Şimdi Ara

Bir Whopper Menü 37.50 TL... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
1
Favori
46.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
194 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir Whopper Menü 37.50 TL...

Yemek fiyatları saçmalık derecesine ulaştı. Ben artık çok iyi bildiğim bir kaç yer dışında dışarıdan sipariş vermiyorum.

• Bu fiyatlarla disardan yemek soylenmez.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Dışarıdan yenmez oldu zaten iyice suratına bakmadığım tavuk döner 15 tl olmuş

• hani  Amasya'nın Suluova İlçe'sinde üretiliyordu bu etler? Et fiyatı 3 katına çıktı bizim mi haberimiz yok. Yada hamburger mi ithal ediyoruz? Almayın kardeşim.

• quote:

Orijinalden alıntı: RazorXmia

Dışarıdan yenmez oldu zaten iyice suratına bakmadığım tavuk döner 15 tl olmuş

Evde kralından 5 tane yapacağın tost 10 lira olmuş tavuk döneri geçtim.

• en kolpası da pizzalar , içleri boş sırf hamur en kötü 30-40 lira küçücük pizzalar

• Bunu enflasyonla falan açıklayamazsınız. Bir de her şeyi euroya çevirenler hemen damlamış. Kardeşim bu adamlar her haltı burada yapıyor zaten o patatesten o ete kadar her şey bu ülke içinde 40 tl etmez o menü. Muazzam kar marjı ile çalışıyorlar sadece BK değil bunu dışarıda yemek sektöründe çalışan her esnaf yapıyor %100 %200 %300 kar marjları ile çalışıyorlar. Berber bile tıraşa 40 TL alıyor. En dandiği bu arada. Millet ses çıkarmıyor ki kardeşim bu ne diye. Ben hardcore CHP'liyim muhalifim zamları takip ediyorum fakat esnaf bazında muazzam bir geçirme var böyle bir geçirme yok. Millet alıyor hiç demiyor ki bi küçücük hamburger bir tane de dandik kaç günlük yağda yapılmış patates nasıl 40 TL olur?

Yukarıda yazmışlar adamlar 20 TL alıyorlar dürüme(tavuk). Pizzaya falan hiç girmiyorum. Bunu neyle açıklayacaksınız anlamıyorum ki. Algıdan yararlanıyorlar resmen çaresiz bir alışma ve kabullenme hali var ülke genelinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HBeg -- 3 Temmuz 2021; 23:42:23 >

• HayatınıYaşayamayanAdam kullanıcısına yanıt

5 TL ye anca soğan ekmek yersin :D

• Millennium M kullanıcısına yanıt
    Dert ettiğin şeye bak 4€ bile degil

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Vict0ry kullanıcısına yanıt

Ne cahil insanlarsınız yahu maliyetini nasıl hesapladın? market fiyatını maliyet mi sanıyorsun hahahahha

• Treth kullanıcısına yanıt

Fiyatlarda saçmalık falan yok, TL'nin değeri düştü, fakirleştin, gelirin aynı oranda artmadı yeni duruma ayak uydurmak zorundasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: zortak

Fiyatlarda saçmalık falan yok, TL'nin değeri düştü, fakirleştin, gelirin aynı oranda artmadı yeni duruma ayak uydurmak zorundasın.

Benim tuzum kuru bana dokunmaz bu fiyatlar ama yine de saçmalık. Fazla kazanıyorum diye kahveye 150 TL lahmacuna 60 TL vermeyi normal bulan kafa yok bende

• Gecen gun 100tl diye paylasim yapmışlardı. Oha demistim. Tamam ehonomi b.k gibi falan ama vupır da 100 olmamıştır dedim. Muhtemelen havaalanı falandı orasi...

Neyse bugün denk geldim baktim 27.5tlydi avm burger kingte. Ki 27.5 vupır için gayet uygun rakam bence. Döner ayran yapsaniz 20 lira tutuyor zaten. Kebap desen en ucuzu servis 40tl o da ufacık porsiyon... Valla eğri oturup doğru konusalim arkadaşlar şimdi, sağlıksız falan filan ama 27.5 a vupır gayet de doyurucu ve uygun... Abd deki gibi 10 15 dolara yemeyi unutun zaten. Ama dönerin 20tl olduğu yerde vupır 27.5 ucuz bence. Vupır + ff + colaya da daha hala doymayan varsa oturup bufalo kesip yesin artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lee-on! -- 4 Temmuz 2021; 2:8:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha bugün Burger kingten aldım 28 liraydı, yemeksepetinde çok şişiriyorlar fiyatı

• quote:

Orijinalden alıntı: premiumbeyin

Sadece burger king değil ki.. Fast food restoranlarınin hepsi aynı..
    Ankaraya gittim küçük bir iş vardı.. orta boy pizza 50 60 tl hamburger hakeza oyle.. saçma saçma fiyatlar var.. buralara aile olarak gittiğinizi düşünün bir yemek için en az 250 300 birim gidecek...
    Artık gariban vatandaşın disarda yemek yeme mevzusu bitti.. çorbalar bile 15-20 tl olmuş..

eskiden 1 2 ayda bir lahmacun alıp yerdik ama son iki senedir lahmacun bile alamıyoruz

• Dışarıdan nadiren yiyen biri olarak geçen gün ben de Whopper yedim, gelen patatesler resmen taneyle sayılıyordu. Acaba dedim çocuk menüsüyle falan mı karıştırdılar o kadar azdı yani. Kötü bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 4 Temmuz 2021; 3:43:58 >
  • hocam siz cimri misiniz?
    40 tl vereyim konu açmayın.
    fiyatın kaç olmasını bekliyordunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jhg5656

Bu mesaj silindi.

2017 de dolar kuru 3.54 tü, şu an 8.69, yani 2.46 katına çıkmış. 12 lirayı 2.46 ile çarpınca 29.52 TL ediyor. Vergi artışlarını da hesaba katarsan muhtemelen daha az kazanıyorlar eskiye nazaran.

• Su iç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.