DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Bireysel Emeklilikten 10 Yıldan Önce Ayrılanlardan Kesilen %15 Kesintinin Ödenmesi
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
3.101
Cevap
71
Favori
334.117
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Diğer Fırsatlar >> Bireysel Emeklilikten 10 Yıldan Önce Ayrılanlardan Kesilen %15 Kesintinin Ödenmesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1529 Mesaj
      29 Ağustos 2012 07:56:51
      bir eylulden sonra sistemden cikilirsa kesinti olmayacagi dogrumu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      3678 Mesaj
      29 Ağustos 2012 10:19:31
      arkadaşlar benim hali hazırda 8 senedir ödedigim bes primim var.. ben bunu bir süre dondurmak istiyorum..normal de kredi kartımdan çekiliyor..ben bunu dondursam daha sonra bes den çıkmak istedigimde bana bir sıkıntı çıkartırmı..? mesela ben ödememi dondurdum,bu süre zarfında da çıkmak istedim..bir sorun olurmu..?

Bilgi bankası
    • Onbaşı
      31 Mesaj
      29 Ağustos 2012 14:29:21
      quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

arkadaşlar benim hali hazırda 8 senedir ödedigim bes primim var.. ben bunu bir süre dondurmak istiyorum..normal de kredi kartımdan çekiliyor..ben bunu dondursam daha sonra bes den çıkmak istedigimde bana bir sıkıntı çıkartırmı..? mesela ben ödememi dondurdum,bu süre zarfında da çıkmak istedim..bir sorun olurmu..?

bunu en iyi bes'i yaptırdığın şirkete sorarak öğrenebilirsin bence telefonla.
      |
      |

• Yüzbaşı
      273 Mesaj
      29 Ağustos 2012 19:40:46
      quote:

Hicbir sorun olmaz su an ben bu durumdayim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      3678 Mesaj
      30 Ağustos 2012 16:53:36
      quote:

Orijinalden alıntı: yasarda

Alıntıları Göster

Hicbir sorun olmaz su an ben bu durumdayim

tesekkürler cvp için..o zaman dondurayım bende şimdilik

Bilgi bankası
    • Yüzbaşı
      273 Mesaj
      30 Ağustos 2012 19:50:28
      quote:

Alıntıları Göster

tesekkürler cvp için..o zaman dondurayım bende şimdilik

Ancak vergi indiriminden faydalinoyarsaniz ocak ayinda dondurmaniz avantajiniza olur aralik dahil vergi indiriminden faydalanir oyle dondurursunuz

Bende 2 plan var birini kapatacagim digeri devam o yuzden dondurdum

|
      |

• Binbaşı
      1015 Mesaj
      30 Ağustos 2012 22:07:43
      Ocakta olqn nedir?bende ödemeleri dondurmuş çıkmak için beklemedeydim.Eylülde çıkarsak sadece kazançtan %15 kesilecek diye biliyordum.bu durum değiştimi?

• Yüzbaşı
      273 Mesaj
      31 Ağustos 2012 00:04:54
      quote:

Orijinalden alıntı: _Riven_

Ocakta olqn nedir?bende ödemeleri dondurmuş çıkmak için beklemedeydim.Eylülde çıkarsak sadece kazançtan %15 kesilecek diye biliyordum.bu durum değiştimi?

Bu sene sonuna kadar vergi indirimi devam ediyor, vergi diliminize gore yuzde 15-27-35 avantaji
      Eylul cikista irattan kesinti olayinda degisiklik yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasarda -- 31 Ağustos 2012; 0:06:23 >
      |
      |

• Binbaşı
      1737 Mesaj
      31 Ağustos 2012 11:09:06
      Hatırladığım kadarı ile eski adı Commercial Union (yeni adı Avivasa) 'a 2004 yılında girip , 2006 yılında ev aldığım için nakit ihtiyacımdan dolayı ayrılmıştım. Yatırdığımdan daha az para ile ayrıldığımı hatırlıyorum. 2500 tl. yatırıp , 2400 tl. civarı almıştım. Ne yapmam lazım? Ne kadar para alabilirim?
      |
      |

• Yüzbaşı
      804 Mesaj
      31 Ağustos 2012 11:54:03
      29.08.2012 tarihinden itibaren Sistem’den ayrılacak katılımcılar için, emeklilik ve sigorta şirketleri tarafından bireysel emeklilik ve şahıs sigorta poliçeleriyle ilgili yapılan ödemelerden sadece irat (nema/faiz/getiri) tutarları üzerinden kesinti yapılması uygulamasına geçilmiştir. Yeni stopaj oranlarına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı nihai imza aşamasındadır ve resmi gazetede yayınlanması önümüzdeki günlerde gerçekleşecektir.resmi gazetede yayınlanmadan cıkıslarda
      anapara+getiri üzerinden %15 kesinti yapılacaktır demiş TEB.aman dikkat edin millet ! ayrıca bankalarına bu konuyu sorup farklı cvp alan varsa paylassın

• Yüzbaşı
      273 Mesaj
      31 Ağustos 2012 13:45:31
      quote:

Orijinalden alıntı: hayaletmavisi

29.08.2012 tarihinden itibaren Sistem’den ayrılacak katılımcılar için, emeklilik ve sigorta şirketleri tarafından bireysel emeklilik ve şahıs sigorta poliçeleriyle ilgili yapılan ödemelerden sadece irat (nema/faiz/getiri) tutarları üzerinden kesinti yapılması uygulamasına geçilmiştir. Yeni stopaj oranlarına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı nihai imza aşamasındadır ve resmi gazetede yayınlanması önümüzdeki günlerde gerçekleşecektir.resmi gazetede yayınlanmadan cıkıslarda
      anapara+getiri üzerinden %15 kesinti yapılacaktır demiş TEB.aman dikkat edin millet ! ayrıca bankalarına bu konuyu sorup farklı cvp alan varsa paylassın

Doğrudur, Bakanlar Kurulu imzası bekleniyor, Pazartesiden sonra işlem yapılabilecek gibi gözüküyor, şu anda zaten çıkış talepleri kabul edilmiyor, daha bu sabah çıkış için başvurdum ancak pazartesiden sonra...
      |
      |

• Yüzbaşı
      564 Mesaj
      31 Ağustos 2012 16:32:17
      arkadaşlar başvurular başladı mı? nereye hangi evraklarla başvuruluyor? istanbula mı yoksa vergi dairesine mi?

• Onbaşı
      31 Mesaj
      01 Eylül 2012 01:54:44
      quote:

Orijinalden alıntı: çaylaq

arkadaşlar başvurular başladı mı? nereye hangi evraklarla başvuruluyor? istanbula mı yoksa vergi dairesine mi?

bes'inin olduğu şirketi arayıp hangi vergi dairesine kayıtlı olduklarını öğreneceksin. bes'inin olduğu şirket sana e-posta olarak, o vergi dairesine gönderilmek üzere 2 sayfalık bir çıktı yollayacak. Bu 2 sayfanın birinde senin o sigorta veya emeklilik firmasına giriş ve çıkış yaptığın tarih, yaptığın ödemeler gibi detaylar yazıyor. Diğer sayfada ise senin b.sayarından çıktı aldıktan sonra dolduracağın seninle ilgili form kağıdı bulunuyor. Kimlik bilgilerin, paranın yatırılacağı banka, hesap numarası vs. gibi basit şeyler. Bunları doldurduktan sonra bir kargo firması yoluyla şirketinin bağlı bulunduğu vergi dairesine yollayacaksın. Eylül ayından itibaren ödemelerin yapılacağı yazmıştı. İnşallah eylül ayı içinde ödemeler gerçekleşir.
      |
      |

• Onbaşı
      31 Mesaj
      01 Eylül 2012 02:29:02
      Arkadaşlar benim merak ettiğim şey şudur: BES'teki birikim tutarım 6343 TL idi. İrat Tutarı 2555 TL olarak gözüküyor. Ben mart ayında sistemden çıktığımda benden %15 olan yaklaşık 1000 TL'lik bir kesinti yapılmış ve hesabıma 5392 TL yatmıştı. Yeni yasa ile yapılacak iadeler İrat Tutarı üzerinden olacağına göre, bana yatacak para 2555 TL'nin %15'i kesildikten sonra arda kalan para mıdır? Bilen varsa çok sevinirim...

• Yüzbaşı
      273 Mesaj
      01 Eylül 2012 10:31:32
      quote:

Orijinalden alıntı: batistuta83

Arkadaşlar benim merak ettiğim şey şudur: BES'teki birikim tutarım 6343 TL idi. İrat Tutarı 2555 TL olarak gözüküyor. Ben mart ayında sistemden çıktığımda benden %15 olan yaklaşık 1000 TL'lik bir kesinti yapılmış ve hesabıma 5392 TL yatmıştı. Yeni yasa ile yapılacak iadeler İrat Tutarı üzerinden olacağına göre, bana yatacak para 2555 TL'nin %15'i kesildikten sonra arda kalan para mıdır? Bilen varsa çok sevinirim...

Evet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      223 Mesaj
      01 Eylül 2012 11:11:21
      sene sonuna kadar vergi avantajı devam ediyor ise 4 ay boyunca ayda 1000 tl yatırsak ve her ay 270 tl vergi avantajı sağlasak sene sonundan öncede sistemden çıksak oluyormu ? vergi avantajı sağlayacak sistemin bir üst limiti varmı ?

• Yüzbaşı
      273 Mesaj
      01 Eylül 2012 15:42:25
      quote:

Orijinalden alıntı: xantorus

sene sonuna kadar vergi avantajı devam ediyor ise 4 ay boyunca ayda 1000 tl yatırsak ve her ay 270 tl vergi avantajı sağlasak sene sonundan öncede sistemden çıksak oluyormu ? vergi avantajı sağlayacak sistemin bir üst limiti varmı ?
      olur, zaten böyle olmalı. yaptığımız da bu.

matrahtan düşülebilecek üst sınır brüt asgari ücret kadar (sene sonuna kadar 940,50) yada aylık brüt maaşınızın %10'u kadar.

Örneğin:
      9.405 yada daha fazla brüt maaş alıyorsanız 940,5 lira
      9.405 den daha düşük brüt maaş alıyorsanız maaşınızın %10'u kadar katkı payı ödenmeli (8.000 brüt alıyorsanız 800 lira 5.000 brüt alıyorsanız 500 lira yatırılmalı).

(9.850 aylık brüt %35'e girer)

• Onbaşı
      31 Mesaj
      02 Eylül 2012 02:20:25
      quote:

Alıntıları Göster

Evet

Yani sonuç olarak bana iade edilecek miktar ne kadar oluyor? Dediğim gibi toplam birikimim 6343 Lira'ydı ve ben bunun 5392 Lira'sını geri aldım. Ne kadar daha alacağım bu durumda?
      |
      |

• Teğmen
      105 Mesaj
      02 Eylül 2012 04:27:51
      En mantıklısı 4 ay çok odeyip sistemden ocakta cikmak mi sizce

Ben de %35 lik dilimdeyim 1000 1000 yatirayim

quote:

Alıntıları Göster

olur, zaten böyle olmalı. yaptığımız da bu.

matrahtan düşülebilecek üst sınır brüt asgari ücret kadar (sene sonuna kadar 940,50) yada aylık brüt maaşınızın %10'u kadar.

Örneğin:
      9.405 yada daha fazla brüt maaş alıyorsanız 940,5 lira
      9.405 den daha düşük brüt maaş alıyorsanız maaşınızın %10'u kadar katkı payı ödenmeli (8.000 brüt alıyorsanız 800 lira 5.000 brüt alıyorsanız 500 lira yatırılmalı).

(9.850 aylık brüt %35'e girer)

• Yüzbaşı
      273 Mesaj
      02 Eylül 2012 21:46:35
      quote:

Orijinalden alıntı: ozgungorkem

En mantıklısı 4 ay çok odeyip sistemden ocakta cikmak mi sizce

Ben de %35 lik dilimdeyim 1000 1000 yatirayim

Alıntıları Göster

Evet aynen. Matrahtan baskaca dustugunuz saglik - kaza sigortasi vs yoksa 940,50 yatirip ocak yada aralik sonu cikmak en mantiklisi bu donemde de sahsi fikrim risksiz fonlarda tutmak daha guvenli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasarda -- 2 Eylül 2012; 21:47:11 >

Reklamlar
izmir havalimanı transfer
ses yalıtımı
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR2
0,775
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.