Şimdi Ara

bir insanın zekasını anlama yöntemi (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
5
Favori
16.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Ölüm Lokumu

quote:

Orijinalden alıntı: Anticitizen One

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 4F3

quote:

quote:

quote:

bknz. craniosynostosis. bu arada kafan güzelmiş güle güle kullan

Kraniosinostoz ( Craniosynostosis)

Bebeğin kafa kemiklerinin erken kapanmasıdır.

ee?

sagittal craniosynostosis
     bir insanın zekasını anlama yöntemi

bu sendromun semptomlarından biri de zeka geriliğidir.
    sen örnek olarak bir hastalık göstermiştin kafasının arkası düz olduğu için zeka geriliği oluyormuş da falan fişman. al sana hastalık.

arkadaşım belirtilerinde diyorki kafatası eklemleri erken kapanıyormuş ve buda zeka geriliğine yol açıyor e buda beni destekliyor. kısaca sağolasın

arkadaşım sen diyorsun ki kafatasının occipital bölümü büyük olanların beyinlerinin occipital lobları daha büyük olduğu için daha zeki oluyorlar. sagittal craniosynostosis sendromunda kafatasının ön-arka uzunluğu normalden fazla oldugu için beyinin occipital lobunun gelişmesi için daha fazla yer olacağından OCCIPITAL LOB DAHA BÜYÜK OLUYOR. FAKAT ZEKA GERİLİĞİ VAR. neyse zaten cahil biriyle tartışmaya girmem hata. cahil önce seni kendi seviyesine düşürür sonra ordaki tecrübesiyle seni alt eder.

bu pek birşey kanıtlamaz açıkçası.Down sendromluların boynu kalındır,boynu kalın insanlar down sendromludur gibi olmuş.Bu konuda bir hastalık olması,olabilmesi genetikle alakalı durumdur.

Bu durumla alakasız olarak,genetikte yine zeka yoksa,istediğin kadar mısırlılar gibi kafayı geriye doğru uzatsan da etkilemez.Arkaya doğru genişleyebilir,ama önemli olan onu kullanmaktadır.Zeka çok farklı birşey üstteki arkadaşlardan birinin zikrettiği gibi.Genetikte kıvrımlı değilse istediği kadar büyük olsun.Büyük olması kıvrımlı olmasına zemin hazırlar.Daha etkili kullanırsın anlamına gelmez.

sen beni anlamamışsın dostum. benim anlatmak istediğim ile senin anlatmak istediğin aslında aynı. sen ak demişsin ben de beyaz dedim. neyse sonuçta kafa şekliyle zekanın bilinen bir ilişkisi yok şu an. bu konuda hemfikiriz.

hayır aslında sen demişsin ki kafa şekli öyle olan insanlarda doğal veya yapay farketmeksizin bu sendrom(k ile başlayan) oluyor demişsin.Oysa her insanda olmuyor 2000 tanede bir oluyormuş.O nun da genetikten kaynaklandığı söyleniyormuş.

Demişsin ki mesela "...occipital lobun gelişmesi için daha fazla yer var bu yüzden occipital lob daha büyük oluyor,fakat zeka geriliği var."Bu çok nadiren oluşan bir durum ve ne mısırlıların yaptığı şeyle,ne de occipital lobun büyük olmasıyla alakası var.Tamamen genetik bir bozukluk olduğu söyleniyor.Burda önemli o.Kaldı kidiğer tüm olaylardan bağımsız,ve neden olduğu hala çözülememiş.lan faktör,ordaki kıkırdağın kemiğe dönüşme işlemini gerçekleştirememesi,veyahut kararsız bir biçimde gelişmesiyle oluşan şekil bozukluğu.Bunun her Mısırlı da olduğunu söyleyemezsin

Aynı şekilde bu konu sahibini de desteklemiyorum.Belli ki birşeyler biliyorsun fakat dediğinle o şey hakkında bir bağlantı kuramadım.Bu şekilde olanların da zekaları daha yüksek filan değildir.Zekaları gelişmeye daha meyilli olabilir,ama genetikle alakalıdır.O yüzden istediği kadar büyük olsun.
    hey allahım ya biraz dikkatli okusan zekanın occpital lobun büyüklüğüyle "kanıtlanmış" bir ilişkisi olmadığını yazdığımı anlarsın. kafana göre anlam çıkarıp durma. o hastalığı konu sahibinin teorisini hastalıklarla desteklemeye çabalamasına karşı yazdım ama anlayana...
    "hayır aslında sen demişsin ki kafa şekli öyle olan insanlarda doğal veya yapay farketmeksizin bu sendrom(k ile başlayan) oluyor demişsin.Oysa her insanda olmuyor 2000 tanede bir oluyormuş.O nun da genetikten kaynaklandığı söyleniyormuş."
    hayır o sendroma sahip kişilerin kafasının arka kısmı büyür dedim, kafası öyle insanlar o sendroma yakalanır demedim ve nedense böyle anlayan bir tek sensin amacın neyse artık. yazılanları önce abi anlayın daha sendromun adını söyleyemeyen hiç bir eğitimi olmayan saçma sapan adamın bu konuda fikir belirtmesi de ne alakaysa...
    neyse bi daha bu mesajı alıntılamayın size laf anlatmaya uğraşamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Call of Cthulhu -- 15 Aralık 2012; 8:31:56 >

• Önemli olan boyutu değil işlevi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teyzen nevfik

quote:

quote:

bakın beyler ne buldumhttp://www.milliyet.com.tr/cemaatten-seks-kasedi-aciklamasi/turkiye/sondakika/15.02.2011/1352526/164599

7. maddeye dikkate bakın ne diyor?
    7 Cübbeli Hoca'ya benzetilen şahsın kafa ucu sivri olup, arka kısmı düzdür. Cübbeli Hocamızın kafa şekli tam tersidir ve kafasının arka kısmında zeki insanlarda bulunan çıkıntı mevcuttur.

nakşibendiyide arkama aldım bakalım şimdi ne diyeceksiniz?

7. maddedeki olay protuberantia occipitalis externa. bildiğim kadarıyla türk ırkının %70 inde bu çıkıntı belirgindir. yani o 7. maddedeki söylem biraz ırkçı olmuş. neyse sonuç olarak herhangi bir eğitime sahip olmadan sadece gözlemleyerek bir teori üretiyorsan bunun bilimsel hiç bir değeri yoktur ve safsatatır. teorini bilimsel bilgiler ile desteklediğin zaman teorine saygı duyarım. bu arada cerebral cortexin kalınlığı 2-6 mm arasında değişir. yani hacim olarak oldukça az yer kaplar. kafanın şekli de cortexin gelişimine belirgin bir etki oluşturmaz (şimdi kalkıp da bana anomalilerden birini gösterip zaaaa demeye kalkma. normal gelişen insalar için konuşuyorum.)

7. maddeyi yazan ırkçıııııııııııııııııı

/>

ben de türküm ve kafamda o belirtilen çıkıntı da var ama söylem ırkçı. gülünecek bir şey göremedim. neye güldüysen beni de aydınlatırmısın.

• quote:

Orijinalden alıntı: 46petro

futbolcu ss lileri koymuş bilim yapıyor , at kafası güzeldir.

At kafası
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bknz. craniosynostosis. bu arada kafan güzelmiş güle güle kullan

Kraniosinostoz ( Craniosynostosis)

Bebeğin kafa kemiklerinin erken kapanmasıdır.

ee?

sagittal craniosynostosis

bu sendromun semptomlarından biri de zeka geriliğidir.
    sen örnek olarak bir hastalık göstermiştin kafasının arkası düz olduğu için zeka geriliği oluyormuş da falan fişman. al sana hastalık.

arkadaşım belirtilerinde diyorki kafatası eklemleri erken kapanıyormuş ve buda zeka geriliğine yol açıyor e buda beni destekliyor. kısaca sağolasın

arkadaşım sen diyorsun ki kafatasının occipital bölümü büyük olanların beyinlerinin occipital lobları daha büyük olduğu için daha zeki oluyorlar. sagittal craniosynostosis sendromunda kafatasının ön-arka uzunluğu normalden fazla oldugu için beyinin occipital lobunun gelişmesi için daha fazla yer olacağından OCCIPITAL LOB DAHA BÜYÜK OLUYOR. FAKAT ZEKA GERİLİĞİ VAR. neyse zaten cahil biriyle tartışmaya girmem hata. cahil önce seni kendi seviyesine düşürür sonra ordaki tecrübesiyle seni alt eder.

bu pek birşey kanıtlamaz açıkçası.Down sendromluların boynu kalındır,boynu kalın insanlar down sendromludur gibi olmuş.Bu konuda bir hastalık olması,olabilmesi genetikle alakalı durumdur.

Bu durumla alakasız olarak,genetikte yine zeka yoksa,istediğin kadar mısırlılar gibi kafayı geriye doğru uzatsan da etkilemez.Arkaya doğru genişleyebilir,ama önemli olan onu kullanmaktadır.Zeka çok farklı birşey üstteki arkadaşlardan birinin zikrettiği gibi.Genetikte kıvrımlı değilse istediği kadar büyük olsun.Büyük olması kıvrımlı olmasına zemin hazırlar.Daha etkili kullanırsın anlamına gelmez.

sen beni anlamamışsın dostum. benim anlatmak istediğim ile senin anlatmak istediğin aslında aynı. sen ak demişsin ben de beyaz dedim. neyse sonuçta kafa şekliyle zekanın bilinen bir ilişkisi yok şu an. bu konuda hemfikiriz.

hayır aslında sen demişsin ki kafa şekli öyle olan insanlarda doğal veya yapay farketmeksizin bu sendrom(k ile başlayan) oluyor demişsin.Oysa her insanda olmuyor 2000 tanede bir oluyormuş.O nun da genetikten kaynaklandığı söyleniyormuş.

Demişsin ki mesela "...occipital lobun gelişmesi için daha fazla yer var bu yüzden occipital lob daha büyük oluyor,fakat zeka geriliği var."Bu çok nadiren oluşan bir durum ve ne mısırlıların yaptığı şeyle,ne de occipital lobun büyük olmasıyla alakası var.Tamamen genetik bir bozukluk olduğu söyleniyor.Burda önemli o.Kaldı kidiğer tüm olaylardan bağımsız,ve neden olduğu hala çözülememiş.lan faktör,ordaki kıkırdağın kemiğe dönüşme işlemini gerçekleştirememesi,veyahut kararsız bir biçimde gelişmesiyle oluşan şekil bozukluğu.Bunun her Mısırlı da olduğunu söyleyemezsin

Aynı şekilde bu konu sahibini de desteklemiyorum.Belli ki birşeyler biliyorsun fakat dediğinle o şey hakkında bir bağlantı kuramadım.Bu şekilde olanların da zekaları daha yüksek filan değildir.Zekaları gelişmeye daha meyilli olabilir,ama genetikle alakalıdır.O yüzden istediği kadar büyük olsun.
    hey allahım ya biraz dikkatli okusan zekanın occpital lobun büyüklüğüyle "kanıtlanmış" bir ilişkisi olmadığını yazdığımı anlarsın. kafana göre anlam çıkarıp durma. o hastalığı konu sahibinin teorisini hastalıklarla desteklemeye çabalamasına karşı yazdım ama anlayana...
    "hayır aslında sen demişsin ki kafa şekli öyle olan insanlarda doğal veya yapay farketmeksizin bu sendrom(k ile başlayan) oluyor demişsin.Oysa her insanda olmuyor 2000 tanede bir oluyormuş.O nun da genetikten kaynaklandığı söyleniyormuş."
    hayır o sendroma sahip kişilerin kafasının arka kısmı büyür dedim, kafası öyle insanlar o sendroma yakalanır demedim ve nedense böyle anlayan bir tek sensin amacın neyse artık. yazılanları önce abi anlayın daha sendromun adını söyleyemeyen hiç bir eğitimi olmayan saçma sapan adamın bu konuda fikir belirtmesi de ne alakaysa...
    neyse bi daha bu mesajı alıntılamayın size laf anlatmaya uğraşamam.

Yazdığın yazıdaki mantıksal yanlışlıkları ve hangi teze karşı söylenildikleri belli olmayan sözcükleri görmek için çok eğitimli olmaya gerek yok.Alıntı yaptığın kişide dediğin şekilde bir çaba göremedim ben,sen ordaki yazıyı kendine göre yorumlayıp kendine göre anlam çıkartmışsın.Sinir krizlerine girmiş gibi yazmışsın ağzından çıkanı yazmışsın,benim yazdığım cümleyi de yanlış yazmışın zaten, sanki konu sahibini değiştircekmiş gibi üstelik eleştirene de laf ediyorsun.Ciddi anlamda türkçede anlam filan çalışmanı tavsiye ederim herşeyi üniye göre ayarlamadan önce.

• Nikola Tesla' nın kafası düz ve küçük. Bu adam salak mı o zaman ? Saçma sapan bir teori.

• ne teoriymiş arkadaş amma popüler oldu ya siz inanırsınız inanmazsınız ben kendi gözlemlerimle bunu ispatladım vücuda oranla beyin büyüklüğünün önemini bilimsel kanıtlarlada verdim siz hala yok öyle yok böyle bilim yalanmı söylüyor ayrıca nikola teslanın kafası düz değil orda dikkatli bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 15 Aralık 2012; 16:15:14 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.