Şimdi Ara

sayacda yanip sonen kirmizi isik hakkinda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
45.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler birşey merak ettim bu akıllı sayaçlarda yanıp sönen kırmızı ışık ney ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sayaç üzerinden gerilim geçtiğinde endeks kaydeden bileşenlere sahiptir.o ışıksa pulsedur yani mesela sayacında 10000 e 1 yazıyorsa o ışık 10000 kez yanıp söndüğünde endeks 1 kaydediyor demektir.Ve aynı anda o ışığın içerisinde senin gözle algılayamayacağın bir data vardır.onun okuyucuları aracılığıyla bilgisayara veri gönderilir ve sayacın geçmişi kontrol edilebilir.
  • hep yapmiyor hocam oyle yaptimi fatura fazla geliyor alakasi varmi fazla birsey kullaninca fatura okunana kadar yaniyor

• BonezCrusher kullanıcısına yanıt
    şimdi o sizin sayacınızın değerine bağlıdır eğer 1kv yı 4000 pulseda yazıyorsa.ve siz de aynı anda birden çok aleti aynı anda kullanıyorsanız o aletin ışığı devamlı yanmak durumunda kalıcak.eğer elektrik faturası beklediğinzden çok fazla geliyorsa değişim talep edebilirsiniz
  • Çok teşekkürler.

• bu akıllı sayaç diye geçiyor bunlar, elektronik göstergeli.
    komşum onları yüzünden yüksek faturadan bıkmıştı. gitti kadranlı aldı değiştirtti,
    şimdi faturası yarı yarıya düştü ,
    ben bimiyorum ama kendisi öyle diyor.
    eski kadranlılar daha az yazıyormuş,
    bu elektronik olanlar cep telefonu şarj ederken bile ölçüm yaparmış,
    tedaşçılar söylüyor,
    sonra üç tarife varya onlara uymazsan fazla yazıyor.
    kardeşim,
    tarife şöyle olmalı,
    1,,,normal tarife,
    2...biraz ucuz tarife,
    3...en ucuz tarife,
    ama bu namussuzlar öylemi
    1...normal tarife,
    2...söylenen saatler dışında kullanırsan biraz tuzlu tarife,
    3...söylenen tarifenin o istenmeyen saat diliminde kullanırsan daha tuzlu tarife,
    yani ceza verir gibi, insalnalar para ödediyorlar.
    ne zaman eve elektrikçi gelse okumaya,
    vallaha dövesim geliyor çucuğu, ha birde her seferinde başka başka çocuklar geliyorya, kıl oluyorum, köpeğimiz ARAP ı salıveresim geliyor üstüne..

• Şimdi soyle bir durum var.sirketlerin size tedarik ettigi sayacla oldukca kalitesiz.en kalitelisi köhler ama o sandiginiz alman mali koehler degil.peki ne yapmaliyiz bu konu hakkinda eski tip sayaclara dnmelisinz.onda tarife kavrami yoktur.ama daha basarilidir.sonucta elektronik komponent hata yapabilir ama faraday kanunlari hata yapmaz.

• Hocam bu yeni binada herkez elektronik Viko markada benim eski evde o eski sayaçlardan vardı daha cok geliyordu burda az fatura geliyor
  • yok zaten daha az gelmesi normal olan benim bahsettiğim kalitesiz oldukları için ömürlerinin kısa olması.mesela ben ilk stajımı bunla ilgili birimde yapmıştım ve bize gelen sayaçları kontrol ettiğimzide sayaçların ne kadar kolay bozulduklarını anladım.bazıları bozuluyor endeks kaydetmiyor.bazıları bozuluyor hiçbir alet kullanılmasa bile endeks kaydediyor.ama olması gereken daha az yazması eğer doğru kullanırsanız.Keşke kaliteli markalar kullanılsa ve tüm Türkiye bu sisteme geçse milli anlamda...
  • Bugün öğleden beri evde elektrik yok sayacta 3 kablo takili ve kirmizi lamba yanip sönmüyor tüm nbinada var bende yok elektrik beyaz mühür var. Ödenmemiş borç yok yardım.lütfen. hanim.evde hasta yatar

• ILKERATLIILKER ; Zaman kaybetmeden elektrik idaresine gidip arıza için müracaat edin. Bende 3 hafta kadar önce boş faturayla karşılaşınca saatin çalışmadığını gördüm ancak evde elektrik vardı farkında değiliz arızaya müracaat ettim 1 haftaya geliriz dediler ama 10 günde geldiler neyse canları sağolsun bir daha ki faturada ne girdi anlayacağız , sizin saate belkide elektrik gelmiyor ancak o mührü sökmeniz durumunda elektrik idaresi oldukça canınızı sıkacaktır onun için hemen arıza müracaatınızı yapın!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.