Şimdi Ara

BIS ve BBM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
53.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • müşteri hizmetlerini aramanız daha hızlı ve kolay olacaktır. zira büyük ihtimal bayiye gittiğinizde onlar da müşteri hizmetlerini arıyacaklar yada size aramanızı söyleyecekler.
  • Pekı gercekten cok tesekkurler
  • peki arkadaşlar ben bu telefonu 2. el alsam yinede bis üyeliği yapabiliyorum değil mi? yani misal önceden bu telefonda bis vardı ama kullanıcı değişti yeni sim karta bis üyeliği açılıyor yani ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max_Payne -- 28 Ağustos 2010; 12:07:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Max_Payne

peki arkadaşlar ben bu telefonu 2. el alsam yinede bis üyeliği yapabiliyorum değil mi? yani misal önceden bu telefonda bis vardı ama kullanıcı değişti yeni sim karta bis üyeliği açılıyor yani ?

2.el blackberry'lere bis aboneliği alınabilir. sadece blackberry'nin ilk sahibinin kullanıdığı operatöre başvuru yapıp cihazı boşa çıkarttırması gereklidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skhnd

turcell hazırkart da bis üyelği aylık 45 lira ve sadece blackberry apn leri ile yapacağınız bağlantıları kapsıyor. yani wap ve gprs bağlantılarınız ayrıca ücretlendiriliyor. aynı durum avea ve vodafone faturalı hatlarında da var. şu an en avantajlı turkcell 1 yıllık abone olursanız aylık 30 liraya 4 gb kota veriyo ve buna blackberry apn leri yanında bütün wap ve gprs bağlantıları dahil oluyor. tabiki seçim sizin. vodafone aylık bis in ne kadar olduğu konusunda bi fikrim yok ama vodafone un sitesinde bulabilirsiniz.

Hazırkart kullanıcıysan tek tip üyelik var mega paket ona 4 gb internet dahil. seçenekler geliştirilmiş seçeneler ve tarayıcı dedilkten sonra hot spotu internet explorer yapacaksın ve normal bilgisayardan internette bağlanıyormuş gibi bağlanacaksın. bbm vs de kullanabiliryorsun.

• cahilliğimi bağışlayın. fakat BIS aboneliği olduğunda internetede girebiliyormuyuz. yani ayrıyeten birde 3g abonesi olmamız gerekiyr mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tissue

cahilliğimi bağışlayın. fakat BIS aboneliği olduğunda internetede girebiliyormuyuz. yani ayrıyeten birde 3g abonesi olmamız gerekiyr mu?

Olur mu öyle şey ne cahilliği? Bis blackberry servislerinin kullanımı için gerekli olan data servisinin adıdır. Bu servis edge ve 3g üzerinden çalışır. 3G aboneliği yapmazsanız bis yine kullanabilirsiniz edge ile bağlantı sağlarsınız. 3g olursa daha hızlı bir data alışverişi olur. tabi 3G alt yapısı iyi olan bir ildeyseniz ;)
  • merhaba

şu an açık ve kullanmakta olduğum bir turkcell hattım var ancak bugün babam kendisine ve bana birer kamu hattı almış. şuanki tarifemden avantajlı ancak hat babamın üstüne olduğu için bis e abone olmakta sıkıntı çekermiyim? yani hattı bis e açtırmak için yanımda babamı falan isterlermi? eğer isterlerse işim yaş babama her ay 30 tl internete neden verdiğimi açıklayamam:)
  • quote:

merhaba

şu an açık ve kullanmakta olduğum bir turkcell hattım var ancak bugün babam kendisine ve bana birer kamu hattı almış. şuanki tarifemden avantajlı ancak hat babamın üstüne olduğu için bis e abone olmakta sıkıntı çekermiyim? yani hattı bis e açtırmak için yanımda babamı falan isterlermi? eğer isterlerse işim yaş babama her ay 30 tl internete neden verdiğimi açıklayamam:)

hat sahibinden başkası işlem yapamayacağı için babanızın işlem yapması gerekli.
  • arkadaşlar 6 yıldır telefon almayan biriyim. İş adamı falanda değilim yalnızca blackberry'e hayran kalmış biriyim E72 al dediler fakat, kafayı yememek elde değil blackberry hem görünüş, şıklık ve sistem olarak beni daha çok etkiledi.
    dokunmatik ile aram iyi olmadığı için yani bir türlü alışamadım dokunmatik telefonlara en sonunda blackberry'de karar kıldım
    fakat araştırmaya başladıkca blackberry'nin biraz tuzlu bir iş olduğunu anladım telefonu ilk olarak doğubanktan alacaktım ama bu BİS olayı beni deli etti. konturlu hat kullanan biri olduğum için BİS alamazsın hatlı olmalı o hattıda 6 ay kullanman lazım falan dediler

arkadaşlar bu konuda aradığım bir çok sorunun cevabını buldum yani bis olmadanda wi-fi ile internete bağlanabiliyor sanırım fakat bis alırsak daha avantajlı durumlarda var gibi anladığım bu
    şimdi bi turkcell bayı yada vodafone'dan alırsam bu BİS ücretine konuşma tarifesi dahil mi yoksa dışında mı ?
    BİS olmadan GPS özelliğini kullanabiliyor muyum ?
    Bis olmadan wi-fi ile internette gezip yazılım yükleyebiyor muyum ?
    ve sizce doğu banktan almak mı mantıklı yoksa herhangi bir GSM bayisinden mi ?

evet biliyorum biraz uzun bir soru oldu affınıza sığınarak cevaplarsanız çok memnun olurum
    saygılar

• 6 ay olayını yanlış anlatmışlar. Cihaz kontratlı almak için 6 ay gerekiyor. Örneğin doğubanktan telefonu alırsınız turkcell time gidip hattınızı faturalıya taşıyıp 12 ay bis kontratı yaparsınız ayda 30 tl şeklinde ödersiniz. 6 ay gerekmiyor yani. Bis olmadan gps'i kullanamazsınız. wi-fi ile internette gezebilirsiniz anca. windows live messenger, facebook, twitter gibi uygulamaları kullanamazsınız.
  • AnlaşıLdı yani hazır karta bis alınamıyor, inanılmaz hoşuma giden bir telefon gözümü kararttım alacağım bis olayını nasıl yapacagım onu bilmiyorum iste , peki arkadaslar curve 9300 ile bold 9700 arasında fiyat dısında ne gibi farklılıklar var hangisini almak daha mantıklı ? Sizimde kafanızı utuledim kusura bakmayin
  • 9700 ün 9300 den arasında yüzeysel anlamda bildiğim kadarıyla kamera, ekran çözünrlüğü, pil gücü ve kasa yapısı (9700 daha bi sağlam hissi veriyor) gibi farklılıkları var. Ki bence bu farklılıklar aradaki 600 lirayı verecek kadar değil yani 9300 orta seviye bi kullanıcı için mantıklı gibi duruyor. Blackberry OS 6 nın her ikisi içinde kullanılabileceğini de belirteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: korkuluk13

AnlaşıLdı yani hazır karta bis alınamıyor, inanılmaz hoşuma giden bir telefon gözümü kararttım alacağım bis olayını nasıl yapacagım onu bilmiyorum iste , peki arkadaslar curve 9300 ile bold 9700 arasında fiyat dısında ne gibi farklılıklar var hangisini almak daha mantıklı ? Sizimde kafanızı utuledim kusura bakmayin

hazır karta bis aboneliği yapılıyor ayda 45 tl, ücretlendirme periyodu haftalık 11,25tl
  • arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum. ben sosyal ağlar dışında çok fazla internet kullanmıyorum. belki ayda 2-3 kere banka işlemleri. normal 3g 100 mb'lık pakette sınırı geçmiyorum bile... yani sorum şu ki; acaba 2 mb.lık bis üyeliği yapsam, üstüne 8 tl'ye 100 mb'lık gprs pakedi alsam daha ucuza, daha mantıklı olmaz mı? nasılolsa 2 mb. bitince normal gprs tarifesi yazacak. ya da 2 mb. bitince kullanamayacağım uygulama veya işlem var mı? cevaplarsanız çok sevinirim. teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: chantamantela

arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum. ben sosyal ağlar dışında çok fazla internet kullanmıyorum. belki ayda 2-3 kere banka işlemleri. normal 3g 100 mb'lık pakette sınırı geçmiyorum bile... yani sorum şu ki; acaba 2 mb.lık bis üyeliği yapsam, üstüne 8 tl'ye 100 mb'lık gprs pakedi alsam daha ucuza, daha mantıklı olmaz mı? nasılolsa 2 mb. bitince normal gprs tarifesi yazacak. ya da 2 mb. bitince kullanamayacağım uygulama veya işlem var mı? cevaplarsanız çok sevinirim. teşekkürler

2 mb bitince blackberry apn kullanan programları kullanamazsınız. 2 mb bittiğinde facebook, twitter gibi programları unutun yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

quote:

Orijinalden alıntı: chantamantela

arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum. ben sosyal ağlar dışında çok fazla internet kullanmıyorum. belki ayda 2-3 kere banka işlemleri. normal 3g 100 mb'lık pakette sınırı geçmiyorum bile... yani sorum şu ki; acaba 2 mb.lık bis üyeliği yapsam, üstüne 8 tl'ye 100 mb'lık gprs pakedi alsam daha ucuza, daha mantıklı olmaz mı? nasılolsa 2 mb. bitince normal gprs tarifesi yazacak. ya da 2 mb. bitince kullanamayacağım uygulama veya işlem var mı? cevaplarsanız çok sevinirim. teşekkürler

2 mb bitince blackberry apn kullanan programları kullanamazsınız. 2 mb bittiğinde facebook, twitter gibi programları unutun yani.

peki, çok teşekkürler.

• quote:

turcell hazırkart da bis üyelği aylık 45 lira ve sadece blackberry apn leri ile yapacağınız bağlantıları kapsıyor. yani wap ve gprs bağlantılarınız ayrıca ücretlendiriliyor. aynı durum avea ve vodafone faturalı hatlarında da var. şu an en avantajlı turkcell 1 yıllık abone olursanız aylık 30 liraya 4 gb kota veriyo ve buna blackberry apn leri yanında bütün wap ve gprs bağlantıları dahil oluyor. tabiki seçim sizin. vodafone aylık bis in ne kadar olduğu konusunda bi fikrim yok ama vodafone un sitesinde bulabilirsiniz.

Ben vodafone kullanıcısıyım.
    9300 için görüştüm
    kampanyalı telefon 24 ay boyunca 48TL.
    Vodafone da BIS aboneliğinin 30TL olduğunu söylediler.
    Bana çok makul geldi...
    24 ay boyunca 18TL ödemiş olacağım yani..

• slm bbm in avantajı ne ?
    internet kullandıktan sonra tüm pda lar ile her mail alınıyor msn çalışıyor. yurt dışında data almak zaten ayrıca çok pahalı
    bu bbm i sanki hiç internet veye hiç telefon operatörü yokken bile bedava iletişim gibi sunuyorlar
  • Bu kadar mesaj yazılmış ancak şunu anlayamadım. Şimdi benim bis aboneliğim olmadan, sadece 3g mobil internet paketi ile tarayıcı üzerinden facebook vb. sitelere girmem mümkün değil mi? Zira evde zaten bilgisayarım ve 3g mobil modemim var. telefondan internete çok fazla ihtiyaç duymayacağım. 3g mobil internet ile anladığım kadarı ile sadece uygulamaları kulanmada sıkıntı yaşarım, onun dışında tarayıcıda rahatça gezmem mümkünmüdür?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.