Şimdi Ara

Biri şu viaport u durdursun

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gozunuzu Seveyim İstanbula toplu konut projesi yapmayın artık. Bi de yapılan yerlerde artık otoparkı yerin altına yaptk trafik sorununu ve park alanını cozduk diyorlar. Tamam park alanını hallettinde trafiği nasıl cozdunuz onu anlamadım. Eskiden işten eve gelmem yarim saat max 40dakkaydi. Viaport yapıldı. Alışveriş merkezi+toplu konutlar. Mecbur topkapidan Sultançiftliği ne girmeye tek bi istikamet var ve akşam ya da sabah hep tıkalı oluyor. Hele hafta sonları bi de viaporta alışveriş merkezine gelenler olunca ister istemez trafik iki katına çıkıyor. Bazen diyorum ara çerkezköy den bi is. Bulursan git başla. Ama orasida belli nolacagi. Tum issahalari oraya taşıniyor. 5 sene sonra orada da düt düt trafik. İmkânım olsa bursa İzmir gibi yerlere gidecem ama bizim issahalari orada yok :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet berbat durumda orası, bir şekilde el atılması lazım. Birde o konut bitip millet taşınınca kilitlenecek iyice

• quote:

Orijinalden alıntı: zQrba

Evet berbat durumda orası, bir şekilde el atılması lazım. Birde o konut bitip millet taşınınca kilitlenecek iyice

Aynen hocam ileride daha kilit olacak. Daha millet oraya yerleşmeden kilit durumda. Onu gectim bi de karşısında boş Metris cezaevi var. O da yıkılıp oraya da rezidans tarzı avmli yerler yapılacakmis. Artık arabada yatıp kalkariz.

• Insaat rantı trilyon dolara koşuyor

Bankalar kredi vererek rekor kırıyor

Siyaset

Bürokrasi

Belediyeler

Arap sermayesi

Aracılar iş bağlayanlar

Trilyon dolarlık ranttan güzel paylar alıyor

Derken 3 . Köprü ve 3 . Havalimanı

• istanbulda hala nasıl yaşıyorsunuz anlamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

istanbulda hala nasıl yaşıyorsunuz anlamıyorum

Bursa nasıl peki hocam
    İnsanı nasıl. Yasanablitesi nasil?

• Nacizhane tavsiyem...yasanacak ve asiri sakin bir yer...balikesir derim...

• quote:

Orijinalden alıntı: pokezoom

quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

istanbulda hala nasıl yaşıyorsunuz anlamıyorum

Bursa nasıl peki hocam
    İnsanı nasıl. Yasanablitesi nasil?

herkesin aradığı şey farklıdır. bursa bukadar nüfusa ve göç almasına ramen kendini daha iyi korudu bence. ama eski tadı yok bu bi gerçek. beni burda tutan sebepleri görmezden gelerek tarafsız olarak bakarsak bursada yaşamamın sebepleri;
    istanbul kadar kalabalık olmaması, sakinliği, hala kafa dinleyebilecek yerler olması. merkezden arabayla 30 dk da dağa çıkabilirim yada aynı sürede deniz kenarına gidebilirim. hiçbiyerinde istanbul kadar rahatsız edici bi insan yığını yok. merkezdeki 2-3 yer hariç şehirde gezerken üzerinize zorla birşeyler satmak isteyen dilenciler atlamıyor.
    küçük bi şehir değil istanbulun vaad ettiği imkanların %99 u bursadada var. yok illa istanbul lazım oldu evimden çıkar feribota biner yaklaşık 2 saate istanbul yenikapıda olabilirim.
    hayat kesinlikle daha ucuz. ev kiraları dükkan kiraları çok daha ucuz. yeme içme bile nerdeyse yarı yarıya fark ediyor. çoğu semtte direk çeşme suyu içilebiliyor mesela bizim evde akan su karacakaya suyuyla eşdeğer kalitede.
    sadece toplu taşıma istanbula göre daha pahalı ve istanbuldaki kadar gelişmiş değil.
    bursada günde 2-3 defa belirli saatlerde belirli yollarda trafik olur. onun dışında trafik akar. sadece şehri tanımak gerekiyor.
    esnafı insanı istanbula göre daha duyarlı daha iyidir. heryerde iyisi kötüsü vardır ama istanbul kadar kötü ve karışık değil orası bi gerçek.
    ailem bursada değil. bursada sadece 1 tane arkadaşım var geri kalan tüm çevrem tüm arkadaşlarım istanbulda. kız arkadaşım bile istanbulda. istesem 2-3 sene önce buraya iyice yerleşmeden önce çok rahat istanbulada yerleşebilirdim. ama ben istanbula yerleşmem yönündeki onca ısrara ramen burayı tercih ettim. pişman değilim artık bursa bile kalabalık olmaya başladı. istanbula nezaman gelsem kaçmak için yer arıyorum.
  • benım okul orada hocam gelmeyıp napalım :D
  • İstanbul iğrenç bir şehir oldu zaten son hükümetin gelmesinden sonra. Her yer konut projesi. İstanbulluyum ama 2001 den beri eskişehirde yaşıyorum. Son 5-6 sene öncesine kadar hep özlerdim, gittiğimde bir hoş olurdum ama artık gitmek çile oluyor. Trafiği sabır sınırlarını aştı. Her yer konut ve hepsi kaba saba, tipsiz, iğrenç beton binalar. Hepsinde başbakanın devasa posterleri vs, kimbilir nasıl rantlar dönüyor. Adam betondan colesseum gibi bina yapmış o kadar eğreti ki.

Hayır ankara da büyük kardeşim, orada da trafik var, orada da bir sürü konut var ama ankaradaki hemen her bina, her gökdelerde bir şıklık var. Kibar duruyorlar, duruşları olsun, ışıklandırması olsun avrupa şehri havası veriyorlar. Ayrıca öyle deli kilit trafik olmuyor istanbul gibi. İstanbulun cılkı çoktan çıkmış bir lodos oluyor daha şehir sınırlarına girmeden şehre girmek için 2 saat trafikte cebeleşiyorsunuz otobanda. Böyle şehir olmaz olsun, doğup büyüdüğüm yeri ne hale getirdiler, gecekondu metropolüne dönmüş resmen.
  • 15 yil yasayip kactim kafam rahat...

• Bende orda oturuyorum cidden cok trafik oldu avm den sonra. Havadan viyadük tarzı yol yapılabilir mecidiyeköyde ki gibi bi nebze rahatlar.

• viaport avm kurtköyde otoyol kenarında değilmiydi,gerçi orasıda aynı oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

viaport avm kurtköyde otoyol kenarında değilmiydi,gerçi orasıda aynı oluyor

Bide gaziosmanpasa ya yaptılar metrisin karşısına

• Ben reklamına uyuz oluyorum şarkısı dilime dolanıp duruyo

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol-61

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

viaport avm kurtköyde otoyol kenarında değilmiydi,gerçi orasıda aynı oluyor

Bide gaziosmanpasa ya yaptılar metrisin karşısına

vialand ın olduğu yermi acaba,lunaparkına gelmiştim girş fiyatları çok pahalı

• Avrupadaki gibi banliyö trenleri olmalı.
    Bunlar şehir merkezi ile dış ilçeleri birbirine bağlamalı.
    Yolcular bu banliyö trenlerinin şehir içi duraklarından metroya kolayca geçebilmeli. Yani banliyö tren durakları ile metro durakları bir kaç yerde kesişmeli.
    Böylece toplu taşıma raylı sistem ile cazip hale gelmeli.
    1 hafta milanoda bulundum. Araç kiralama imkanım vardı. Ama yabancı olduğum bir ülkede bir de trafikle park yeriyle uğraşmayayım dedim ve metro + Tramvay + banliyö'leri kullanmayı tercih ettim.
    İyi ki de öyle yapmışım çünkü harika bir sistem var. Hiç gerek kalmadı arabaya. Hava alanında indiğim gibi bir tane tren broşürü edindim.
    Sistemi anlayana kadar 1 saat geçti ama anladıktan sora çok mantıklı bir iş yapıldığı ortaya çıkıyor.
    Tramvayda ücret yolcunun insafına kalmış. Otomatlardan bilet alıyorsunuz. Turnike falan yok ama. Bilet almadan da tramvaya binip yolculuk edilebiliyor.
    Otomattan aldığınız bileti, bindiğiniz istasyonda onaylatmanız lazım. O da otomatla yapılmış. Üzerine bindiğiniz durağı, tarihi ve saati basıyor.
    Ama arada kontroller yapıldığı için biletsiz veya onaysız bilet ile yakalanırsanız cezası var.
    Böyle çözümler olmadıkça bu trafikten kurtulmanın imkanı yok.
    Diğer İstanbulun bu nüfus yoğunluğunu metro da yapsanız, uçan araba da yapsanız pek çözülecek gibi değil.
    Diğer dez avantaj ise boğaz. Yani mecburen o iki köprünün birini kullanacaksınız.
    Bu zaten en büyük sorunlardan biri.

Yani yukarıda izah etmeye çalıştığım şu.
    Bir yabancı olarak ilk defa bulunduğum bir şehirde toplu taşıma ile istediğim her yere gidebildim. Otomobil veya herhangi başka bir lastik tekerlekli taşıta binmedim.
    Gelin bunu bir de İstanbul'da yapmaya çalışın bakalım neler oluyor. Bir İtalyan gelsin ve İstanbul'da tek başına kimseye sormadan 1 hafta otomobilsiz dolaşsın.
  • O dediğiniz yoldan geçmek çok rahatsız edici. Trafik olmayan saatler çok nadir. O yolun ismini duyunca huzursuz oluyorum arkadaş.
  • bir şehirde betonlaşma arttıkça trafik de artar. en güzel örneği de dubai'dir. (yeni açılan avm'lere gitmeyerek münferit bir protesto yapıyorum. ucundan bir yerinden tutmamız lazım. olduğu kadar..)

Biri şu viaport u durdursun
  • mücahitler oldu müteahhit
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.