Şimdi Ara

Bir dönemi kapattık, TurkNet’ten Herkese AKN’siz Internet (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.742
Cevap
34
Favori
96.773
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
411 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Genellikle ankastre kutusunun içinde tablo olur. O tabloya bakılarak yapılabilir. Fakat tablo yoksa, bilemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16mbps e kadar desteklenen bina altyapısı Adsl/adsl2 bağlantısı oluyor değil mi ?

• Binada fiber yok, ADSL için başvursak ne kadar sürede açılır takribi? Superonline taahhüdü bitiyor ayın 15'inde. Eskiden yeni servis sağlayıcıya başvururduk, onlar tarafından geçiş yapılırdı şimdi ilk Superonline'ı iptal ettirmem, sonra yeni operatöre başvurmam gerekliymiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah_88

Binada fiber yok, ADSL için başvursak ne kadar sürede açılır takribi? Superonline taahhüdü bitiyor ayın 15'inde. Eskiden yeni servis sağlayıcıya başvururduk, onlar tarafından geçiş yapılırdı şimdi ilk Superonline'ı iptal ettirmem, sonra yeni operatöre başvurmam gerekliymiş.

Ben de superonline dan geçtim. Kasım 19 da bitecekti taahhüt. 26 eylülde internetten başvuru yaptım aynı gün evrakları kargoladım 30 eylülde kullanıcı bilgileri sms ile geldi kullanmaya başladım. Geçiş işlemlerini Turknet yaptı ben karışmadım. Size neden öyle bilgi verdiler acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanuque

quote:

Binada fiber yok, ADSL için başvursak ne kadar sürede açılır takribi? Superonline taahhüdü bitiyor ayın 15'inde. Eskiden yeni servis sağlayıcıya başvururduk, onlar tarafından geçiş yapılırdı şimdi ilk Superonline'ı iptal ettirmem, sonra yeni operatöre başvurmam gerekliymiş.

Ben de superonline dan geçtim. Kasım 19 da bitecekti taahhüt. 26 eylülde internetten başvuru yaptım aynı gün evrakları kargoladım 30 eylülde kullanıcı bilgileri sms ile geldi kullanmaya başladım. Geçiş işlemlerini Turknet yaptı ben karışmadım. Size neden öyle bilgi verdiler acaba?

Boş port yok dediler, iptal ettireceksiniz port boşa çıkıp bizden abonelik başlatacksınız diyor müşteri hizmetleri. Superonline da internet taşım diye bir.ey yok, iotal ettirmeni gerekli dedi aradığımda. Daha önce üç farklı servis sağlayıcıya geçiş yaptım hepsini son geçtiğim firma halletti bana sadece imza atmak düştü. O zaman da port doluydu çünkü aktif kullanıyordum eski aboneliğimi.

• port işlemi için türk telekoma başvurduk dediler(boş port var onda sıkıntı yok) ne zamana hallolur, diğer her şeyim tamam kablolar falan bağlatıldı?
  • Hirotaro kullanıcısına yanıt
    Adsl oluyorda aslında bina altyapısıyla vdsl/adsl ayrımı yapılmaz olay santralde bitiyor vdsl de binadaki telefon kablolarıyla veriliyor.
  • bir dönemi kapattık interneti hiç vermemeye başladık yeni sloganınız olsun bence
    günlerdir "aktivasyon" bekliyorum belgeleri ulaştırdım.
    müşteri hizmetlerini arayıp tam 2dk boyunca o telesektererin bitmesini bekleyip hep aynı konuşmaları yapmaktan da usandım.
    "Biz size geri döneceğiz, dilerseniz işlemlerinizi hızlandıralım" diyorlar ulan bu kadar aramaya ışık hızına çıkmanız lazım.
    yok arkadaş baştan irite oldum ben bunlara. daha neler çekeceğiz kim bilir.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    buyrun yurdun 4 köşesi:
    Bir dönemi kapattık, TurkNet’ten Herkese AKN’siz Internet

sadece muğla büyükşehir olduğu için mahalleler(dolayısıyla şehirler) seçilebiliyor

ayrıca downloadım 88e çıkarken uploadım 3e çıkmıştı sonra download hızım düşerken uploadım da 2ye indi ve de yapa olmadan 4 kullanan arkadaşlarım var

• Bana bulunduğunuz binada/bölgede 35 mbps hız denildi ve vdsl olduğu söylendi. Bu vdsl denilen şey en hızlı olanı mı oluyor? Site komple süperonline fiberoptik kullanmakta. Ben Türknet ile bir ilki gerçekleştirmiş olacağım :) VDSL modem tavsiyeleriniz ne olurdu? Veya Türknet’in verdiği modem iyi mi onu mu alayım? Kendileri gelip bağlamıyorlar mı biz kendimiz mi bağlayacağız? Aklımda deli sorular :)

• A N K A R A kullanıcısına yanıt
    VDSL fiber kadar hız sağlamıyor ama ADSL'den iyidir. Superonline fiber altyapısı üzerinden hizmet vermiyor TürkNet. TT bakır altyapı üzerinden hizmet veriyor. Modem için bir önceki konuda cevap vermiştim ama yine cevap vereyim, 2nci ZYXEL VMG3312 B10B veya Asus N16 alabilirsiniz. İSS modemi önermiyorum ben. Bina içi kablo bağlama işi sizin sorumluluğunuz, elektrikçi çağırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 10 Ekim 2017; 18:8:2 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aslanuque

quote:

Boş port yok dediler, iptal ettireceksiniz port boşa çıkıp bizden abonelik başlatacksınız diyor müşteri hizmetleri. Superonline da internet taşım diye bir.ey yok, iotal ettirmeni gerekli dedi aradığımda. Daha önce üç farklı servis sağlayıcıya geçiş yaptım hepsini son geçtiğim firma halletti bana sadece imza atmak düştü. O zaman da port doluydu çünkü aktif kullanıyordum eski aboneliğimi.

Yahu bu boş port olayına ayarım. Hemen bir şey olduğunda boş port yok diyorlar. Apartman yeni. Fiber optik döşediler apartman girişine kadar. Yalnız sorgulatınca bakır altyapınız olmadığından başvurunuza devam edemiyoruz diyor. Aradım müşteri hizmetlerini boş port yok diyorlar. Telekomdan boş port isteyin diyor. Telekomda arkadaşa sordum yok hocam 120 daire var 120 port döşedik diyor. Öyle bir şey yok küçük firmalar göremiyor dedi. Göknet de de aynı sıkıntı oluyor göremiyorlar dedi. Ama superonline çatır çatır görüyor dedi. Yok mu bana yardım edecek kimse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ravanel -- 10 Ekim 2017; 22:25:15 >

• TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler sonunda geldi. Siz müdahele etmesiniz kaç ay bekleyecez kim bilir.

Ama şuan yeni bir rezillikle karşı karşıyayım internet hızım 1.5 mbit, yanlış okumadınız 1.5 (bir buçuk). Yardımcı olabilir misiniz ?Bir dönemi kapattık, TurkNet’ten Herkese AKN’siz Internet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ancestorman -- 11 Ekim 2017; 14:12:49 >
  • Ancestorman A kullanıcısına yanıt
    Modem hat değerlerinin resmini atabilirmisin ? Forumdan bir arkadaş daha aynı sorunu yaşamıştı. Hattı yeni açıldı diye olmuştu. 1 Dakikada düzeltmişler.
  • buyrun hocam. ttnetteyken şikayet etmiştim santrale çok uzaksınız demişlerdi ama yine 3 mbss vardı hız. hem aynı hat üzerindeki bazı komşular 8 mbss alabiliyor. 1 km ötemizde vdsl var bizde hala 92 yılına bağlanan altyapı...Bir dönemi kapattık, TurkNet’ten Herkese AKN’siz Internet
    Merhaba, öncelikle kullanıma başladığınıza sevindim. Ancak hızınız gerçekten düşük. Bu sorununuzu incelemek için tekrar GSM numaranızı PM üzerinden iletir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, öncelikle kullanıma başladığınıza sevindim. Ancak hızınız gerçekten düşük. Bu sorununuzu incelemek için tekrar GSM numaranızı PM üzerinden iletir misiniz?

Selamlar,
    Pm üzerinden bende size yazdım, bakar mısınız?...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    Bu hız için bu değerler çok kötü. 5500 tane (aşşşırı fazla) download için paket hatası olmuş. İndirme yaparken durmadan hız düşer sonra yükselir, aynı şekil devam eder. Türk Telekoma topluca dilekçe verin, altyapı için plan yapsınlar. Zaten TT şuan santrallerde çalışma yapıyor, birde bu altyapı ile internete bağlanmışsın, çok normal 1,5Mb/s alman. TürkNet'e bağırıp çağırsanda bir şey yapamazlar. Yapabileceğiniz tek şey TT'ye dilekçe verip altyapının gelmesini beklemek.
  • Teşekkür ederim açıklamanız için. Bu dilekçeyi genel merkeze mi yoksa il müdürlüğüne mi vermeliyim hangisi daha etkili olur? Bir de sen bizim müşterimiz değilsin demezler mi ? Daha önce defalarca kayıt oluşturdum altyapı durumunu anlattım ama hep ezbere cevaplar.
    Bu işin bir standartı yokmu BTKya şikayet etsem, sağlamak zorunda oldukları asgari bir değer falan ?
    Altyapı Türk Telekomünikasyon A.Ş.'nin olduğu için diyemezler. Türk Telekom ile TTNET aynı firma olarak görülmemeli. Genel merkeze gitmen eminim daha etkili olur fakat il müdürlüğüde talebini inceleyecektir. BTK konusuna gelirsek, yapabilecekleri bir şey yok. Altyapı için bir standart yok Türkiye'de. Belediyelerin TT'ye altyapı döşemesi için izin vermemeside iyice işleri zorlaştırıyor. BTK çıkıp belediyelere emirde veremez. Dilekçenizi görüp işleme alsalar bile rahat 1 yıldan önce VDSL gelmez oraya. 1 yıldan önce geldiyse altyapı, şans sizin tarafınızdaymış.
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.