Şimdi Ara

Biri yanlislikla hesabiniza 1 milyon tl atsa (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hehe yanlışlıkla gönderilen parayı alıp harcayabileceğinizi mi sanıyosunuz. Gönderen kişi yanlışlıkla gönderdiğini beyan ederse o kadar yüklü miktarda davalarda geçer ömrünüz, üstüne üstlük davayı kaybettiğiniz gibi tazminata hapse kadar gidebilir.

yani sen o parayı aldığın gün anında başka bir ülkeye uçacaksın ve oranın vatandaşı olacaksın. ertesi gün bankadan oradan buradan nasıl ihtarnameler gelir anlarsınız. çoluk çocuk dolu forum.

• quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

Pek bankaya gidip 1 milyon tl mi nakit cekmek istiyorum desem hemen verirlermi

Alıntıları Göster

Finansbanktaki 60K paramı çekeyim dedim 2 gün sonraya süre verdiler 

Hesap et 1 Milyon için kaç ay beklersin  

• Paranın hesabımdan çekilmesini talep ederdim. Hiç belli olmaz paranın kaynağı sıkıntılıdır başımız ağrımasın.
  • bu arada bütün bankalarda aynı mı bilmem ama vakıfbankta gece yarısı fatura ödeyemezsiniz

çünkü hackerler gece yarısı bankalara saldırırler

hesaplar arası sıçrayan paralara denk gelebilirseniz şanslısınız

bir seferinde yaşadım kredi kartı borcunu gece yarısı ödediğim halde bakiyem düşmemişti

• sahibine iade ederim zira iade etmezsen başında derde girer.

• Bankayı arar geri veririmm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

bu arada bütün bankalarda aynı mı bilmem ama vakıfbankta gece yarısı fatura ödeyemezsiniz

çünkü hackerler gece yarısı bankalara saldırırler

hesaplar arası sıçrayan paralara denk gelebilirseniz şanslısınız

bir seferinde yaşadım kredi kartı borcunu gece yarısı ödediğim halde bakiyem düşmemişti

yapı krediyi ariyip durumu bildiriyorum hemen  

• parayı cekip dolar/euro alıp kayıplara karışırım :)

• Dişlerimi yaptırırım arta kalan parayı da dağıtırım
  • Sene 2016 Esnaf Müşteriye kredi çeken bankacı benim ekranım açıkken yanlışlıkla şirket hesabından benim hesabıma 30bin yatırmış haberim yok sanki suçlu benmişim gibi esnaf amca beni aradı paramı geri ver diyor başka bişey demiyordu 1 iş günümü yemişti bu yanlışlık benim.

• bana 2 bin lira gelmişti bu şekilde sahibini kendim bulup iade ettim 1 milyonuda öyle yaparım heralde

• IBAN numarasını nereye yazıyoruz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: CN III Oculomotor

Hesabıma para gelmiş ben de harcamışım nesi suç ki bunun? Hatayı yapan ben değil bana gönderen. O zaman düşmanıma para atayım sonra dava açayım öyle iş mi olur

Eski çalıştığım işyeri Kobi ile anlaşmalıydı.Kobi bizim işyerinin hesabına yanlışlıkla para göndermiş.Anlaşıldıktan sonra bizim işyerine ulaştılar ve parayı geri istediler ancak belli bir miktar faiz ödemeniz gerekiyor dediler sanki bizim işyerinin suçuymuş gibi.Patron da aramız zaten kötü ödeyelim çok önemli değil diyerek ödemişti faiziyle beraber.Devlet işin içinde olduğunda böyle oluyor.

• Bankayı arar ''beklemediğim para hesabıma geldi incelenmesini talep ediyorum.'' diye bildirir kenara çekilirim.

Nakit olarak zaten ÇEKEMEM. Banka vermez daha doğrusu vermek için süre ister.

İnternetten harcayamazsın belgeli olarak cezana işlenir.

Banka inceleme talebinde bulunup geri çekilirsen ve bankaya harcama, eft iptali gibi talepler gelmezse yapacak bir şey kalmıyor güle güle harcayın tabi bir vegi vb. çıkacaktır o para hakkında yasallaştırmak için orası nasıl our bilemem.

• Öyle bir yanlışlık yapılması ihtimali yok , yüksek sayılabilecek meblaları havale ya da eft yaptığınızda sms onayı dışında genel merkezden aranıyorsunuz. Geçtiğimiz mayıs ayında 180bin tl havale yaptım ne için bu işlemi yaptığıma kadar sordu arayan kişi , hatta lafı uzatıp tehdit altında olup olmadığımı bile ölçmeye çalıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erdo4

Finansbanktaki 60K paramı çekeyim dedim 2 gün sonraya süre verdiler 

Hesap et 1 Milyon için kaç ay beklersin  

Alıntıları Göster

2 gün nedir ertesi gün vermeleri lazım ben 10k dolar falar çektiğim oldu habersiz direk verdiler bankadan bankaya çok değişiyor.

• sebepsiz zenginleşme + o para kardan çok zarar getireceği için geri verirdim  

• Bitcoin'e yatırır aklarım
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.