Şimdi Ara

Bir marş 6 tl . Soğuk motor ısınana kadar 6 Türk Lirası yedi . (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
1
Favori
7.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam benzinin galonla cok ucuza alındıgı ülkelerde bile bu uğraş var, google a hypermiling yazarsanız bir sürü yabancı kaynak var, arabasını kesen biçen aeordoinamigini artıran, verimliligini artıran, tüketim odaklı sürüş yapan ...

Bende benzin bu kadar pahalıyken ve petrolü ithal ediyorken ve cari açığımız yüksekken neden insanlar az yaktırmaya çalışanları bu kadar garipsiyorlar bunu merak ediyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: modifix06

Hocam benzinin galonla cok ucuza alındıgı ülkelerde bile bu uğraş var, google a hypermiling yazarsanız bir sürü yabancı kaynak var, arabasını kesen biçen aeordoinamigini artıran, verimliligini artıran, tüketim odaklı sürüş yapan ...

Bende benzin bu kadar pahalıyken ve petrolü ithal ediyorken ve cari açığımız yüksekken neden insanlar az yaktırmaya çalışanları bu kadar garipsiyorlar bunu merak ediyorum
    Tamam da normal kullanımla bunun arasında 100 km'de kaç TL fark eder ki bu uğraşa değsin? Tükettiğimiz birçok şey ithal, sadece petrol mü?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AIRBOSS

Yanlış. 110C görmemesi lazim. Önemli olan kaynama noktası değil bloğun, lastik parçaların, contanin doğru soğutulması ve elastikiyetini korumasi.

Performans sürüşünde Anlık olarak görebilir ancak araba sürekli hele ki bu kadar soğukta ve bu kadar sakin suruste bu şekilde çalışması bir çok parçanın ömrünü azaltır.

Bilgin olsun.
    Ecotec motorlar yüksek sıcaklıklta çalışan motorlardır. Bu motorlar 105 dereceye ayarlı. Motorda sıkıntı yok. Bu motorların mühendislik yapısı böyle...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BF.Skinner

Tamam da normal kullanımla bunun arasında 100 km'de kaç TL fark eder ki bu uğraşa değsin? Tükettiğimiz birçok şey ithal, sadece petrol mü?

Alıntıları Göster
    Araba yıpranmıyor eskimiyor. Lastiklerde eskimiyor. Polonyada 15000 km yol yapıp yağını inceleten hipermilciler var. İlk günkü tazeliğinde çıkmış motor yağı. İçinde aşınmadan kaynaklı demir tozu, sızan benzin ve kurum artıkları çıkmamış.
  • Alın size Turkish Hypermiler.

• Hocam alakasız olacak ama, lpg daha çevrecidir emisyonda. İnanması zor ama doğru bu

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0378E4255

Arabaya tüp taktırmak, arabaya hakarettir.

Dün sabah 97 model S 500 gördüm, V8. Leş gibi tüp kokusu çıkıyordu o canım çift eksozdan. Üzüldüm.
    Leş gibi çıkan koku gaz değil 'benzin'dir.Bilinçsizce konuşmayalım.Herkesin sizin gibi rahat benzin alabilecek imkanı olmayabiliyor.Ve buda lpgyi alçaltmaz.Lpgli araba kullanan varlıklı insanlarda vardır sırf kokusu benzin gibi değil diye ?

• Vay be.. Madenler Peugeot hala duruyor..
  • Cruze almayı düşündüğüm araçlar arasında idi. Sayende iptal ettim. 10L nedir yahu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gramatik kullanıcısına yanıt
    Traktör mü, kamyon mu? Bir karar verin artık. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: UberJager

Önce android telefon olmassı lazım
    Sonra bunu satın alacaksın. :https://www.hepsiburada.com/elm327-super-mini-bluetooth-v2-1-obd2-p-HBV000007EB5X
    Akabinde Google Play storeden bunu alacaksın. :https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torque
    Akabinde bu eklentiyi kurucaksın. :https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.recorder

Alıntıları Göster
    hocam bu elm cihazını sürekli sokette tutmak aracın beyni için bir problem yaratır mı?

• Bizim araç hararet göstergesi motor suyunun mu yoksa motor yağının mı ısısını gösterir hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Namaste.

Hocam neden yayalara o kadar silme geciyorsun? Adamin elinde cocuk var bi dursa yada geri kossa direk altinda yazik gunah.
    Yavaşlayıp tekrar hızlanmanın yakıta etkisini bilmiyormusunuz!

• jowood1 J kullanıcısına yanıt
    Sembolde Yagdanlik uzerinde hararet göstergesi varsa yağ sıcaklığı, su üzerinde hararet göstergesi varsa
    Bir marş 6 tl . Soğuk motor ısınana kadar 6 Türk Lirası yedi .
    Bir marş 6 tl . Soğuk motor ısınana kadar 6 Türk Lirası yedi . suyu.

• quote:

Orijinalden alıntı: kültürlü cingen

Cruze almayı düşündüğüm araçlar arasında idi. Sayende iptal ettim. 10L nedir yahu?
    O yıllarda üretilen her atmosferik benzinli araba aynı yakıyor.Bu araç kadar güvenli ve aynı zamanda konforlu olup birde üstüne az yakan aynı fiyat bandında başka bir alternatif varsa söyleyin lütfen bende öğrenmiş olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7DF5D07B0

O yıllarda üretilen her atmosferik benzinli araba aynı yakıyor.Bu araç kadar güvenli ve aynı zamanda konforlu olup birde üstüne az yakan aynı fiyat bandında başka bir alternatif varsa söyleyin lütfen bende öğrenmiş olurum.

Alıntıları Göster
    Astra H kasa nasıl hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smasher3670

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Biz lpg sevmiyoz. Arabayı fabrikadan lpg takmışlar. Benzinli i10 alıcaktım, çok cazip fiyat verince bende aldım. Benzinli i10 dan bile ucuza aldım. 2016 yılında 7000 tl net ucuzdu.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.