Şimdi Ara

BİR BAYANIN SİSTEMATİK OLARAK ANALİZİ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
0
Favori
2.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hedi ordan be :) burdayım ben sen korkundan kaçtın dimi
  • quote:

Orjinalden alıntı: kastalia

Hedi ordan be :) burdayım ben sen korkundan kaçtın dimi

• adam üşenmemiş destan yazmış
  • Üşenilecek bir konu değil ki üşenelim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: MeZa[R]

Üşenilecek bir konu değil ki üşenelim...

ee karşımızdaki kastalia olunca
  • SÜPEER OLMUŞ ELLERİNE SAGLIK !!!
  • vay be forumda bayan üye var vaaaay canına
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tyranid

vay be forumda bayan üye var vaaaay canına

Niye şaşırdın yok mu sanıyordun?
  • quote:

Orjinalden alıntı: HuZuN_CiCeGi

quote:

Orjinalden alıntı: CoNeWaR

Bayanların da en büyük zekası zaten dişiliklerini ön plana çıkartmak. Bu konuda haklısınız ki aklı kafasında olmayan erkekler ( Erkeklerin bir çoğu ) bayanlara karşı çok zaafı oluyor.

Bir sorum olacak ??? Siz hiç Bilim kadını diye bir deyim duydunuz mu ??? Neden Hep Bilimadamı deniyor, hiç düşündünüzmü...
    Tarihteki önemli icatların kaç tanesi kadınlara ait ???

Ben biliyodum zaten bu soruyu soracağınızı.Çünkü bütün erkeklerin kendilerini zeka konusunda haklı çıkarmak için arkasına saklandığı tek soru.Madem kadınlar daha zeki bilim dalındaki buluşlar hep erkekler tarafından bulunmuş?Neden cumhur başkanları bakanlar hatta başarılı büyük insanların çoğu erkek?Bi sorun bakalım kendinize neden?(zeka ile mi yoksa kadınların ikinci planda olmalarıylamı alaklı?)Neyse bu konu bayağı bi uzamış birbirinizi kırmadan kapansın.
    Şu bir gerçekki kadın erkeğe erkek ise kadına muhtaçtır.Biri olmadan asla diğerinin ne zekasının ne de üstünlüğünün bir anlamı yoktur.

Genelde kadın ve erkek arasındaki en önemli farklardan bir tanesi bayanların erkeklerden daha fazla kuralcı olmasıdır. Yani katlı çamaşırlardan tutunda iş hayatında çalışma masasındaki her şeyin toplu olduğu ve bir simetri içinde düzenlenmiş gibi olması.

Oysa önemli görevlerin bir çoğu insiyatif kullanm, hızlı fikir ve çözüm üretme gibi yeteklerini ihtiva eden kişilerin bulunabileceği mevkilerdir.

Kurallar ise zaten daha önceden yazıldığı için kadının koruma duygusu bu kuralların süreklilik arzederek pencere dışına çıkmasını engellememiştir.

Oysa hayattan çokta fazla beklentisi ve hayatta kuralları olmayan erkekler daha yaratıcı oluyor. Bilindiği üzere yaratıcılıkta bir hayli zeka istiyor.

Bayanlar iyi birer yönetici olabilir belki ama ben erkekler kadar zeki olduklarına inanmıyorum. Tabiki istisnalar kaideyi hiç bir zaman bozmaz...

• Cennetlik adamım evelallah cennetlik...
  • quote:

Cennetlik adamım evelallah cennetlik...

Hayırdır vahiy mi geldi cennetliksin diyeNiye bu kadar sevindin

CoNeWaR seninle hemfikirim.Zeka konusunda anlaşalım.Sana göre kadınların zekileri var(İstisnalardan bahsediyorum)Bana göre de erkeklerin.Sonuç olarak kadınlarımızın ikinci planda tutulmasından kendilerini geliştiremediklerini dolayısı ile zeki olduklarını ispatlayamadıklarını düşünüyorum.Günümüzde bile hala kız çocuklarını okutmayan eğitilmesine engel olan insanlarımız var.Kız kısmı okuyupta ne yapacak diyen bir zihniyetiz.Bu zihniyette nasıl bir buluşta yer alabilirki kadın.Ben demiyorumki kadın daha zeki ve üstündür.Sadece kadınların içinde bulunduğu ve malesefki gerçek olan durumlarını ele aldım.Dediğim gibi biri olmadan diğerinin üstünlüğünün bir anlamı yok

• Ne olmuş ben varsam :)

quote:

Orjinalden alıntı: 17_Ocak

quote:

Üşenilecek bir konu değil ki üşenelim...

ee karşımızdaki kastalia olunca

• çiçek bence hiç tartışmayalım bu konu uzar gider yoksa birileriyle daha birbirimize gircez.

haa bide şu var ben bilim kadını duydum vittorya vetra karşımaddeyi bulan şahıs gelmiş geçmiş en büyük buluş
  • quote:

Orjinalden alıntı: angora_s

çiçek bence hiç tartışmayalım bu konu uzar gider yoksa birileriyle daha birbirimize gircez.

haa bide şu var ben bilim kadını duydum vittorya vetra karşımaddeyi bulan şahıs gelmiş geçmiş en büyük buluş

ya ben de bir tane hatırlıyorum , bir element bulmuştu madam marie curie miydi neydi

buarada kastalia yoktun ortalıkta kafamı dinliyodum ne güzel

hüzün çiçeği cep tel. alıyormuşsun hayırlı olsun ,bi cep telefonum olmadı gitti yaww

• quote:

quote:

çiçek bence hiç tartışmayalım bu konu uzar gider yoksa birileriyle daha birbirimize gircez.

ya ben de bir tane hatırlıyorum , bir element bulmuştu madam marie curie miydi neydi

hüzün çiçeği cep tel. alıyormuşsun hayırlı olsun ,bi cep telefonum olmadı gitti yaww

demekki bilimkadını varmış

• quote:

quote:

Ya sen bela mısın be

• quote:

quote:

quote:

Ya sen bela mısın be

yok canım estf

• quote:

quote:

Cennetlik adamım evelallah cennetlik...

Hayırdır vahiy mi geldi cennetliksin diyeNiye bu kadar sevindin

CoNeWaR seninle hemfikirim.Zeka konusunda anlaşalım.Sana göre kadınların zekileri var(İstisnalardan bahsediyorum)Bana göre de erkeklerin.Sonuç olarak kadınlarımızın ikinci planda tutulmasından kendilerini geliştiremediklerini dolayısı ile zeki olduklarını ispatlayamadıklarını düşünüyorum.Günümüzde bile hala kız çocuklarını okutmayan eğitilmesine engel olan insanlarımız var.Kız kısmı okuyupta ne yapacak diyen bir zihniyetiz.Bu zihniyette nasıl bir buluşta yer alabilirki kadın.Ben demiyorumki kadın daha zeki ve üstündür.Sadece kadınların içinde bulunduğu ve malesefki gerçek olan durumlarını ele aldım.Dediğim gibi biri olmadan diğerinin üstünlüğünün bir anlamı yok

Aşağı yukarı bir payda da buluştuk... Bu da güzel bir şey....

• quote:

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.