Şimdi Ara

Birim Geri Yazma Ön belleği ve RAID0

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
3
Cevap
0
Favori
217
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Birim Geri Yazma Ön belleği ve RAID0
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2059 Mesaj
    Sistemimde iki adet Seagate 250gb HDD di RAID 0 yapılandırmasıyla kullanıyorum.İntel Matrix Storage manager de birim geri yazma ön belleği kapalı görülüyor.nasıl aktive edeceğimi biliyorum.Benim aklıma takılan konu acaba bu özellğin açılması performansı artırırken diğer yönden dezavantaja neden oluyor mu? yani bunun açılmasının bir zararı olabilir mi?

Bene genellikle sistemin ayarlarını defaul olarak kullanmayı tercih edenlerdenim.Eğer derseniz ki bunun bir zararı olmaz zaten o özelliğinaçılması gerekiyor ben de öyle yapacağım.Ama benim bilmediğim bir özellik olabileceğinden çekiniyorum.

|
    |
    16109 Mesaj
    HDD tuneye göre birim önyazma belleğini etkileştirince performans artıyor. Etkinleştirmenin herhangi bir zararı yok.

|
    |
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
192.168.1.1
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.