Şimdi Ara

Bireysel Emeklilikten 10 Yıldan Önce Ayrılanlardan Kesilen %15 Kesintinin Ödenmesi (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.097
Cevap
59
Favori
352.352
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

muhteşem ekonomimiz, en ufak bir olayda yerle yeksan oluyor...

demek ki; şişirme imiş herşey....

şimdi bu pamuk ipliğine bağlı ekonomimiz neyle toparlanacak....

biz daha çooook bekleriz...

konun başlığına uygun cevabın varsa söyle yoksa sonsuza kadar sus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WILDBOYS -- 18 Haziran 2013; 15:41:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aysedeniz

finansal piyasanın 2/3'ü yabacıların elinde ise, ülkenin en büyük üretim tesisleri yabancıları elinde ise , sen hangi ekonomik büyüklük ve dayanıklılıktan bahsediyorsun.
    Adamlar paralarının yarısını ülkeden çıkartsa, yani sıcak para ülkeyi terk etse, tepetaklak olursun. O yüzden güçlü denmesi için göreceli bir ekonomik yapımız var ve
    cari açık yüksek olduğundan devamlı ülkeye sıcak para girişi gerekiyor. Yetmediği yerde özelleştirme ile para bulunuyor.

Neyse ,sözün özü 9 aydır evraklarımız içerde ve ne zaman ödeneceği muamma.Okulların açılmasına ödeselerde, çocukların masraflarını karşılasak.

• Konuda gelişme varsa paylaşım yapalım arkadaşlar burası ekonomi tartışma forumu değil.Boşuna sayfaya giriyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realgs

quote:

finansal piyasanın 2/3'ü yabacıların elinde ise, ülkenin en büyük üretim tesisleri yabancıları elinde ise , sen hangi ekonomik büyüklük ve dayanıklılıktan bahsediyorsun.
    Adamlar paralarının yarısını ülkeden çıkartsa, yani sıcak para ülkeyi terk etse, tepetaklak olursun. O yüzden güçlü denmesi için göreceli bir ekonomik yapımız var ve
    cari açık yüksek olduğundan devamlı ülkeye sıcak para girişi gerekiyor. Yetmediği yerde özelleştirme ile para bulunuyor.

Neyse ,sözün özü 9 aydır evraklarımız içerde ve ne zaman ödeneceği muamma.Okulların açılmasına ödeselerde, çocukların masraflarını karşılasak.

Hangi kaynaga dayanarak bu yazıyı yazdınız acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 18 Haziran 2013 - 02:30 Milliyet.com.tr » Ekonomi» Haber
    Bireysel emeklilik 1 yıllık üyeyi altıncı ayda topladı!
    Türkiye Sigorta Birliği Hayat ve Emeklilik Yönetim Komitesi Başkanı ve Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Mete Uğurlu, “7 Haziran 2013 tarihli Emeklilik Gözetim Merkezi verilerine göre, 2013 yılında net katılımcı sayısı yarım milyonu aşarak 506 bin 211 kişiye ulaştı. Bu sayı, 10’uncu yılını bu yıl ekim ayında tamamlayacak olan sistemin, önceki yıllarda sağladığı tüm yıllık artışlardan daha büyük” dedi.

biz kaçtık paramızı almaya çalışıyoruz millet akın akın koşuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: plcmn

quote:

Orijinalden alıntı: realgs

quote:

Hangi kaynaga dayanarak bu yazıyı yazdınız acaba?

arkadaşlar haklı,burası ekonomi tartışma alanı değil.
    ama ufak bir araştırma ile borsanın %65inin yurtdışı para girişi ile döndüğünü, Türk sahipli banka sayısının bir elin parmakları kadar olmadığını vs. görürsünüz.
    son 1 yıllık cari açığın 85 milyar $ olduğunu zaten devlet kurumları açıklıyor .
    vs.vs.vs

geçen gün devlet 2. emeklilik sistemi üstüne çalıştığını bildirdi.BES formatında olmayıp,daha çok SGK formatında olacakmış.
    daha fikir aşamasında imiş ama ciddi ciddi düşünülüyormuş.
    Yaşım 44 ve bende tekrar bes düşünüyorum.45 yada 46da başlayıp 56da 10 yıl ödeyerek emekli olmayı düşünüyorum.
    7 sene sonra SGK emekliliğine hak kazanıyorum ama çalışmaya devam edeceğim mecburen, çocuklar daha küçük.

• Orijinalden alıntı: WILDBOYS

para= ekonomi

benim paramı, bana vermeyip sıkıntı çektiriyorlarsa, o yazıyı yazarım...

işte o kadar!!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: bektas73

Konuda gelişme varsa paylaşım yapalım arkadaşlar burası ekonomi tartışma forumu değil.Boşuna sayfaya giriyoruz.

beklediniz beklediniz de, benim mesajıma yorum yazmak için mi siteye üye oldunuz....

aferin size...
  • Benim buraya birşey yazmamış olamam yeni üye olduğum anlamına gelmez ben buraya yıllardır üyeyim burada provakatörlük yapmayın yapacağınız yer belli biz burada konu hakkında gelişmelerden haberdar olmak istiyoruz,polemik yaratmak değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bektas73 -- 19 Haziran 2013; 13:34:25 >
  • quote:

Benim buraya birşey yazmamış olamam yeni üye olduğum anlamına gelmez ben buraya yıllardır üyeyim burada provakatörlük yapmayın yapacağınız yer belli biz burada konu hakkında gelişmelerden haberdar olmak istiyoruz,polemik yaratmak değil.

Aynen öyle. Acaba bir gelişme mi var diye konuya giriyoruz bir bakıyoruz ki millet ekonomi profesörü olmuş. Bireysel emekliliğin şu durumdaki avantajları ve kendi diğer paylaşımlarınızı başka bir konu açarak paylaşırsanız burda madureyet içinde alacaklarını bekleyen insanları gereksiz yere üzmemiş olursunuz diye düşünüyorum.

• Herkesin yatırım aracı farklıdır.Borsa,ev,bes ve arsa olmak üzere bir çok yatırım aracım oldu.En iyisi arsa,eğer küçük yatırım aracı düşünürseniz imkb 30 veya 100 hisseleri,düzenli temettü vreneler var,birikim artınca satıp yeniden arsa almak.Bes te yıllık 100/2 işletim masrafı vardı,gıcık oldum.Kar üzerinden değil tamamı üzerinden kesinti yapılıyordu.Yıllık kazancın olmasa dahi fon gider kesinti ilginç,tabii ki kasa her zaman kazanır.Düşünelim,100/5 fondan kazandın,100/2 kesinti,enflasyon %4 olduğu anda zarardasın.Sadece para biriktirmek için ideal ama değer kaybı kaçınılmaz,herkese başarılar,iyi kazançlar,ytd değildir
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimy34

quote:

Benim buraya birşey yazmamış olamam yeni üye olduğum anlamına gelmez ben buraya yıllardır üyeyim burada provakatörlük yapmayın yapacağınız yer belli biz burada konu hakkında gelişmelerden haberdar olmak istiyoruz,polemik yaratmak değil.

Aynen öyle. Acaba bir gelişme mi var diye konuya giriyoruz bir bakıyoruz ki millet ekonomi profesörü olmuş. Bireysel emekliliğin şu durumdaki avantajları ve kendi diğer paylaşımlarınızı başka bir konu açarak paylaşırsanız burda madureyet içinde alacaklarını bekleyen insanları gereksiz yere üzmemiş olursunuz diye düşünüyorum.

Bizde aynı durumdayız ve bekliyoruz. Hemde öyle bir kaç yüz TL değil, bin küsür için.
    Türkiye'nin gerçeklerini bilmek ekonomi profesörlüğü değildir, asıl bilmemek eksikliktir.
    Zira önünüze konanı yemek yerine biraz koklarsanız, asıl kokuyu alırsınız.
    Neyse bir an önce ödeselerde bizde işimize baksak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realgs -- 20 Haziran 2013; 7:58:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

quote:

Orijinalden alıntı: plcmn

quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

Bireysel Emeklilikten 10 Yıldan Önce Ayrılanlardan Kesilen %15 Kesintinin Ödenmesi

hesabıma yatan para 125.37 tl anlıyan varsa anlatsın ben anlamadım
     Bireysel Emeklilikten 10 Yıldan Önce Ayrılanlardan Kesilen %15 Kesintinin Ödenmesi

1591-1082=509 TL yatmalıydı.

Ya yanlışlık var ya da devlete olan borçlarınız :)

buda hanıma ait belki burada yazan rakam hesabıma yatmış olabilir

hocam evrak kayıt tarihi nedir acaba

• yanılmıyorsam 29 08 2012
  • quote:

normal bir yazının üstüne atlayıp, olayı gerenler belli....

başka söze gerek yok!
  • Orijinalden alıntı: WILDBOYS

sizin benim için dilediğinizi, bende sizin için diliyorum
  • Abi Mart ayında aradım Eylül ayınınkileri yatırıyoruz dediler, bugün aradım hala Eylül ayındayız diyorlar çıldırmamak elde değil...
  • arkadaşlar büyük mükellefler vergi dairesi için hangi numarayı arıyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhax

Abi Mart ayında aradım Eylül ayınınkileri yatırıyoruz dediler, bugün aradım hala Eylül ayındayız diyorlar çıldırmamak elde değil...

yanlız bu dogru olabilir hakikaten,herkes agustos-eylül gibi yağdırdı kargoları,acaip evrak girişi olmuştur Eylül ayına
  • Herhangi yatan bir tutar yok. O kadar başvuran tanıdığım oldu. Henüz onlara da yatmamış. Sanırım arada 3-5 kişiye yatırdılar. Onlar da şansına yatan kişiler.

Evrak Tarihi
    27.09.2012
    Evrak No
    122227
    Geldiği Tarih
    27.09.2012
    Sigorta Şirketi
    ALLİANZ HAYAT VE EMEKLİLİK A.Ş
  • 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.