Şimdi Ara

Bisiklet almakta kararsız olanlar | Buyurun (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
5
Favori
37.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki hidrolik fren mi yoksa mekanik fren mi tercih etmeliyim.Hidrolik fren olan modeli 200 tl daha yüksek 1050 tl aradaki farka değer mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahadirbirgun -- 8 Temmuz 2017; 18:42:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar,

Bisiklet almaya karar verdim fakat o kadar seçenek arasında karar vermek ne yazık ki çok zor. Bisikleti genel olarak şehir içinde asfalt yolda kullanacağım, nadiren de olsa belki toprak yol-arazi falan sürebilirim. Bu sebeple şehir-tur bisikletlerinin uygun olacağını düşündüm. Bütçem ise çok yüksek değil ve ilk aşamada bilip bilmeden hareket etmek istemiyorum. Maksimum 800-850 civarı düşünüyorum. Sıfır veya temiz bir ikinci el olması farketmiyor benim için.

Şimdi benim bulduğum 2 farklı bisiklet var.

Birincisi Salcano City Fun 60

Diğeri Mosso Legarda 1621 MSM.

Bu modeller için önerileriniz ve bunlara alternatif önerebileceğiniz bisikletler nelerdir?

Boy 1.83 Kilo 86.

Edit: Claud Butler City Explorer diye bir bisiklet gördüm fiyatı diğerlerine göre nispeten daha uygun. Bunu da karşılaştırmaya ekleyelim ^^

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theceg -- 8 Temmuz 2017; 19:25:40 >
  • bahadirbirgun B kullanıcısına yanıt
    hidrolik daha iyi tutuş sağlar. Fakat genede 200 tl fazla vermene gerek yok.
  • teşekkür ederim cevapların için peki hangi kilidi veya kilitleri almalıyım daha önce iki tane bisikletim çalındı yine çalınsın istemem
    Mümkünse bisikleti evinizn içine alın. Onun dışında kilit olarak anahtar yada şifreli kalın olmak üzere iki çeşit var. Anahtarda sadece anahtar açar fakat aynısından yada tel tokayla açılablir. Şifrelileride 1den 9999a kadar denenirse mutlaka açılır. Sen şifreli al

• Gece evin içine koyacamda zaten spor salonuna gittiğimde kapının önüne kilitlemek için 2 3 saatliğine her ihtimale karşı aklımda iki kilit almak var bi şifreli veya anahtarlı bide u kilitler varmış galiba

u kilit hiç kullanmadım o yüzden bilmiyorum. 4 senedir şifreli kullanıyorum. ilk 1 sene anahtarlı kullandım arkadaşlar tel tokayla veya aynısından anahtarla açtılar.
  • city fun 60 değilde 70v modeli daha uygun size.
  • Nevan N kullanıcısına yanıt
    Salcano city fun 70v
    Salcano city explorer 40v
    Umit wagen
    B'twin Riverside 100
    B'twin Riverside 120
  • Selamlar

Sizce Mosso 1721 mdm mi yoksa 1721 msm mi almalıyım?

Günlük 25 km, 25° açısı olan asfalt yolda kullanılacak.

TEŞEKKÜRLER.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zggypop -- 11 Temmuz 2017; 22:55:29 >
  • Hocam buradaki yorumları okudum bu fiyatlarda Carraro alın demiş biri. Bakınırken şu bisikleti buldum bu fiyata çıkabilirim belki nasıldır bu bisiklet yada bu fiyata daha iyisi varmıdır?

http://www.hepsiburada.com/carraro-28-cr-race-012-bisiklet-p-HBV000003KSLX
  • Julimezar kullanıcısına yanıt
    yol bisikletleri hakkında pek bilgim yok o yüzden tam yardımcı olamam. Fakat o fiyata bianchi slr400 alabilirsin.
  • Carraro daha iyi bir marka değil mi daya iyi yorumlar okudum internette.
  • up
  • Giant kadro 26. Rockshoks havalı maşa. Maxxis dış tekerlekler. Full sram x9 set. İkinci el bir bisiklet var ve birde mosso 7571 acera ikinci el bisiklet var ikisinde karar kilamadim.

Giant 3000 TL

Mosso 1700 tl

Sizce fiyatları nasıl ve hangisi alınır.

İkiside ikinci el dağ bisikleti

• lizazim L kullanıcısına yanıt
    tabikide giant. komponent olarak kat kat üstte bisiklet.
  • Merhaba, forumda yeniyim, bu ilk yorumum. Liseye geçtim, hem İstanbul'da hem de yılın 4-5 ayında Saroz tarafında kullanacağım, tercihen tek süspansiyonlu bir mtb bakıyorum. Şu ana kadar Bianchi haricinde hiçbir bisiklete binmedim. Yeniliklere açığım. Bütçem maksimum 1300 TL. Şehir bisikleti istemiyorum. Biraz izdivaç programına katılan biri gibi oldu ama neyse.
  • ns053 kullanıcısına yanıt
    Bence şehir bisikletinde hidrolik disk gereksiz, masraflı ve bakımı zor.

• Merhaba sayın hocam, Ankara da hobi amaçlı kullanmak üzere bisiklet arayışındayım bir tavsiye de sizden alabilir miyim?
    Boyum 1,80 kilom 80. bütçe olarak 700 düşünüyorum. bana kullanmam gereken kadro ve jant bilgileriyle bir v frenli bir de hidrolik frenli bisiklet önerisinde bulunur musunuz?
    Teşekkür ederim.
  • ronalldowen R kullanıcısına yanıt
    merhaba. öncelikle 700 lira gibi bir bütçeyle hidrolik fren bulamassınız. Bulsanızda gerek yok zaten hd'ye. v-fren bakımı ve kullanımı kolay olduğu için şehir içinde daha çok tercih edilir. kullanmanız gereken komponentleri yazıcam. ama önce kullanacağın yolların düz olup olmadığını öğrenmem lazım.

kadro olarak alüminyum tercih edin. hem hafif hem esnek ve hemde sağlam olması avantajlarından sayılır.
    maşa olarak amortisörlü ve düz maşa olarak 2ye ayrılır. yollar düzse düz, engebeli ise süspansıyonlu tercih edin.
    jant olarak şehir bisikletlerinde standart olan 28 jant, düz veya hafif dişli 1.75 kalınlığında dış lastik kullanılan bisklet seçin.
    v-fren daha iyi
    model olarak salcano city explorer40v veya salcano city fun 70v.
    b'twin markalarında da b'twin riverside 100, 120 veya 500 tercih edin.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.