Şimdi Ara

birazdan maltepe vatana gidiyorum. gtx 770 mi yoksa 280x mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler birazdan çıkıp maltepe vatan gideceğim. msi gtx 770 yada sapphire 280X vapor-x alacağım. son karar anı.

• 770 hiçde kötü bir kart değil. Ama rakibi amd gb ve bit açısından daha fazla olan kart üretince 770in gözlerden düşmesini sağladı. Full hd ise konu ikiside pişman etmeyecek. Ama 280x alın gitsin diyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geri vites

beyler birazdan çıkıp maltepe vatan gideceğim. msi gtx 770 yada sapphire 280X vapor-x alacağım. son karar anı.

MSI GTX 770 2GB 256 BİT DX 11.1 = 905TL

Sapphire R9 280X Vapor-X 3GB 384Bit DX 11.2 = 876TL

Biraz mantık yürütünce her anlamda R9 beni al diye bağırıyor
  • 770 sahibiyim hiç pişman değilim
  • geri vites kullanıcısına yanıt
    İleriyi düşünüp 3 gb vram anavtajından r9 280x derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 770 msi a 800 almıştım ne artmış fiyatlar ama kampanyadaydı

• quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

İleriyi düşünüp 3 gb vram anavtajından r9 280x derim

İlerisi olmaz 770 in girmesiği yerde 280x te gitmez 3 gb olması onu kurtarmaz ikiside güçlü gpu fkat birinin yetmediği yerde diğeride yetmez

• R9 280x vapor-x

Ama sana tavsiyem dolarin en azindan biraz dusmesini bekle. Su anda kart 876tl idi galiba. Gecenlerde dolar dusukken 850tlydi 26tl niye fazladan veresin ki?

• death44 kullanıcısına yanıt
    Hocam watch dogsta ultrada 2 gb vram yetmezliğinden fps düşüsü yaşanıo 3 gb sorun yok araştırmadan gözümüz kapalı nvidia demiyelim 4 gb modelini bulursa alsın

• death44 kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir şey var kardeşim.

690 quad SLI 3 monitöre vram sıkıntısı yüzüne yetmiyor.Fakat 7990 quad CF 690 dan %10 civarı daha yavaşken bellek avantajını kullanarak bf4 de ayarları ultraya çekebiliyorsun.

Tabikii arkadaş ne CF-SLI ne de çoklu monitör kullanacak.Fakat vram ve bit veriyolunun yüksek olması da bir avantaj.

280X fiyatı muadili 770 ten çok daha uygun olduğu için ben 280x tercih ederdim.Yüksek güç tüketimi de unutulmamlı tabikii..

770 alacak olsam 4gb dışında pek tercih etmem açıkçası..
  • quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

Hocam watch dogsta ultrada 2 gb vram yetmezliğinden fps düşüsü yaşanıo 3 gb sorun yok araştırmadan gözümüz kapalı nvidia demiyelim 4 gb modelini bulursa alsın

hocam fps düşüşlerinin sebebi vram değil. fps düşüşlerini 290X te bile yapıyor watch dogs.oyun sorunlu.zaten eğer watch dogs için kart alıyor olsam amd almam.çünkü oyunun amd optimizasyonu rezalet.gerçi oyunun optimizasyonu tümden rezalet
  • Gtx 770 paran varsa , zorlamazsa al gitsin

• 280x vapor 2 fanlı olan
    Siz bilirsiniz ben uyardım

• Performans olarak ne düzeyde ikisi arasındaki durum bilmiyorum ama yakında bellek ve fiyat avantajı ile r9 280x daha ağır basıyor. Ayrıca amd 3 adet oyunda ediyor bunu da göz önüne almak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

280x vapor 2 fanlı olan

çıkıyorum şimdi hocam bakalım ne olucak.kısmet
    770 4 gb kullanmış biri olarak söylüyorum bunu tercih senin
  • hocam bence bugün birşey alma. 2 gündür çok sinirlisin. daha dün intele geçmeyi planlıyordun. bu ekran kartı alacaksın. bence bu haftasonunu geçir.sakin kafa ile düşün.yoksa bu fevrilikle yanlış tercih yapacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: death44

770 msi a 800 almıştım ne artmış fiyatlar ama kampanyadaydı

17 aralıktan önce aldınız sanırım kartı o günden beri fiyatlar 900 tl civarında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydinsukru -- 20 Haziran 2014; 16:54:47 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.