Şimdi Ara

Bir sonraki Sony amiral gemisi tamamen yeni tasarıma sahip olacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
4.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yeni tasarım anlayışıyla yeni kompakt model duyurur mu acaba çünkü xz1 compact almak istiyordum beklesem mi?

Çerçevesiz tasarıma gerek yok alt üst yanları biraz inceltsin yeterli. V30 veya s8 gibi full ekrana gerek yok kavisli ekran saçmalığınada bulaşmaz umarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ömerayhan kullanıcısına yanıt
    Dostum biraz tarafsız bakmak lazım android in iOS u çünkü içinde hiç bir şey yok.

Bomboş bir telefon.

Sony kullandığım için yazıyorum atıp tutmuyorum.

Bir telefonda numara engelleme olmaz mı. Yada not uygulaması.yada sesli asistan. Herkes Google sesli asistanını örnek veriyor. Bu her android telefonda var zaten. Yada kendine has özel bir şey.

Hiç bir kendine ait geliştirme özelleştirme olmayacak. Kamera alt yapın süper fakat yazılım yüzünden berbat çalışan kameran olacak.

Sonra 3000 TL 3.500 TL isteyeceksin.

Samsung a laf atıyorsun android te ne özellik geldiyse Samsung sayesinde geldi. Çift uygulama aynı anda çalışması vs hepsi Samsung kopyası.

Adamlar deliler gibi çalışıyor. Her yıl üstüne bir şey koyarak gidiyor.

Objektif bakamıyorsun. Sony berbat. Linç etmek isteyen biri gibi görüyorsun fakat ben verilere bakıyorum. Her yıl piyasada eriyor.

Sony defalarca yenileceğini söyledi.

Şimdide baktılar olmuyor tasarım değişecek diyor. Boşuna yenilenemeye gitmiyorlar ister kabul edin istet etmeyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Androidd

Dostum biraz tarafsız bakmak lazım android in iOS u çünkü içinde hiç bir şey yok.

Bomboş bir telefon.

Bir telefonda numara engelleme olmaz mı. Yada not uygulaması.yada sesli asistan. Herkes Google sesli asistanını örnek veriyor. Bu her android telefonda var zaten. Yada kendine has özel bir şey.

Hiç bir kendine ait geliştirme özelleştirme olmayacak. Kamera alt yapın süper fakat yazılım yüzünden berbat çalışan kameran olacak.

Samsung a laf atıyorsun android te ne özellik geldiyse Samsung sayesinde geldi. Çift uygulama aynı anda çalışması vs hepsi Samsung kopyası.

Objektif bakamıyorsun. Sony berbat. Linç etmek isteyen biri gibi görüyorsun fakat ben verilere bakıyorum. Her yıl piyasada eriyor.

Şimdide baktılar olmuyor tasarım değişecek diyor. Boşuna yenilenemeye gitmiyorlar ister kabul edin istet etmeyin.

Sony Xperia X'de arama engelleme var ve onda varsa hepsinde vardır... Bence bir daha bakın...

• Hiç sevmiyorum şu ekranı ve tasarımını kıvrık ekranmış hep bu Samsung'un halt yemesi edgemiş curvedmiş...

Sony'ye yakışmayan bi tasarım bu XZ'yi incelt biraz daha ekran kasa oranınıda ayarla tamam işte.

Xperia Z Edge ismi bile korkunç.

• quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

quote:

Orijinalden alıntı: zingfth

İyi hoş da şu sanal tuşları kaldırın şu ekrandan .Tamamıyla ekran israfı ve kötü görünüyor..

Sammy tarzi olur hocam alttan isteyince acarsin.Suanda en akillisi sammy'nin yaptigi 3D touch home tusu+kaybolan alttan cekince acilan tuslar ilkte cidden zor geliyor ama 1.5-2 haftaya alisinca cok cok rahat oluyor.

Sony PS4 yapsin kamera yapsin telefonlarla ugrasmasin..

Bir tane begendiğim android telefon yok.. Zorunluluktan iphone 6s kullanıyorum 2 yıldır. Bundan önceki telefonum blackberry z30 du.OS işletim sistemi fevkalade ya. O telefon harikaydı, mükemmeldi ama uygulama sıkıntısı yüzünden vazgeçmek zorunda kaldım.bu iphone u da 16gb aldıgıma için binpişmanım amatörlük ettim orda. allahın izniyle iphgonex 256 lık yurtdından alıcam ve 8 sene kullanıcam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

quote:

İyi hoş da şu sanal tuşları kaldırın şu ekrandan .Tamamıyla ekran israfı ve kötü görünüyor..

Sammy tarzi olur hocam alttan isteyince acarsin.Suanda en akillisi sammy'nin yaptigi 3D touch home tusu+kaybolan alttan cekince acilan tuslar ilkte cidden zor geliyor ama 1.5-2 haftaya alisinca cok cok rahat oluyor.

Sony PS4 yapsin kamera yapsin telefonlarla ugrasmasin..

Bir tane begendiğim android telefon yok.. Zorunluluktan iphone 6s kullanıyorum 2 yıldır. Bundan önceki telefonum blackberry z30 du.OS işletim sistemi fevkalade ya. O telefon harikaydı, mükemmeldi ama uygulama sıkıntısı yüzünden vazgeçmek zorunda kaldım.bu iphone u da 16gb aldıgıma için binpişmanım amatörlük ettim orda. allahın izniyle iphgonex 256 lık yurtdından alıcam ve 8 sene kullanıcam.

8 sene gitmez o tel :D

IPX 2.versiyonu ile kullanılır hale gelir

• quote:

Bomboş bir telefon.

Sony galeri uygulaması bir telefonda gördüğüm en iyi galeri uygulaması. Karaktersizler başka marka telefonlara kurmamıza izin vermiyor.
    Çinli markalardan, büyük markalara kadar kullanmadığım marka yok gibi. 2011 yılından beri akıllı telefon kullanıyorum. Xperia serisi kullanım kolaylığı, akıcılığı, yenilikçiliği ile HTC ile başa oynar. Tabii ki 1. sırada Nokia N9 var. Meego Harmattan da sanırım hayatımda kullandığım en pratik, akıcı ve seri işletim sistemidir.

Sony'e gelirsek siz de bir antipati oluşturmuş, sıkıntılar yaşamışsınız sanırım. Zira Sony amiral gemileri kişiye göre değişen " tasarım " faktörü dışında her zaman zirveye oynamıştır. Ve size kamera konusunda da katılmıyorum. Şuan 2 yıl önce çıkmış z5 premium bile kamera konusunda en iyi telefonlar arasında. HTC deseniz anlarım yıllarca kamera konusunda sıkıntılar yaşadı kabul ama Sony ile en fazla istatistiklerde hava tamamışsınızdır. Ray, ArcS, İon, Z2, Z3C kullandığım Sony akıllı telefonlar. Dediğiniz sıkıntıları yaşamadım.

Ha Sony alır mıyım? Sanırım almam. Samsung'da, LG'de, Apple'da almam. Htc'de almam. Devir Çinlilerin artık. Android tarafının kralları artık Çinliler. Aynı cihaza 2 kat para verecek kadar enayi değiliz.

Ama içerik olarak bomboş demeniz çok ironik. Yani biz yıllarca bunu istedik. Bize saf Android'e en yakınını sunun, sizin özel uygulamalarınız umurumuzda değil, hantallaşıyor telefon dedik. Samsung övüyorsunuz ama en kötü arayüze sahip olma sebebi o bin tane istemediğimiz uygulamalar işte. Siz istiyor olabilirsiniz ama bilinçli kullanıcı bilir ki Android uçsuz bucaksız bir yer. Boş telefon candır. Rom atıyoruz sonra Gapp flaşlarken en ufak olanı yükleriz. Gereksiz uygulama gereksiz batarya tüketimi, ram tüketimi, hantallık ve hata olarak döner. İhtiyacımızı belirler yükleriz. Ben telefonda sesli asistan istemiyorum zorla niye dayatsın ki.

Neyse canım Sony zaten bu politikaları ile tutunamaz piyasada. Çinliler henüz emekleme aşamasında, ayağa kalktıklarında Sony, LG, HTC falan kalmayacak.

• XZ premiumdan çerçeveleri sadece inceltseler yeterli olacak.

Bir sonraki Sony amiral gemisi tamamen yeni tasarıma sahip olacak

Bu yani istediğimiz bu böyle edge ekran falan değil.
  • ncdtkrts kullanıcısına yanıt
    Gerçekten süper durmuş.

• http://www.gsmarena.com/sony_xperia_zl-pictures-5203.php

Sony 01/2013 zamanında çıkardı bu telefonu kimsede görmedim bile. Z serisi ile aynı zamanda çıktı piyasa z serisine yöneldi sony de bu yolda devam etti.

Sony den bu şekilde tamamen kasa gelmez muhtemelen, önde stereo ses devam eder kenarlarda incecik çerçeve üst ve altta minimum bir alan kalacaktır yine. Böyle olması da daha olumlu olur kullanım açısından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

Çerçevesiz ekran trendine katılması tedirgin etse de yine de görmek gerek. Zira Sony'de en sevdiğim olay ekrana dokunma derdim olmadan alt ve üstü rahatça kullanabilmem yatay modda iken. Aynı zamanda stereo hoparlörler olması da bana direkt bakan yine keyif veren bir şey. Çerçevesiz ekran diye hoparlör 2 tane yerine 1 taneden stereo olur ve arkaya falan konumlanırsa bir de tutacak yer kalmazsa anlamını yitirir Sony de benim için. Tabii Xperia Arc dönemindeki gibi efsanevi bir tasarım dili ile sunarlarsa yine iyi ama diğer telefonlara benzemesi üzer :(

Katiliyorum hocam.

Xperia arc i saklarim hala sabahlari onun alarmiyla uyanip, onun caldigi muziklerle tras olurum.

6 yili devirdi ama batarya hala ölmedi. Ozluyoruz seni sony ericsson.

• quote:

Gördüğüm en dandik telefon markalarından biri. İçinde ne bir not uygulaması var. Ne bir numara engelleme var. Ne sesli asistanı var.

Her kamera çıktığında en iyisi çıkar kullanıma gelince en yavaş kameralar çıkar.

En dandik tasarımlara sahiptir.

Fakat her seferinde Sony fanları Sony fanları deniyor.

Eskiden Sony markası iyiydi fakat Nokia gibi çöküyor.

Bu fanlarında hiç bir zaman göremedik.

Numara engelleme Z3 cihazımda mevcut.

• quote:

Gördüğüm en dandik telefon markalarından biri. İçinde ne bir not uygulaması var. Ne bir numara engelleme var. Ne sesli asistanı var.

Her kamera çıktığında en iyisi çıkar kullanıma gelince en yavaş kameralar çıkar.

En dandik tasarımlara sahiptir.

Fakat her seferinde Sony fanları Sony fanları deniyor.

Eskiden Sony markası iyiydi fakat Nokia gibi çöküyor.

Bu fanlarında hiç bir zaman göremedik.

Sony nin çöktüğünü kim söyledi?

Birçok alanda yeniliği Sony getirdi şu an başka telefonlarda bu kadar kaliteli fotoğraf çekebiliyorsan sebebi sony

Suya dayanıklılığın öncüsü oldu

Güncelleme dersen ilk veren firma

Tasarım konusunda da düzenleme yapılıyor

En az çökme yaşanan arayüz Sony de

Daha ne lazım?

• bi tylol hot içer miyiz kullanıcısına yanıt
    Her telefonunda mevcut hocam mesaj engelleme numara engelleme..

• hadi canım! inanmayız sony ve çerçevesiz telefon?...

• Midnightmrt M kullanıcısına yanıt
    Sony o eski sony değil artık. Telefon bölümünden sürekli zarar edince belli kısıtlamalara gitti. Artık kar ediyor ama o zamandan beri çok kötü.

Yeni tasarımda köşeli olur kesin. Sony piyasadaki en iyi telefonları üretebilcek potansiyele sahip. Ama yöneticilerinin beceriksizliği yüzünden bu potensiyeli kullanamıyor.

Z5 var bende. Yaşadığım sorunları inanın çin malı telefonlarda yaşamazsınız. Köşesi cebimdeyken durupdururken düştü. Kulaklığı ayrıldı. Bi keresinde sürekli kulaklık simgesi gelip gidiyordu. İnanın arama bile yapamıyordunuz. Telefonu açıp kapıyorum. Gene düzelme yok. Telefonu kapattım. Yarım saat soğukta beklettimde düzeldi. Bikere kapandı. Uzun bi süre açılmadı. Geçenlerde ev arkadaşım 900 liralık huawei almış. Gelmiş bana diyorki "bu telefonun sesi senin telefonun sesinden güzeldir demi?" Kızamıyorumda...

Arayüzü güzel ve hızlı ama uygulamalar güncellendikçe yavaşlamalar artıyor. Telefonu gene değiştirmek zorunda kalacaksınız. Kamera yazılımıda eskisi gibi grenli değil artık. Ama buna rağmen 5s ten bile kötü çekiyor. (Bu duruma göre değişebilir) Ekranıda cidden güzel.

• berbat bir tasarım.. gene sony'den
  • O iğrenç tip ile hala telefon satmaya çalışıyor sony. Şarj süresi, stabilitesi, kamerası herşeyi iyi. Fakat tasarım rezalet. Aslında tasarım yok. Dikdörtgeni çiz, arkasına yuvarlak çiz kamera için oldu sana sony.
  • Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Bunu yapmak çok zor olmasa gerek. 2 dk da photoshopta yaptım :) Sony'de yapar inşallah.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.