Şimdi Ara

Bir kez daha doğrulandı: Windows 8 2012'de geliyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
0
Favori
13.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2012 de dunyanın sonu gelmicekmiydi uğraşmasınlar

2012 de bitcegine inanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: termo6556

1.si 2012 de kıyamet kopuyo ( çok ciddiyim )

Alın bunu dışarı
  • vistanın ilk zamnaları gbi olursa yandık vallahi
    22 saattlik indrme süresi olan vista driver i yapılırmı kardeşim
  • quote:

çok saçma
    2.si windows 7 daha yeni çıktı

muhaha yok artık. Kıyametin kopacağını Allah'tan başka kimse bilemez. Bu Allah'a şirk koşmaktır.
  • Kıyamet kopcak, fazla satmaz.
  • foton kuşağıı geliyor maya takvimi bitiyor kıyamette kopacak işte:S
  • quote:

çok saçma

Yapma yaa..
    Ne yapmamız gerekiyormuş? 95'e dönersek bir nesil daha şansımız mı oluyormuş? Yada XP ile joker hakkımızı mı kullanmamız gerekiyor..
  • quote:

çok saçma

/>
  • 2012'de kıyamet kopacakmış... Tanrı'dan haber mi geldi, yoksa O musun ???

3-5 kişinin basit matematik denklemleriyle, bilmem ne takviminin sonuymuş diye inanmayın... Allah da değilsiniz, O'nun elçisi de değilsiniz, ondan haber alacak kadar yüce de değilsiniz... (Din âlimlerinden değilim, basit bi' kulum.)

Konuyla ilgili olarak; Vista'dan 7'ye geçerken nasıl 4 gözle bekliyorsak, umarım 8'i de öyle bekleriz... Linux'da her güncellemeyle %1 gibi bir rakam yavaşlama oluyormuş. MAC da bana saçmalık geliyor, Apple düşmanı sayılırm (iPod Nanosh hariç)...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnUr_02

quote:

Orijinalden alıntı: CaNeRR

bazı yabancı sitelerde win 8 temasi çıkmiş bile kurup denemek lasım herşeyden üstün olmak isteyenler için

-aaa sen daha win 7 ye yenimi geçdin

--evet!

-Ben win 8 kullanıyorum

Gibi

Aynı replik geçen akşam başıma geldi,ama vista-win 7 ile ilgili sadece isimleri değiştir .Bi de yazık dedi ya;dedim resmi olarak çıksın alıcam,yok efendim yazık sana şöyle sana

öle yaa

• quote:

Orijinalden alıntı: tanak

windows xp sp3 olgunluk çağında. şimdilik vazgecmem

yo hayır öyle değil

xp: çocukluk
    xp sp1 : gençlik
    xp sp2 : olgunluk
    xp sp3 : ihtiyarlık

yakında ölecek, kabul etmek lazım artık
  • her hafta yeni donanımların duyuldugu bi piyasada işletim sisteminin 2-3 yılda bir cıkması iyimser bile. herkes bu işin kaymagını yemek isteyecektir..
  • arkadaşlar abartıyorsunuz. bu klasik bir microsoft yol haritası. üst üste diyorsunuz ama hep böyleydi. sanırım bir çok arkadaş xp ile bilgisayala tanıştıkları için çok uzun zaman kullanıldığı için öyle sanıyorlar.

windows 1x ve 2xleri atarsak:

* windows 3.0 1990
    * windows 3.1 1993
    * windows 95 1995 (geçiş sistemi)
    * windows 98 1998
    * windows 2000/ windows me 2000 (me oyalama ve y2k dan pay kapma)
    * windows xp 2001 sonu
    * windows vista 2007 başı (geçiş sistemi)
    * windows 7 ekim 2009

yüzeysel bakıldığında üst üste denebilir ama birde buna teknik açıdan bakarsak;

windows 95 e kadar 16bitlik sistem kullanılmaktaydı (windows for workgrupsda deneysel çalışan 32bit sayılmazsa ki bu xp 64 bit ggibi sadece deneyseldir). ki bu 16 bit (eski windowslar işlevsel değildi 286lar ile birlikte başlayan windows 3 dönemi ile gerçek anlamda yaygınlaşmıştır) sistemler 5 yıl süre ile kullanılmıştır.

windows 95 ile 32bite geçilmiş (ki zamanının popüler makinları olan 486 makinalarına acılar çektirmiştir.) ve stabilite ancak 98 de yakalanmıştır (ki arada minor olarak win 98 se de çıkmıştır) . araya y2k fırtınasından pay kapmak istenirken, milenium adında bir işletim sistemi daha doğrusu 16bit ikonlu bir win 98 se işletim sistemi çıkmış ve kısa ömürlü olmuştur. bu sistemler dos tabanlı olduğundan ve işletim sisteminden çok interface olduğu için (ve sürücü sisteminden ve yapısal sitilinden kaynaklı) terk edilmiş gerçek anlamda 32 bit nt kernelli işletim sistemi olan xp 2001 de raflara çıkmıştır (hoş xpden önce millenyum yerine cairo adlı nt temelli bir sistem düşünüldü ve bilgiler dağıtıldıysa da vaz geçilmiştir)

xp ile dosdan kurtulunmuş ve tam anlamı ile 32bitin altıncağı sürülmeye başlanmıştır. ve 32 bitte istenilen 5 yıl boyunca alınmıştır. ta ki 64bit gelene kadar. (xp 64 bit versiyonu çıkmıştır sonradan ama işlevsel değildir)

64 bit macerası ile 16/32bitte görülen bir geçiş dönemi meydana gelmiş vista ile (ki bize senelerce longhor dediler az dashboard kurmadık) 32/64bit geçiş dönemi başlamış oldu. vistadan sonra 64bite adapte bir sistem yaratıldı (yada daha iyi bir bellek yönetimli vista) windows 7. bu da geçiş döneminin ikinci adımı. hala 32/64 geçişini tamamlıyor. bundan sonra çıkacak sistem muhtemelen tamamen 64 bit olarak piyasaya çıkacak en az 4-5 sene güncellenmeyecek. birçok kişi konsollarda 128bit işlemcilerin hemen piyasaya düşeceklerini düşünüyor ama playstation 2 64bit işlemciye sahipti ve piyasaya 200de çıkmıştı.

ayrıca direct x olayına gelince:

* directx 1 1995
    * directx 2 1996
    * directx 3 1996
    * directx 5 1997
    * directx 6 1998
    * directx 7 1999
    * directx 8 2000
    * directx 9 2002/2003
    * directx 10 2008
    * directx 11 2009
    bu tabloyada bakarsak işletim sistemi ile aynı gelişim sürecinde olduğunu görürüz.

kısacası bu teknolojik bir dönüşüm hatta bir çevrim. vistanın bu kadar eleştirilme nedeni bu yorumları yapanların, 32bitin altın çağında pc ile tanışması ve pc tarinden bir haber olması. biraz uzun olsada olay bu arkadaşlar.

*** microsoft ile bir bağım yok, tam bir opensourceçuyum ama gerçekler bunlar.

sli sistemlerin 1998 den beri kullanıldığını biliyormuydunuz (3dfx reklamı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReBeR -- 30 Eylül 2009; 3:52:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Y.E.K

Yeni windows değil yeni directx sürümü çıkacak

Çıksada para verip alıyomusun sanki ? İndir torrent'dan kullan sanane
  • göreceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi termo6556 -- 30 Eylül 2009; 16:31:35 >
  • Windows 7 ile doyalım hele, 8e sıra gelir :))
  • Böyle devam ederse zaten kaçınılmaz son bu...
    quote:

Orijinalden alıntı: K58

Yakında fifaya dönder buda her sene ekim ayında yeni windowsumuz olur.

Arkadaş biz daha XP'yi bırakıp Windows 7 yüzü görmedik, bunlar Windows 8 diyor. İnsaf yahu insaf... Teknoloji sınır tanımıyor...
  • quote:

çok saçma

kıyamet değil o
    sadece bir değişim dönüşüm olayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Xp'ye devam.

aynen öğle
  • Çikolatada Veriyolarmı abi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.