı gören ya da bir kez çarpılan hırsız birdahaki sefere eldiven ve ekipmanla gelir. Onun yerine bisikletin iskeletinin içine gps izleme sistemi takarsanız hırsızları inlerinde bulabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hyrysyza kilit olmaz ..
    bisikleti ancak çok kysa süreli?ine bakkala markete gidece?iniz zaman için sa?lam kalyn çelik telli uzun kilit ile iki janty kapsayacak uzunlukta olanla sa?lam bir yere ba?lamynyz .
    kullanmady?ynyz zamanlar mutlaka eve alacaksynyz . de?erli bisikletse mutlaka çalynyr
    motorsiklet çalyyorlar bisiklet ne ki

ayryca bu aralar sele ve borusunu çalyyorlar .
    anlayaca?ynyz dy?aryda gözünüz üzerinde olacak .

bunlary nereden biliyorum a?abey 20 yyldyr bisiklet saty? ve servisi veriyor , mü?teriye syky syky tembih etmesine ra?men ,mü?teri bir ?ey olmaz deyip ortaly?a zincirleyip byrakyyoyr ,1 hafta sonra bisikletimi çaldyrdym diye geliyor .

elektrik veremezsiniz . çocuk dokunur kalp hastasy ,hamile kadyn dokunursa ölüme kadar götürecek ?ok ya?ayabilir küçük voltajlarda bile . bu sebepten ba?ynyz ciddi derde girer. hyrsyzy bile yaralasynyz elektrik yüzünden yine ba?ynyz derde girer malesef .

Bisikletinizi eve alyn ,asky aparaty ile tavana asyn ,hem az yer kaplar ,hem zarar görmez ve çalynmaz ..

• Cevaplar icin tesekkurler , dusuk amperlerde kalbin aritmiye girme olasiligi teknik bir konu bunlari bilimsel duzeylerde arastirmak lazim dogru soyluyorsunuz .en mantikli olan eve cikarmak gibi yine .asagiya kitlenecek bisiklet 50 lirayi gecmemeli , kisa islerde kullanilacak ikinci bir bisiklete ihtiyac oluyor gibi .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.