Şimdi Ara

bir-iki ay kullanıp satabileceğim araç tavsiyesi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkürler.
    aklımda corsa var gibi.
    sizinkileri de değerlendireyim.
  • derememo D kullanıcısına yanıt
    gercekten oyleymiş ben gectimiz eylulde aylık 2800 e kiralamıştım.
    corsa e idi, 50k km de.
  • esiniz memlekete taksiyle gitsin. neden arabayla gidiyo ki. rahat rahat gitsin . 500 git 500 gel desen 1000 kagit. arapa alacagin 23 25 bin tl yi 2 ay faize koysan o da 1000 kagit. degmez hic.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

esiniz memlekete taksiyle gitsin. neden arabayla gidiyo ki. rahat rahat gitsin . 500 git 500 gel desen 1000 kagit. arapa alacagin 23 25 bin tl yi 2 ay faize koysan o da 1000 kagit. degmez hic.
    memlekette araca ihtiyacı var.
  • 25 bine araç almak yerine faize koysanız, 2 ayda 1000 lira gelir, noter vergi sigorta falan 1500 tutsa, 1500 de zarar etseniz satarken. 4000 lira oluyor bence 2000 daha masrafa girin araç kiralayın en azından kafanız rahat olur, 2 ay için başkasının aracının arıza çıkarır mı derdi vs. olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sen niye araç bakıyorsun bi tane şık bir scooter al mesela Honda pcx bak keyfine hem piyasası var hemen satarsın hemde trafikten rahatça kaçarsın düşük fiyata alınan araba sıkıntı çıkarır
    Hem pcx sıfır fiyatı 14 15 bin civarı temiz sıfıra yakın ikinci Elide 12 civarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haksızlığa gelemeyen adam -- 6 Şubat 2019; 0:36:51 >
  • bisiklet ve scootter a çarparlar diye korkuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SayınOzi

Bence hiç satın almayın. Araba alsanız zaten noter, ekspertiz, sigorta derken 1.5 bin tl gidecek en az.

Budget'te kampanya var. Manuel dizel egea 3100tl civarı, otomatik olan da 3658tl idi 20 gün önce sorduğumda(kampanya, nisan 17'ye kadar devam ediyor) fiyatlara da kdv dahil. Ancak kira ücretinin üçte birini depozito olarak alıyorlar.
    Vodafone Red’e özel Budget kiralamalarda %50 indirim var.

• O değil de bir iki aylık araba arıyorum diyorsun, bir haftadır ne alsam diye konu var araba hala yok. Sen şimdi bir hafta daha araba ararsın. Zoraki bir hafta sonra bulduğun arabayı bir hafta da foruma sorarsın nasıldır bu araba alsam mı diye. Alma sürecine girersin o da baktım ettim aldım diyene kadar bir hafta. Etti mi sana bir ay? Tabi bütün bunlar iyi ihtimaller, bir de istedigin gibi araba bulamama, bulduğundan cayma gibi problemleri hiç düşünemiyorum bile. Birde üzerine 5 daha koy bazzat al diyen arkadaşların işin içine girerse vay forum ahalisinin haline...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zgn61 -- 6 Şubat 2019; 2:9:50 >
  • Dark Territory kullanıcısına yanıt
    Dizelmiydi araçlar hocam?

• bluerdem kullanıcısına yanıt
    Red indirimi günlük olarak hesaplanıyor. Aylık kiralasaniz bile. Ve aylik kiralama yapınca 3. Günden sonra indirim orani yüzde 30'a düşüyor. Orada çalışan kişinin dedikleri böyleydi.

• quote:

Red indirimi günlük olarak hesaplanıyor. Aylık kiralasaniz bile. Ve aylik kiralama yapınca 3. Günden sonra indirim orani yüzde 30'a düşüyor. Orada çalışan kişinin dedikleri böyleydi.
    Aynen öyle hocam 3 günden sonra 30%a düşüyor. Aylık kiralamalarda farklı kampanyalar mevcut. Sık sık araç kiralayan biri olarak kiralama şirketlerini araştırıp orayı tercih ederdim.

Bütçenizi yazmamışsınız ama uygun fiyatlı aile arabası olarak kullanılmış fiorino vb araçlara da baakbilirsiniz. birkaç ay kullanacağınız için mtv, muayene vs derdiniz olmayacaktır.

Ancak ben yine de kiralama yolunu seçerdim. Sixt'te Benzin Otm Micra günlük 75 TL. Aylık kiralarsan bundan da ucuza gelecektir. Avis piyasanın en pahalı ve en az kampanyası olan şirketlerindendir. Sixt, Budget, Garenta, Enterprise, Avec, Alamo.. bunları araştırıp, rezervasyon numaralarını arayarak son fiyatınızı alıp ona göre bir hesap yapabilirsiniz.

• Ben bu tür bir durumda kalsam muhtemelen satışının kolay olması yüzünden Şahin alırdım. Corsa B için fazla para vermek istemezdim. Sonuçta 2 ay sonra satacaksam riski minimuma indirmeyi tercih ederdim.
  • quote:

Bu detayı bilmiyordum. Bilgilendirme için teşekkürler

• derememo D kullanıcısına yanıt
    Hocam siz bilirsiniz çarpcak olsalar arabayada çarparlar hem trafikten kaçmak için hemde hemen satabilmek için diyorum ben ekipmanı hallederseniz sıkıntı olacağını sanmıyorum eğer yinede motora sıcak bakmıyorum derseniz bence araç kiralayın hem araba satmak veya masrafıyla uğraşmassınız

• 2009 sandero 1.4 100 bin km civarinda alinir çat diye satilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Son kasa Palio tavsiye ederim. 1.3 dizel ya da 1.4 LPG'li farketmez. İkisi de az yakar. Masraf açmaz. Açtığı masrafta cep yakmaz.

• ucuz bi reno spring
    zaten yol kısa, git gel yapmaya yeter
    satması da kolay, ya da uno falan alın veya palio
  • Araç almak sıfır ise kolay da, ikinci el almak sıkıntı.. Satmak daha sıkıntılı.. 2 ay için araç alıp satmak küllü gereksiz.. Kim uğraşır bunlarla, kiralamak varken..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.