Şimdi Ara

Bir bölge için kaç hareket?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
11.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu ağırlık çalışma işini bir türlü rayına oturtamadım.ya haddinden fazla çalışıyorum ya da az.
    Mesela bu akşam göğüs-biceps günümdü.önce göğüsle başladım.sırayla
    Bench press-5 set
    İncline press-5 set
    İncline dumbell press-5 set
    Bench dumbell press-4 set
    Bench dumbell fly-4 set
    Kablo öne itiş-4 set
    Kelebek-4 set
    Evet burada tam 7 hareket var.yazarken daha iyi anladım.çok abartmışım.sadece göğüs çalışmam 1 saat sürdü.sonrasında biceps çalışacak hal kalmadı kollarımda.peki bu göğüs hareketlerinin hangilerini gereksiz yere yapmışım?normalde kaç hareket yeterli olurdu?
    Bu bir örnekti.diğer çalışmalarımda da aynı sorunu yaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gümüş_süvari -- 16 Şubat 2016; 8:42:39 >

• Bu tamamen saçma bi program olmuş . Tüm göğüs hareketlerini koymuşsun .ölürsün. 3-4 hareket yap 3-4 set biceps de 2-3 hareket olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş ronnie coleman mısın bu program ne la

Bench Press
    İncline Press
    Flat DB Press
    Fly veya crossover

Böyle daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anarchist Reaper -- 16 Şubat 2016; 8:55:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buyuk kas gruplari icin 5 hareket 3 veya 4 tekrar ,
    Kucuk kas gruplari icin 3 hareket yine 3 veya 4 tekrar yeterlidir.

Baskan hakli ronnie misin looo
  • Nedense çok çalışmazsam gelişemem diye bir korkum var.aslında bu yanlış.ama salondayken kendime hakim olamıyorum Mesela dün akşam göğüsten sonra kalan son enerjimle biceps çalıştım.Bu akşam salon yok.ama evde ağırlıklarım var onlarla tekrar biceps yapsam iyi mi olur kötü mü?
    Tam olarak kas kütle ve ağırlık artırmam lazım.5x5 var.bir iki kez deneyip bıraktım.ona mı devam etsem veya nasıl bir pogram izlesem.bu gidişle salonda heba olup gidecem
  • gümüş_süvari kullanıcısına yanıt
    Çok çalışmazsam gelişemem diye düşünmek yanlış.Hocam kaslar çalışırken değil dinlenirken gelişir bunu unutma.Bu şekilde çalışacağına arada drop set veya süper set yapabilirsin.Tek bölge değilde iki bölgede çalışabilirsin.
  • Sakatlığa yol açmayacak şekilde düzenlenmiş(senin ilk mesajındaki gibi devam edersen er yada geç patlarsın bir yerde), itme/çekme oranı iyi olan her programla gelişirsin. Haftada 1 gün her kası 1 hareketle çalışsan bile gelişirsin(yavaş da olsa). Önemli olan motivasyonunu sağlaman ve sağlıklı düzenlenmiş bir program takip etmen.

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=162916931

Bu başlığı programla ilgili sorusu olan herkese atmak lazım aslında. İngilizceniz varsa okuyun, seviyenize göre hiçbir değişiklik yapmadan uygulayın derim.
  • kendi limitini kasların belirler 5 yada 3 hareket diye bi durum yok ama ortalama 5 hareket . burada kimsenin bilmediği yöntemi seninle paylaşiyorum

göğüs çalışmasına başladıktan sonra 2-3 hareketten sonra o şişkinliği pump hissini hissdersin ya göğüsünü sıkınca taş gibidir, bu genellikle 4-5 hareketen sonra yada idmanın yogunlugundan dolayı kas yumusamaya başlar bunu sıktıgında anlarsın. işte du demek oluyor artik idmani bitirmenin zamanı gelmiştir. benim. bu benim mantıgım .ve 8 yıl tecrübeme dayalıdır
  • gümüş_süvari kullanıcısına yanıt
    Bence dumbell press ve cable fly yeter artar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.