Şimdi Ara

Bir Atatürk Düşmanı Mürteci Daha Eksildi - Y. Bahadıroğlu Öldü (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
372
Cevap
0
Favori
21.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
256 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rabbim herkesi ahiret"de sevdiklerinizle haşr etsin .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: warchief46

Bu mesaj silindi.

Yahu güneydoğuda Doğuda çoğu Türkmen, Alevi yerleşkeleri yok olmuş, Mardin'de Diyarbakırlı Türkmen çocuk bizim köylerden 300 tane vardı, yaka yaka 3 tane bıraktılar derken Midyatlı Arap da "kestik valla eheüğe" diye anlatırdı.

Maraş ve Çorum katliamlarına katliam diyememek belli bildik ağızlardır.

Sovyet ekseninden uzaklaşsın diye ülkede solun dümdüz edilmesini sağlayan olaylar silsilesinde tabii ki ABD'nin rolü olmuştur. Bu, Maraş'ta Çorum'da katliam yapan ülkücüleri aklamıyor malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeftEyeNine -- 23 Ocak 2021; 21:39:38 >
  • Hazreti Atatürk ne oluyor.. manayla laf çakıyorsun da tepki almamak için kılıfını da giymissin

• warchief46 W kullanıcısına yanıt

Sünnilerin söylediklerine itimad etmeyi bırakalı epey oldu hocam, davet için teşekkürler, bir kere on beş gün yaşamıştım Maraş'ta, herhangi bir sebeple bir daha yolum düşsün istemem, başım üstüne ama. ^^

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeftEyeNine -- 23 Ocak 2021; 21:47:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: duren

Şahsen ben sevmem kendisini. Ama aynı şeyi malum şahsa söylese birisi linç edersiniz. Ona göre insan gibi davranın.

Malum şahıs kim ola ki

• Kuasar.p kullanıcısına yanıt

Hehehe siz peygamber din sevdalısı misiniz yoksa çıkar uğruna yaltaklik mi yapıyorsunuz?

• "Hazreti Atatürk ne oluyor.. manayla laf çakıyorsun da tepki almamak için kılıfını da giymissin"

Ne? Yahu bloklayacaksan meseleyi tartışalım sonra blokla. Ben burada Atatürk sevgisi/saygısı abartılıyor manasında demedim elbette. Zaten asla öyle şey demem. Basbayağı Atatürk'ü yüceltiyorum.

• Long Nightt kullanıcısına yanıt

Her Zaman derim Atatürk u koruma konunu onu eleştirenlerin en sevdiği kişi olan Adnan Menderes döneminde çıkartıldı. CHP nin böyle bir kanun yapmaya hiç bir zaman niyeti olmadi.

Atatürk e alenen ayyaş sarhoş denildiği daha sonra bu kanundan dolayı bu konuşmaları yapanların ceza aldığı ve bu kanunun aslında Atatürk ile ilgili bilinmemesi gereken şeylerin gizlenmesi ve insanları korkutması için çıkarıldığı konusu ortalığa yayıldı.

• trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt

Bu konuda size katılıyorum.Ne Atatürk ne de İnönü böyle bir kanunu çıkartma gereği bile duymamıştı.Ancak Menderes 'En büyük Atatürkçü benim'' demek için göstermelik olarak bunu yaptı.Atatürk'ün inkılaplarının içini boşaltırken her yere onun heykellerini dikme yarışını da o başlattı.Ondan sonra gelenlerde 'Ben daha çok Atatürkçüyüm' diyerek daha çok Atatürk heykeli dikti.Özellikle Kenan Evren darbeyi meşrulaştırmak için Atatürk'ün arkasına saklanarak o da 'Hepiniz yanılıyorsunuz.En büyük Atatürkçü benim' diyerek o da bu yarışa katıldı.Halbu ki bir yandan Atatürk derken bir yandan zorunlu din dersini getiren,türbanı yasaklayan,cemaatlere ve tarikatlara yönelik baskıları azaltanda kendisiydi.

Ama şimdi geldiğimiz bu noktada kanunu kaldırsan bir türlü kaldırmasan bir türlü...

• quote:

Bu mesaj silindi.

VELEV Kİ doğru, V E L E V K İ;

120 insan ölmüş, 200 Alevinin evi yakılmış, ne kutsalmış arkadaş, hayatta orantılı yapabildiğiniz herhangi bir şey var mı?

Olayları başlatan, milliyetçi bir filmin gösterildiği sinemaya bomba atılması, bombayı atan da ülkü ocakları başkanının emriyle attım diyor. Sonra faturası alevilerin katledilmesi ve sürülmesi.

Bu ekibin girip de rahat verdiği, başkasına karışmadığı, başkasını değiştirmeye çalışmadığı, zorlamadığı, zorlamayı beceremeyince ele silah almadığı bir yer var mı yeryüzünde? Hep mi mağdurlar, hep mi bir sebepleri var? Ama nedense bulundukları coğrafyada ne Ermeni kalıyor, ne Rum kalıyor, ne Yezidi kalıyor, ne Süryani kalıyor, ne Alevi kalıyor. Sorarsan bunlar mağdur ama, bir de bunları dinlemek lazım eli sopalı, tabancalı.

• Sizin taraflardan Ateşi bol olsun Aziz Nesin in bi sözü var.

Aziz Nesin: “Gerçek Müslüman Atatürk’ü sevemez. Seviyorsa ya ahmâktır ya sahtekâr”

Müslümanız çok şükür. :)

Konuyu çizgisinden çıkarmış nerelere getirmişsiniz. Konuyu açan arkadaşın hazımsızlığı lüzumsuz yorum yapanlarında öyle.

Kimsenin bi tarafını yırtmasına gerek yok kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Sesinizi 2023 te duyalım bir de ;)

• quote:

Bu mesaj silindi.

Babanızın ahlâkının sorumlusu ben değilim. Velev ki yazmamın sebebi babanızı tanımamam, olaylara şahit olmamış olmama atfettiğim gerekli şüpheden doğar, bu ülkede sürekli mağdur olanın sadece islamcılar olmasıyla devam eder. Arkadaşımın babası dese onun için de aynını derim, çok dert etmeyin.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Selamlar benden.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.