Şimdi Ara

Birbirinden Bağımsız Masaüstü Nasıl Yaparım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar birbirinden bağımsız masaüstü nasıl kullana bilirim yapabilirim 1 nci masaüstünde çalışırken 2 ncisine geçtiğimde tamamen ondan bağımsız olması lazım.

Pardus 2008 kullanıyorum.

• Virtual Desktop Manager Var ama sanırım pardus ta çalışmaz.

--------------------------------------------------------------------------------------------
    Şu belki işine yarayabilir.

360 Desktop

bir çok kişinin olduğu gibi sizinde bilgisayarınızda tek bir masaüstü ve hatta tek bir masaüstü resmi bulunuyor peki bilgisayarımızın ekranından 360 derece faydalanmak mümkün değilmi? tabiki mümkün paylaşacağımız bu programla bilgisayarınızın ekranından 360 derece faydalanabileceksiniz her bölümde başka bir çalışma yaparak bilgisayarınızın ekranından daya iyi faydalana bileceksiniz bu program bence anlatılmaz yaşanır ama indirmneden yine program hakkında bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki video görüntüsünü izleyebilirsiniz

Sitesi ;http://www.360desktop.com/
    Download ;http://360desktop.cachefly.net/360desktop-setup.exe

--------------------------------------------------------------------------------------------

EDİT ; 9Desks BU PROGRAM TAM İSTEDİĞİN GİBİ
    Burdan indirebilirsin
    http://www.hexagora.com/en_dw_9desks.asp#download

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Sky -- 21 Temmuz 2008; 12:36:44 >

• Üstadım windows için bir çok uygulama var buda onlardan biri ama Pardus' ta lazım bana,
  • sızın soyledıgınız butun lınux surumlerınde vardır .
    dogal olarak da pardus' ta da vardır.
    istedıgınız masa ustunu secın orada farklı uygulamalar calıstırın.
    vırtualbox'a falan gerek yoq.
    coklu masaustune ornek :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 21 Temmuz 2008; 18:26:53 >
  • Sevgili @ micro77 dediğimi anlamamışsın mesela senin dediğin şekilde bir masaüstü oluşturunca 2 nci masaüstündeki simgeyi sil ne oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Sevgili @ micro77 dediğimi anlamamışsın mesela senin dediğin şekilde bir masaüstü oluşturunca 2 nci masaüstündeki simgeyi sil ne oluyor.

Ben de bunu anlamadim?? Simgeyi sil?
  • masaustundekı sımgelerı sılebılırsınız fakat sızın ıstedıgınız farklı masaustlerınde calısmak degılmı
    bır masaustunde fırefox acın dıgerınde konqueror baskasında ıse amsn ...
    hepsı de farklı masaustunde calısır.
    sızın yapmak ıstedıgınız tam olarak nedır anlayamadım dogrusu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 22 Temmuz 2008; 0:01:17 >
  • "Sayın Robinson'un derdi anladığım kadarıyla tam olarak o değil. Sanıyorum ki 1. masaüstündeki simgeler diğer masaüstlerinden bağımsız olsun. Örneğin, 1. masaüstüne flock simgesini koyduysak 2. masaüstünde onun olmaması sağlanacak.

Bu soruyu ya Pardus Kullanıcıları Listesi ya da bu forumda sormuştum fakat olumsuz bir cevap almıştım. Belki araştırırsak ya da KDE Geliştiricilerine uğrarsak bir çözüm yolu üretilebilir diye düşünüyorum."
  • 2 ekran ile mumkun bu istediginiz... Desktop ve Desktop1 olmak uzere iki farkli klasor olusturuyor. Ben bazen iki ekran ile calisiyorum, ve 2 ekran birbirinden bagimsiz oluyor. Tabi mouse'un bulundugu ekran o anda aktif olan ekran oluyor.

Esasinda soruna cevap buldum sanirim.... Linux'te birden fazla oturum acma imkani var. Mesela kullanici olarak bir KDE oturumu aciyorsun, sonra root olarak ikinci bir oturum aciyorsun, vs... Bunlarin ikisi de birbirinden bagimsiz olacak ama kullanicilar farkli. CTRL+ALT+F7, CTRL+ALT+F8 ile de oturumlar arasinda gidip gelebiliyorsun.

Ayni kullanici icin iki farkli oturum istiyorsan, bagimsiz masaustu de olan, acilis menusune KDE'den baska bir oturum turu daha yaratman gerekiyor. Benim XGL icin bunu daha once yaptigim var, nasil yapildigini tam olarak hatirlamiyorum ama internette bilgi cok. Ingilizce KDE acilis menusunde session type olarak geciyor, Pardus'te ne bilmiyorum.. Anlatamadim sanirim... Mesela benim Ubuntuda KDE, KDE4 ve GNOME var. Bunlarin 3unu de ayni anda kullanabilirim istiyorsam.

Neyse diyelim, acilis menusunde KDE ve KDE2 diye iki tane secenegin olsun. KDE2'nin ayarlarini masaustu klasorunu Desktop klasorunden baska bir klasore yonlendirmek gerekir ayarlardan, daha sonra da senin istedigin yere geliriz...

• Konuyu hortlattım belki ancak,desktop gibi farklı pencereli programlarda,fare hareketinin birbirinden bağımsız şekilde devam edebilmesini mümkün kılabilirmiyiz,örnek:1.pencerede fare hareketini devam ettirsin,2. pencereye geçtiğimizde ,biz fare ile internette gezinebilelim,( 1. penceredeki farenin hareketi kesintiye uğramasın ),desktop da ayarlarda böyle bir seçenek varmı veya bu şekilde işlem yapılabilecek program varmı ( VirtualBox türü programlar pc yi çok agırlaştırıyor )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musfan -- 3 Temmuz 2022; 14:1:50 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.