Şimdi Ara

Bisiklet almakta kararsız olanlar | Buyurun (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
5
Favori
37.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnternette o denk gelmişti kusura bakma. Ben bisiklet ararken internette görebildiğim kadarı ile Kron pek önerilmiyor. Kron da çok kötü değildir sanırım kullananlar bilgi verebilir.İkisinde de zoom maşa varmış. Özellik bakımından birbirlerine yakınlar. İçinize sinen, kadro boyu uygun ve uygun fiyatlısı işinizi görecektir. Mosso sanırım daha kaliteli bir bisiklet ve İtalyan üretimi diye biliyorum. Daha iyi bir tercih olur gibi. Yine de hangisi içinize siniyorsa onu alın. Umarım kullananlar tavsiyede bulunur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveyours -- 21 Mayıs 2017; 19:55:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: braveyours

quote:

Orijinalden alıntı: onurQ7

Arkadaşlar merhaba..Bugun ani bir kararla bisiklet almaya karar verdim. Akşamları spora gidiyorum günde gidiş dönüş 6-7 kilometreden haftada 3 kez yol yapacagım sekilde hız istemedigim çift amortisörlü konforlu bir bisiklet arıyorum. En son ilk okul zamanlarımda bisikletlere fazlasıyla düşkündüm tabi büyüyünce iş okul derken bir hayli uzak kaldım birtakım bilgileri unuttuk.. İnternete bakındım pek bilgi bulamadım sizlere danışmak istedim. Bisikleti pek fazla yormayacagım. Tavsiyeleriniz 600-700 tl civarı olursa memnun kalırım. Hepsiburadada bahsettigim fiyatlara bianchinin çift amörtisörlü bisikletlerine bakındım tavsiye eder misiniz ? Şimdiden teşekkürler iyi forumlar

Şehir içinde çift amartisör gereksizdir ve boşuna ağırlık yapar. disk frenlerde aynı şekilde. Düz maşa, v frenli (yeni tip v-frenler) boyunuza uygun bir bisiklet (2.el temiz olabilir) yeterli. 6-7 Km. yi gözünde büyütme. Ben 20-25 yıldır kullanmadım. 1-2 aydır bisikletim var yaklaşık 250 Km. yapmşımdır. En son 55 Km. (gidiş-dönüş toplamda) yer yer rüzgarlı havada sürdüm. Yaşım 45 9 kiloya yakın fazlam var. Spor yapan genç biri için 6-7 km ne ki?

Hocam oncelikle cevabin icin sağolasın. Haftada iki üc kez bisiklet kullanacak birisi olarak süspansiyon farkını 3 5 km icin yaşar mıyım ? Şu bakımdan soruyorum ; Bisikleti pek fazla kullanmayacagim icin cokta fazla para vermek istemiyorum. Tek süspansiyonlu bisikletlerin fiyatı nedense daha pahalı bunu da pek anlayamadim açıkçası :) Uzun zamandir bisikletlere ilgim yoktu küçüklükten aklimda kalma kaliteli bisiklet markaları kaldı bunlari arastiriyorum; bianchi salcano.. bunlarda 450 liradan baslamakta (cift süspansiyon).. Tek süspansiyonlu bianchi buldum yanlis hatirlamiyorsam en dusuk 720 lira olmasi gerek. (Hb dan baktigim fiyatlar) Cok marka soyleniyor inanin bunlar hakkimda bilgim yok o yuzden yardımlarınızı bekliyorum. Bianchi salcano demisken bir tane bisiklet buldum salcano hector 21 vites 26 jant capinda olam modelini .. bu beni bahsettigim sartlarda idare eder mi ? Baska neler onerebilirsiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba..Bugun ani bir kararla bisiklet almaya karar verdim. Akşamları spora gidiyorum günde gidiş dönüş 6-7 kilometreden haftada 3 kez yol yapacagım sekilde hız istemedigim çift amortisörlü konforlu bir bisiklet arıyorum. En son ilk okul zamanlarımda bisikletlere fazlasıyla düşkündüm tabi büyüyünce iş okul derken bir hayli uzak kaldım birtakım bilgileri unuttuk.. İnternete bakındım pek bilgi bulamadım sizlere danışmak istedim. Bisikleti pek fazla yormayacagım. Tavsiyeleriniz 600-700 tl civarı olursa memnun kalırım. Hepsiburadada bahsettigim fiyatlara bianchinin çift amörtisörlü bisikletlerine bakındım tavsiye eder misiniz ? Şimdiden teşekkürler iyi forumlar

Şehir içinde çift amartisör gereksizdir ve boşuna ağırlık yapar. disk frenlerde aynı şekilde. Düz maşa, v frenli (yeni tip v-frenler) boyunuza uygun bir bisiklet (2.el temiz olabilir) yeterli. 6-7 Km. yi gözünde büyütme. Ben 20-25 yıldır kullanmadım. 1-2 aydır bisikletim var yaklaşık 250 Km. yapmşımdır. En son 55 Km. (gidiş-dönüş toplamda) yer yer rüzgarlı havada sürdüm. Yaşım 45 9 kiloya yakın fazlam var. Spor yapan genç biri için 6-7 km ne ki?

Hocam oncelikle cevabin icin sağolasın. Haftada iki üc kez bisiklet kullanacak birisi olarak süspansiyon farkını 3 5 km icin yaşar mıyım ? Şu bakımdan soruyorum ; Bisikleti pek fazla kullanmayacagim icin cokta fazla para vermek istemiyorum. Tek süspansiyonlu bisikletlerin fiyatı nedense daha pahalı bunu da pek anlayamadim açıkçası :) Uzun zamandir bisikletlere ilgim yoktu küçüklükten aklimda kalma kaliteli bisiklet markaları kaldı bunlari arastiriyorum; bianchi salcano.. bunlarda 450 liradan baslamakta (cift süspansiyon).. Tek süspansiyonlu bianchi buldum yanlis hatirlamiyorsam en dusuk 720 lira olmasi gerek. (Hb dan baktigim fiyatlar) Cok marka soyleniyor inanin bunlar hakkimda bilgim yok o yuzden yardımlarınızı bekliyorum. Bianchi salcano demisken bir tane bisiklet buldum salcano hector 21 vites 26 jant capinda olam modelini .. bu beni bahsettigim sartlarda idare eder mi ? Baska neler onerebilirsiniz ?

Ben de uzun süre uzak kaldım bisikletten ama araştırarak çeşitli kullanıcıların deneyimlerini inceleyerek uygun bir bsiklet bulabilirsin. Amartisör benim kanaatim ş.içinde çok fark yaratmaz,ancak; dağ-tepe dolaşırım dersen işe yarar.Netice de tümseklerden zıplayıp tepelerden inmeyeceksin. En fazla kaldırımdan ve bozuk yollardan geçeceksin. Boyuna uygun 26 jant bir mtb işini görür. Salcano-sedona vb. temiz bir bisiklet edin. Ortadan süspansiyonda bence gereksiz çok büyük konfor sağlayacağını sanmam ama yine de kullananlar daha iyi bilgi verir. Ben yol bisikleti aldım yakın zamanda şehir içinde yetiyor. İnce tekerlekli olması deneyimli isen sorun olmuyor. Salcano vites sistemini duymadım iyi midir bilemem. Piyasada en düşük Shimano Tourney diye geçen vites sistemi var bi de Sram in düşük versiyonu. Ben bisikletimi alırken en az Sora sistemli almamı önerdiler onlarında fiyatları daha yüksek olur. Düşük sistemlerde benzer sistemler olacaktır ve pek fark etmez diye düşünüyorum deneyerek içinize sinene fiyatı uygun kadro boyu size uygun bir bisiklet almanız daha iyi. Önceki yazdığım gibi kullanıcı incelemelerini okuyun ve acele etmeden araştırın Sizi tatmin edecek bir bisiklet umarım kısa zamanda bulursunuz

• Giant espace 2

Merida crossway 40d

Sedona 410

Kron tx800

Carraro sportive 227

Benim de adaylarım bunlar. Hangisini neden seçmeliyim bilgi verebilecek arkadaşlar varsa çok makbule geçecek

• braveyours kullanıcısına yanıt
    Umarım hocam .. btwin rockrider 340 markalı bisiklet nasil ? Tavsiye eder misiniz ?

• quote:

Umarım hocam .. btwin rockrider 340 markalı bisiklet nasil ? Tavsiye eder misiniz ?

Shimano TOURNEY TY500, 7 vitesli arka vites aktarıcı var. Giriş seviyesi zaten Shimano TOURNEY. Ön vites aktarıcısı MICROSHIFT MS22 genelde BTwin ürünlerinde olan bir aktarıcı. kadro/gidon boğazı/gidon ömür boyu garantili (bir anlamı var mıdır bilemiyorum) diğer markalarda ömür boyu garanti olmayabilir. Ön maşa sertlik ayarlıymış anlaşılan kilitli değil ama kilitli maşa daha pahalı olur. Benzer özelliklerdeki bisikletler sanırım aynı rakamlara gelir. bir bakmanız lazım. Alınabilir bir ürün gibi duruyor. Kullananlar vardır ve bilgi verirler umarım Almaya karar verirseniz internetten boyunuza uygun bir kadro seçin
  • quote:

https://forum.donanimhaber.com/btwin-rockrider-340-sahipleri-kulubu--116880813

Konusunu bir inceleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: wasabi340

Giant espace 2

Merida crossway 40d

Sedona 410

Kron tx800

Carraro sportive 227

Benim de adaylarım bunlar. Hangisini neden seçmeliyim bilgi verebilecek arkadaşlar varsa çok makbule geçecek

Hocam gerçekten ince eleyip sık dokumuşsun muazzam. karar verebildin mi bende alacağım bu modeller arasındayım. izmirde yaşıyorum genelde sahilde süreceğim ve şehir turu yapacağım :) bu sizin seçeneklerinizden hala birisine karar veremedim siz ne yaptınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: wasabi340

Giant espace 2

Merida crossway 40d

Sedona 410

Kron tx800

Carraro sportive 227

Aslında bazı püf noktaları var seçmek için

1-Vites: Shimano 24-27 vites değil model ile bakarsanız hangisi üst seviye kullanmış onu seçersiniz

Tourney,-

Acera,

-Alivio

Deore(8 ve 9' lu),

Deore LX, Deore SLX, Deore XT ve XTR kalite sıralaması "Alvio veya Deore" set olanları secin..

2-Maşa: Suntoor veya daha üst seviye maşa bakın bazıları direksiyon dan düğme ile pratik şekilde kitlenir

3-Butce fiyat:ilk Bisiklet ise 2500-3500tl lik değilde daha çok orta segment ve üstü (1300-1800 TL) fiyata bakmalı

• ibo83 kullanıcısına yanıt
    peki altus nasıldır?
    salcano city sport 10 hd yi yaklaşık 1 aydan fazladan araştırıyorum.kron bianchi vs. baya baktım.bir türlü karar veremiyorum.diğer markalara baktığımda city sport ayarında olan bisikletler vites fren sistemi olarak çoğu parçaların modelleri aynı fakat kronda aynı tür bisiklet 1.800 üstüne çıkarken salcanoda 1.500 1.600 civarlarında kalıyor.birazda bunun yüzünden karar veremiyorum.aradaki 200 300 tl marka imajımı yoksa gerçekten kalite farkımı var.baktığımda salcanoda baya eski bir marka ama niye kimse anmıyor anlayamıyorum.
  • cadillaccts C kullanıcısına yanıt
    Bisiklet almaya karar verdim.

İlk önce araştırdım ne önemli

Ağırlık

Maşa:

Süspansiyon:

Vites sistemi:

#Maşa icin: zoom-Suntoor var zoom daha düşük kalite Suntoor a gore bunu bilin...

#Süspansiyon: sadece önde tek yay süspansiyon önerilir, kitlenebeilir olması avantaj üst modellerde tek düğme ile direksiyon dan kitlenebeilir (Suntoor üst modelini kullanıyor)

#Vites sistemi 24 veya 27 vites bakın set olarak bazıları masraf düşürmek için önü başka arkası başka parça kullanıyor

Tourney, Altus, Acera, Alivio, Deore kalite sıralaması varsa acera veya Alivio set kullanan modeli seçin.. Tourney başlangıç viteslisi

• İstanbul-Anadolu Yakası'nda haftasonları belediyenin değişen kalitedeki bisikletlerini kiralamaktansa, bisikletçiden kiralamaya karar vermişken;
    - Eşime bisiklet kullanmayı öğretebilme,
    - 2,5 yaşındaki oğluma da bebek koltuğu alıp bisiklete monte ederek kullanma,
    amacıyla kendi bisikletimi satın alayım kararı verdim.
    Evde koyacak yer sorunu olduğu için daha önce almıyordum.

Yani, sele ile ön taraf arası aşağıya doğru inen bir dizaynı olsun,
    arka tekere denge amacıyla ek teker montajı yapılabilsin,
    ve yine arkaya koltuk montajı yapılabilecek 2. el bisiklet bakıyordum,
    ekteki bisikleti beğendim: fiyatı 250 tl -> pazarlıkla 200 tl vereyim diyorum.

Ne dersiniz?

Bisiklet almakta kararsız olanlar | Buyurun

Ya da alttaki bisikleti alabilirim:[link=https://tr.letgo.com/tr/i/bianchi-shadow-bisiklet_dbefa4a8-35cf-40b9-b3e9-449c83700a56][/link]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savatager -- 24 Mayıs 2017; 11:41:26 >

• valla bakıyorum işte şu ana kadar en faydalı bilgi ibo83 den gelmiş sağolsun. bunların topluca birbiriyle karşılatırıldığı bir yazı video bulamadım. hepsiyle ilgili ayrı ayrı bilgiler var. mağazalara gidip bakacağım ama mağazalar da sanırım her markayı satmıyor da bazı markaların bisikletlerini ağırlıklı olarak bulunduruyor. bir de sedona 300 le avrupa turuna çıkmış bir arkadaşım var. o diyor ki kesinlikle yerli marka almayacağız sana aldırmam diyor :) giant le merida arasında gibiyim şu an
    çok ama çok teşekkür ederim. kesinlikle çok işe yarayacak bilgiler verdiğiniz için. bisikletlerin komponentlerini karşılaştıracak bilgi olmayınca kullanıcı yorumlarına bakmaktan başka bişey yapamıyordum. bunlar çok iyi doneler olacak elimde. peki sizin bu modeller veya harici bir tavsiyeniz olur mu eminim çok işime yarayacaktır
  • wasabi340 W kullanıcısına yanıt
    Kendim Mosso aldım Legarde şehir ici-Touring

Arkadaşım Mosso wildfire (mtb) kullaniyor sorunsuz.

Sedona

Giant

Merida

Scoot

tabiki kaliteli üst seviye markalar

Hocam öncelikle vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum.
    bu modeller arasında kendinize alsaydınız hangisini tercih ederdiniz.

Giant espace 2
    Merida crossway 40d
    Sedona 410
    Kron tx800
    Carraro sportive 227

siz kendi aldığınız bisikleti de yazmışsınız bunlarla kıyasladığınızda çok büyük farklar var mıdır bunları sormamın nedeni bisiklet alacağım ve vereceğim paraya değecek olması belli ki siz baya konuya hakimsiniz siz ve sizin gibi arkadaşların,görüşleriniz çok önemli burayı takip eden insanlar için.
  • quote:

quote:

Shimano TOURNEY TY500, 7 vitesli arka vites aktarıcı var. Giriş seviyesi zaten Shimano TOURNEY. Ön vites aktarıcısı MICROSHIFT MS22 genelde BTwin ürünlerinde olan bir aktarıcı. kadro/gidon boğazı/gidon ömür boyu garantili (bir anlamı var mıdır bilemiyorum) diğer markalarda ömür boyu garanti olmayabilir. Ön maşa sertlik ayarlıymış anlaşılan kilitli değil ama kilitli maşa daha pahalı olur. Benzer özelliklerdeki bisikletler sanırım aynı rakamlara gelir. bir bakmanız lazım. Alınabilir bir ürün gibi duruyor. Kullananlar vardır ve bilgi verirler umarım Almaya karar verirseniz internetten boyunuza uygun bir kadro seçin

Büyük ihtimalle alacagım bisiklet olacak kısa sürede almayı düşünüyorum. Yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

• Bisiklet almakta kararsız olanlar | Buyurun
    bunların hiçbirinde sizin tavsiye ettiğiniz accera alivio vitesten yok gibi. yalnız kron tx 800 de tourney + acera yazmışsınız ne demek oluoyr o bazı modellerde toruney bazılarında acera mı
  • Merida

Mosso

Carraro incelemek gerek

Giant be Sedona düz maşa: Türkiye'de yollar sokaklar çalışmaları görünce düz maşa alınmaz bence!!

Vites sistemleri tam set veya fiyattan kırmak için ön farklı arka farklı kullanabilir arkada 8-9 dişli var ama öndeki değiştirici o seriden değil!!!

Merida-Carraro-Mosso tasarım güzel

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.