Şimdi Ara

Silinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
4.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angry Man -- 21 Nisan 2023; 0:18:28 >

• Mantıklı.
  • Her önüne geleni yedek subay yapmıyorlar, sağlık çalışanlarının falan olma ihtimali yüksek fakat diğerlerinin çok düşük. Şans meselesi yani. Benim bir sürü mühendis arkadaşım başvurdu çıkmadı.

Hadi çıktı diyelim herkesin kalma gibi bir lüksü yok, sınav ve mülakatları var onlardan geçmek lazım.
  • ben psikolog olucam mezun olunca yedek subay çıkma ihtimali nedir ? Askerde psikoloji ile ilgili bir bölüm vardı herhalde neydi ismi unuttum
  • Tecili şubatta bozdur büyük ihtimal çıkar
  • highest in the room kullanıcısına yanıt
    Evet yüksek, rdm
  • Cidden yedek subay olma ihtimalim yüksek mi ? Harbi berbat giden hayatım için güzel bir şey olabilir bu ya 60 bin tl civarı para 1 yılda ama psikolog ihtiyacı var mı ki bir bilgin var mı pek anlamıyorum da
  • aylara göre değişiyor mu çıkma şansı ?
    %100 değil ama daha yüksek.
  • hocam darlıyorum biraz kusura bakmayın ama yedek subaylık için başvuruyorsun çıkarsa herhangi bir sınav ya da mülakat gibi bir şeye giriyor muyuz ? yoksa direkt başlayabiliyor muyuz yani yedek subay olma şartlarının normal asker olma şartından nasıl bir farkı var
    Başvuruyorsun çıkıyor daha sonra 3 ay eğitime gidiyorsun, 3 aylık eğitim sonunda sınav oluyorsun sınavı geçersen(%99u geçiyor) yedek subay oluyorsun geri kalan 9 ayı yedek subay olarak geçiriyorsun.

Asteğmenlerde ikiye ayrılır meslek asteğmeni ve normal asteğmen. Meslek asteğmeni askerde sadece işini yapar ve büyük çoğunluğu sağlıkçılardır.

Diğer normal asteğmenler normal asker gibi görevlerini yapar.

Batıda rahatça askerliğini de yapabilirsin, Kuzey Irağa operasyona bile gidebilirsin. Doğu'da maaşlar yüksektir ama sıkıntısıda yüksektir.
  • Teşekkürler
  • Sınav ve mülakatlar zor mu ki

Aynen, yıl sonuna doğru bozduran birçok arkadaşa çıkmadı. Ben yedek subay istiyordum şubat gibi bozdurdum, yedek subay ve komandoya evet dedim çıktı

• siz şubatta mı başvurdunuz

https://www.askerlik.org/en-cok-hangi-celp-doneminde-yedek-subay-alimi-yapiliyor/

Burada da ağustos demiş. İşler karıştı, kafana göre takıl bilmiyorum. Ben şubat gibi bozdurdum, martta acemi birliğindeydim

• Pablo Boss kullanıcısına yanıt
    hayatım kötü
  • tsk nın ne ihtiyacı varsa ona göre alım yapıyor. bende yedek subaylık yaptım, mühendis sayısı fazlaydı. çünkü ihtiyaç vardı. şu dönemde daha çok alım oluyor diye bişey yok. tamamen şans. kadro boşalır, istek yaparlar sende o dönem başvurursun alırlar. ben öğretmen olarak yaptım. çünkü gerçekten ihtiyaç vardı ve full çalıştım. diğer not ortalaması vs. boş.

• yedek subaylar askeriye içinde açık ara en sevilmeyen grup. ast üst çatışması yaşıyor. askerlik yaptığım yer de bir yedek subay vardı çok özgüvensiz utangaç bir adamdı millete malzeme oluyordu. kendisinden düşük rütbeliler dalga geçiyordu. devletin üstüne yük bir işe yaradıkları da yok ortada dolanıyorlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.