Şimdi Ara

Bireysel Emeklilikten 10 Yıldan Önce Ayrılanlardan Kesilen %15 Kesintinin Ödenmesi (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.096
Cevap
59
Favori
352.373
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam gözünü seveyim sen girme 2-3 kuruş biriktirdik oda gitmesin:) baksana borsada kaybetmiş altın almış düşmüş buna girersen düşünemiyorum :))
    Şaka bir yana ben garanti bankasının emekliliğine girdim 8 ay oldu eşimle beraber 100 tl yatırıyoruz 25 devlet veriyor orada birikiyor işte... görücez ne olucak sonunda:)
  • bugün gene evrak bırakmak için gittim memurlara ödeme yapılıp yapılmadığını sordum odemelerin ayrılış tarihi be evrak veriş tarihine göre yapıldığını söyledi
  • Henüz bana yatırılmadı ama yatırıldıktan sonra yatan paranın doğru olup olmadğını nasıl anlayacağız?
  • teslim ettiğin bankanın verdiği evrakta yazıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barakuda1

Henüz bana yatırılmadı ama yatırıldıktan sonra yatan paranın doğru olup olmadğını nasıl anlayacağız?

sigorta şirketinin sana verdiği evrakta, vergi dairesine yatırılan stopaj tutarı ve asıl yatırılması gereken tutar yazılıdır. Bu ikisinin arasındaki fark sana iade edilecek olan gerçek rakamdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gentoure

Gezi Parkındaki arkadaşlardan 100 kişi ayarlayıp Büyük Mükellefler'in önünde de bir eylem yapsak fena olmaz. Yoksa bunlar verecekleri paranın üstüne yatacaklar.

• hesabıma yatan para 125.37 tl anlıyan varsa anlatsın ben anlamadım

• yarın gidip konuyu araştırayım bari çünkü hanımımın adına da hesap açmıştım evraka baktığımda yukarıdaki çizelgenin en altında yer alan kısımda 125.37 yazıyor
  • ha bu arada gezi parkı yüzünden konu öksüz kalmış anlaşılan
  • quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

hesabıma yatan para 125.37 tl anlıyan varsa anlatsın ben anlamadım

1591-1082=509 TL yatmalıydı.

Ya yanlışlık var ya da devlete olan borçlarınız :)

• quote:

Orijinalden alıntı: plcmn

quote:

hesabıma yatan para 125.37 tl anlıyan varsa anlatsın ben anlamadım

1591-1082=509 TL yatmalıydı.

Ya yanlışlık var ya da devlete olan borçlarınız :)

buda hanıma ait belki burada yazan rakam hesabıma yatmış olabilir

• Evet aynen oyle olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkdostun

Arkadaşlar ne zamandır düşünüyorum BES'e girmeyi. Şuanda 27 yaşındayım ve emeklilik yaşım 56 şuanda en düşük ödeme tutarından mı başlamaylıyım? Bu konuda beni yönlendirebilecek fikir paylaşabiliecek olan var mı? Şuanda ayda 100-200 lira aktarabilirim.

Farklı yatırım araçlarını denedim ancak hiç bir artısını görmedim. Borsa dan kazanamadım, Altın aldım düştü :(

genç adam... her ay düzenli ödeme yapabilecek imkanın var ise GİR.. paran cebinde olduğu zaman alayı Cümle ahali senden borç vs ister.. karar senin.. para cepte uslu durmaz..

haa ben parama sahip çıkarım arkadaş..kimseye borç veripte peşinden koşmam zaten ..dersen.. o zaman GİRME.. her ay 1 çeyrek altın al..at kenara.. bunu yapabilirsen yemişim BES i... bu hesaba göre 348 tane çeyrek altın yaparsın.. o zaman bu parayla en kötü durumda sıfır daire alıp çocuklarına verirsin... yaşım 42.. ve Altın 42 senedir hiç kaybetmedi..

haa '' iyi diyorsunda sen ne yaptım dersen..''

26 yaşında evlendim.. babamdan 1 kuruş görmedim ( zaten adamın hali yok.. ne beklerdim )

2 sene saz çaldım şarkı söyledim.. kiralarda dolandım durdum.. sonra biraz kafa dank etmeye başladı.. 2 ay önce badana boya yaptığım evin sahibi.. '' çık oğlum gelecek almanya dan '' diyene kadar.. ben hep filmlerde olur zannettim.. meğer gerçekmiş..

yazıldım bir koop evine.. şükür müteahhit vatandaş üçkâğıtçı çıkmadı.. 2001 de evi teslim aldım.. 2008 de borç u bitti..

bu arada eşimin çalışmışlığı vardı... üzerine 1998 den 2008 e kadar isteğe bağlı ödeme yaptık.. şükür bitti.. şu an emeklisini bekliyor .3 yıl ı kaldı..
    2011 e kadar bitimiz kanlandı.. aldık sıfır bir araba.. bi 3 senede ona ödeyeceğiz..

bir baktım yaş olmuş 42.. oğlan lisede kız ilk okulda masraflar gün be gün artmakta...

BES ilk yasalaştığı sene şirketimin desteği ile BES e girdim.. şu an epey bir birikimim var şükür..
    ayrıca eşim içinde 2 sene önce bes başlattım.. şu an 6 bin TL ye yakın birikmiş..

yani..günler gelir geçer..anlamassın... Önce sağlık..

• Her gelen mesajda girip bakıyorum parasını alan var mı diye sonuç fos:(
  • quote:

Orijinalden alıntı: pprodigyy

Her gelen mesajda girip bakıyorum parasını alan var mı diye sonuç fos:(

yukarıda alındığını haber ettim görmedin herhalde
  • quote:

quote:

Ben de aldım finans emeklilikten.( Ataşehir v.d sanırım)

Ama ing emekliliği Büyük Mükellefler ödeyeceğinden hala yoğun bir ödeme yapıldığını henüz göremedim.Tek tük.
  • quote:

quote:

quote:

Ben de aldım finans emekliliktenma .( Ataşehir v.d sanırım)

Ama ing emekliliği Büyük Mükellefler ödeyeceğinden hala yoğun bir ödeme yapıldığını henüz göremedim.Tek tük.

büyük mükellefler gittim evrak düzenlemesi için 2 gün sonra hanıma ait olanı yatırdılar benimkini bekliyorum aklıma gelen ihlas finansın ödeme şekli ilk önce düşük meblağı ödüyorlar sonrada ödeme yapıyoruz bekleyin diyorlar

• la nooliiy konu yanlız kalmış
  • Ben çok sıkılmaya başladım. Ne bir açıklama var ne doğru düzgün parasını alan. 1 sene olacak hiçbir hareket yok. Siz böyle yaptıkça bu insanlar size nasıl güvenip bu sisteme tekrar girecek? 5 yıl sonra çıkıp "biz sistemi değiştirdik, devlet katkıları için vs vs yaparak değerlendireceğiz.." derlerse şaşırmamak lazım. Baksanıza çoktandır belli olan kesinti bedellerini daha iade etmediler, yeni sistemi nasıl yönetecekler..?
  • muhteşem ekonomimiz, en ufak bir olayda yerle yeksan oluyor...

demek ki; şişirme imiş herşey....

şimdi bu pamuk ipliğine bağlı ekonomimiz neyle toparlanacak....

biz daha çooook bekleriz...
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.