Şimdi Ara

Bir Whopper Menü 37.50 TL... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
1
Favori
46.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
194 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Restoranlarda menü maliyeti fiyatın yüzde 25 i kadardır. Daha uyguna mal edersin tabiki. 10 liradan ucuza aynı menü yü mal ediyorsan pahalı demektir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 5 liraya lahmacun mu var lan sallamayın daha neler ? İstanbulda lahmacun dandik yerlerde bile 10 TL tanesi. Adananın Bey mahallesinde falan 3 liraya yersiniz belki ama onu geçin.

İstanbulda 5 liraya lahmacun varsa köpek etidir.

• Asgari ücrete az daha zam isteyin zam gelince sevinenler şimdi bu fiyatlara ne diyorlar sigortası maasi derken o dükkanlar bunun acisini kimden çikaracak saniyordunuz ?

Elektrige zam dogalgaza zam dukkan kiralarina zam zam oglu zam.

Size mustehak gidin evinizde yapin aynen adamlarin savunmaya bak evimde yaparım diyor yasamayı bilmiyor ki hayatsizlar disarida bir aktivite yapmak isteyenlere evinde yap diyorlar ahaha.

Edit: esnaf degilim İngiltere'de yasiyorum burada en pahalı menü 3 pound.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tony Corleone -- 4 Temmuz 2021; 12:53:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen ay;

4 adet wooper,

3 adet wooper jr.

4 adet 1 lt kola

getir yemekle 112TL ye geldi, 3 ayrı sipariş 10ardan 30TL bonus verdi. 82TL ye 7 wooper 4lt kola aldık sayesinde. 2 ay önce yasak günde Alanyada 2 whooper menüye 65TL vermiştim, içim gitmişti.Bir Whopper Menü 37.50 TL... 

• Bu ve bir iki konu hakkında siyasi bir partiye bilgi sunacağım.

Tespitim.

Trendyol

Hepsiburada

Amazon.com.tr

gibi sitelere ürün satmak için girdiğinizde neredeyse her gurubun komisyon oranları aynı. Giyim kuşam takı vb %30 35 gibi oranlar var.

Yemek sepeti, Getir yemek, gibi sitelerde ise %25 komisyon var.

Bunlar komisyon değil resmen bir ortak olarak eklenmek.

Konuştuğum bir çok esnaf şikayetçi ama orlarada girmeden maalesef iş yapamıyoruz diyorlar.

Bu oranların devlet eli ile belirli bir mantığa oturturlması lazım. 100 Tl lik gıda alımın 25 tl sini komisyona verirse esnaf fiyatlar illlaki artacak.

Tıpkı KDV de oldugu gibi gıda satış komisyon oranının %8 i geçememesiş gibi. NEticede aracı firmaların altyapı sağlayıcılığında ötede bir hizmeti yok. Esnaf kendi üretip kendi kurye ile yolluyor. Hiç bir ekstra maliyet yok.

Hazır gıdada ve bazı internet satışlarında fiyatların yükselmesinde bu oranların etkisi çok fazla.

Hatta

Trendyol

Hepsiburada

Amazon.com.tr

Bunun gibi oranları birebir aynı olup giyime, aksesura vs birebir aynı oranı verip rakebeti engellemekten cezada kesilmeli.

% 35 nedir akla mantığa aykırı.

Tekelleşip işi sömürgeciliğe çeviriyorlar.

Bir şey daha geldi aklıma. İndirim yaptığında joker filan orada da esnaftan kesiliyor. Yani adamlar direk sömürüyor.

Aklıma şu da gelmedi değil. Gıdadan %8 KDV alan sistem Aracılık hizmetinden %18 alıyor oradaki oran birilerinin işine geldiği için de ses çıkartılmıyor olabilir.

Ama enflasyona yansır diyeceğim onu da rakamlarla oynayarak hallettikleri için pek bir tehdit olmuyor yönetenler adına.

Ama yemek sepeti gibi firmaları denetlemek lazım.

• Adamin parmam bastigi noktaya karsin onerilen cozumlere bak, lahmacun ye demisler.

La siz akillanmazsiniz

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • peter parker kullanıcısına yanıt
    Bu lahmacun ye diyenler tipler kurban bayramında kurban kesmeyip komşunun, akrabanın getirdiği payı 1 yıl buzlukta saklayarak ailecek tüketen yaratıklar

Ayrıca Burger King , McDonald’s gibi zincir şirketler Türkiye’de en son fahiş fiyatla ürün satacak şirketler
    Adamlar Türk halkının fakir olduğunu bildiği için ülkeye özel fiyat politikası çekiyor

Whopper Menü 8,29 $ Amerika’da
    Türkiye de 4,29 $

Bence bu gibi büyük yabancı şirketlere dua edin sizi devletinizden daha çok düşünüyor

Dolar kurunda diğer ülkelere göre ucuz görünen ama asgari ücretin 1/70 ni bir hamburgere verdiren sistemin oluşmasını sağlayan bu lahmacun ye diyen yaratıklar…

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Tony Corleone T kullanıcısına yanıt

menü değil o sadece hamburger 4-5 pound civarı. pattis kola eklenince artıyor.

• daha dün markette Allahın tavuk kanadının KG'si 47.50TL olduğunu gördüm. Kemikli tavuk kanadı bu yanlış anlamayın. Rezilliğe gel.

• Balık baştan kokar.

Yukarıdan 6 ayda bir minimum %15 zam geliyor etkisi bize giriyor.

• kardeşim kimse kusura bakmasında 37 liraya bedava whopper 37 dedigin de full +full dur 28 lira whopper en büyük boy patates ranch sos ıvır kıvır vardır öyle 37 dir

adam sade tavuk döner dürüme 17 diyor zurnaya 22 istiyor yanına ayran koyarsan 5 kola koyarsan da 8 istiyor ayrıca

adam köfte üstüne patates kızarması orta kola 2 sos 28-30 arası bedava

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 4 Temmuz 2021; 15:7:24 >
  • ee big mac index diye bi şey boşuna yapılmamış

• Gecen gun 100tl diye resim paylaşmışlardi yok artik demistim (muhtemelen havaalanıydi) bugun de 37 denmis sanirim sehre gore ayri fiyatlandirma var. Dun avmde büyük boy patates cola ve ranch ile birlikte 31 lira mi ne verdim. Doner ayranin 20 25 lira oldugu yerde buyuk menu whopper 31 lira bence uygun simdi eğri oturup doğru konuşalım. Adamlar bizim ulkede, kendilerinkinden bile ucuza veriyorlar bunu. Yoksa 10 dolardan vermeye kalksa zaten satamaz. Ama 31 lira whopper, yerli donerimize gore gayet doyurucu ve uygun. Ben burda yazılanlardan sonra 45 50 olmuştur diyordum. Whopper + büyük ff + colaya 31 verip buna doymadim diyen varsa da artık ne diyeyim...

• Millennium M kullanıcısına yanıt

İyi de senin lira algında bozukluk var, 20 liraya sakız alacağın günler gelmek üzere hala farkında değilsin,

yeni duruma adapte olamamışsın, aynen devam esnaflara kızarak bunu çözebileceksiniz.

• bu arada whopperdan sonra daha fazla şok olmak istiyorsanız pizza fiyatlarına falan bakın. küçücük pizzalar 40-50 TL ve içerisinde ne patates ne içecek hiç bir şey dahil değil. velhasıl TL pişmanlıktır.

• Umarım fiyatlar daha da katlanarak artar. Ayrıca Whopper 37 lira degil senin 37 liran 5 lira oldu Bir Whopper Menü 37.50 TL... 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 4 Temmuz 2021; 16:12:48 >
  • Six Feet Under. kullanıcısına yanıt

Umarım. Daha çok daha çok. Evet

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.