Şimdi Ara

bir soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bütün av receiverler da 2 kanal analog girildiğinde analog sinyal digital sinyale dönüştürülüp sonra tekrar analoğa çevriliyor diymi.sadece analog direct modunda digitale çevrimiyo.yani av receiver da 2 kanal analog sese tone kontrolü yapmak istiyorsak analog ses önce digitale çevriliyo sonra işlenip tekrar analoğa dönüyo.
    bu şekildemi oluyo arkadaşlar.av receiverimde stereo da performans almak istiyorum.cd player alma niyetim vardı ama yukarıda yazdığım gibi oluyosa eğer cd playerın bi anlamı kalmıyo.bu konular hakkında biraz bilgi alabilirsem çok sevinicem.üstadlara şimdiden teşekkür ederim

• yorum yok :)
  • cevap alabileceğim kimse yokmu?
  • Kesin cevap için avr datasheet'ne bakmak lazım. doğru pure direct modda ADC, Basmanagement devredışı. lakin hepsinde aynı rotayı mı takip eder belli değil.anlıyacağın dümen nereye döner belli değil. sen yine de avr ve stereo amplide cd çaların performansını kıyaslaya. böylesi daha iyi güzel tecrübe edinirsin.inan bana.
  • Ne sorduğunu bir tam anlasam cevap vereceğim ama bir kaçtır okuyorum çıkamadım içinden, kim ne gönderiyorda amfi neye çeviriyor cihazlar nedir ? Biraz daha spesifik bilgi verirsen yardımcı olunur. İnan anlamadım sorunu, bende anlamamış olabilirim, hani anlaşılırdırda benim kusurum olmuşsada pardon.
  • teşekkürler the cantan
  • anlamadım kardes
  • av receivera 2 kanal analog bağlantı yapıldığında ses analog to digital converterden(adc) geçermi? geçmezmi?
    yani analog ses digitalemi çevriliyo?
  • görüntüyü o şekilde yapabilen avr var örn; video olarak girilip yada companent vs hdmı olarak çıkabilmek
    arkadaşında demek istediği heralde ses için geçerli analog girip optik çıkılabilinirmi?

heralde doğru anlamışım
  • beni the cantan dışında kimse anlamıyo sanırım.neyse önemli değil ben öğrenmek istediğimi öğrendim.ilgilenen herkese teşekkür ederim.
  • ee ozaman soru ney cvp ney açıklayında bizde konu neymiş öğrenelim yahuuuu ortada sorudan ziyade sorun oldu kimse anlamıyo
  • Ben biraz önce z11 şemasına baktım,

input diğer zone'lara giderse ADC'den geçmiyor, direk gidiyor.

Main zone için ise önce ADC sonra da DSP processor den geçip sonra DAC'a giriyor.

Benim anladığım main zone için ADC'den geçiyor.

PDF file dan kesip yapabiirsem o sayfası buraya atarım..
  • benim str-db1080 de de bu şekilde ADC---DSP---DAC---LPF---VOLUME CONTROL---ANALOG POWER AMPLİ---SPEAKERS
    Seninkiyle aynı yani dostum.bu nedenle ses receiverde ADC den geçtiği için cd playerin DAC ve preamplisi ne kadar iyi olursa olsun bi işe yaramıyo.yine receiverin DAC ını kullanıyon çünkü dimi.
  • Ustadlar bir bakın bakalım, ben doğru mu anlamışım...

bir soru
  • Bir de video şemasını koyalım tam olsun.

bir soru
  • Henuz bizim ustadlar yorumda bulunmadilar ama tekrar inceledim,

multi kanal input dogrudan ADC ve DAC'tan gecmeden output'a gidiyor.

Analog girislerin iki secenegi var...
    1.ADC ve DAC
    2.Dogrudan output (pure direct mode da olmasi gerekir)

HDMI girisler icin yine iki secenek...
    1. DSP processor ve DAC
    2. Dogrudan DAC (pure direct mode olmasi gerekiyor)

Diger Dijital inputlarin hepsi DSP processora giriyor gibi, sonra da DAC (pure direct mode burada nerede anlamadim)

Buradan da cikan sonuc, (dogruysa)

AVR ye analog giris yapinca eger pure direct mode da muzik dinlemiyorsaniz, sinyallerin hepsi ADC den geciyor.

CD player'in DAC'i iyiyse AVR'yi pure direct moda ayarlayin.
  • Olayı hem resimli hem de açıklamalı ne güzel anlatmışsınız. Hem arkadaşın sorusunu hem de cevabını net açıklıyor. Farklı kaynakları olan kişilerde sorularına bu tablodan cevap bulabilir. Tablo benim için de faydalı oldu.
  • eline sağlık asukrumercan.gerçekten çok faydalı oldun.
  • @Sukru hocam eline sağlık.çok güzel bir diagram.ve de güzel bir açıklama. takılan nokta dijital bağlantıda pure direct modu olur ama DAC devrededir.sebep sinyalin her halikarda analog'a dönüşmesi gereklidir.ADC ise böyle bir sorun yok.o yüzden dijital bağlantı yapıldığında pure drect modu seçilir; DSP management devrede değilse işlem tamamdır.Amplimi ıskataya çıkardığımdan bu konuyu unuttum.Siz denerseniz memnun olurum.
    diğer bir nokta dijital bağlantıda DAC ihtiyacı olduğu gibi analog bağlantı yapmak istemeyen kullanıcı için dijital sinyal aktarımı ve de cihaz üst sınıfı ise DAC katıda kaliteli olabilir.ve otomatikman kaliteli DAC kullanır.

Doğru; analog girişlerde ADC devrede. yalnız pure direct mode basmadan multi kanal girişlerinden direkt bağlanabilir.
    Pure Direct modunu test etmek için analog 2 kanal bağlanti girişinden sinyal girilip; pure direct modda DSP, Decoder, EQ devre dışı kalır; kullanılamaz. EQ devre dışı ise işlem tamamdır.
    Eğer avr'ye analog giriş yapıp Pure Mod seçmediyseniz sinyallerin hepsi ADC geçer. CD çalar iyiyse pure direct modunu ayarlamak lazım Sukru hocamın dediği gibi. ama avr'de kaliteli çıkış katları çok yaygın değil.ya da tatmin etmez.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.