Şimdi Ara

Bir Atatürk Düşmanı Mürteci Daha Eksildi - Y. Bahadıroğlu Öldü (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
372
Cevap
0
Favori
21.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
256 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Millet kafayı yemiş. Hadi Kemalizmin dincilerini, ateistlerini anlarım da güya Müslüman olduklarını iddia edenlerin konudaki hezeyanlarına şaşmamak mümkün değil. Konu devletin ve kurucusunun mutlak kutsallığı ve devlete ve kurucusuna mutlak biatçılık ise onu da o çerçevede tartışın. Konu tahrihcilik ise onu da o konuda tartışın. Ama konuda her şey dönüp dolaşıp dine yani İslami kavramlara getirilip ölen kişiyi savunan da, eleştiren de kendini büyük DİN ALİMi ilan edip kendilerini MÜNKER ve NEKİR (muhasebeci ve manevi müşavirler) yerine koyup ölen hakkında mutlak fetvayı veriyorlar.

Kişi Atatürk düşmanlığı yaptığı iddiası üzerinden cehennemlik ilan ediliyor, bunun kıstası nedir? Kişi Atatürk düşmanı ise Kemalizm dininin cehennemine gidebilir ancak, İslam dininin cehennemine değil.

Kişi, müslüman olan veya olmayan birisine iftira atmışsa zaten bunun günahının hesabını da Allah'a verecek zaten. O konuda rahat olun.

Atatürk düşmanlığı dini hassasiyetliğe dayanıyorsa bunu da şöyle anlamalıyız. Nasıl ki Kemalizmin dincileri Muhammed peygambere akıl almaz iftira ve küfürler ediyorsa, bu da onun karşıtlığı oluyor...

Gelelim ölen kişiye:
    Atatürk düşmanlığı yaptıysa; bu düşmanlık devletcilik, Osmanlıcılık, ırk kavmiyet vs yani din dışı şeyler için ise kesinlikle yanlış bir yoldaydı.

Atatürk düşmanlığı yaptıysa: Bu sadece Kuran'da belirtilen Allah ve Resulüne düşmanlığı tanımlayan kavramlar için ise kesinlikle doğru yoldaydı.

Konuda dikkatimi çeken bir şey daha;
    Adamın Osmanlı fetişisti olduğu, Osmanlı tarihi hurafecisi olduğu, TC rejimi düşmanı olduğu iddiasını yapanlar, Osmanlı Devleti rejimi düşmanlığı, Türkiye Devleti rejimi fetişistliği yapan ve Atatürk hurafecileri olan Turgut Özakman, Sinan Meydan ve Baydar baş hurafecilerini kutsuyor.

Adamı ATEŞE yollayanlara son sözüm;
    Atatürk'ü şeytanlaştıranlar cehenneme, melekleştirenler ise cennete gidecekse o dine iman etmem.
    Atatürk'ü şeytanlaştıranlar ve melekleştirenler cehenneme, Atatürk hakkında sadece mutlak gerçeklere iman edenlerin cennete gidecekleri dine iman ederim.

Konuyu ilgilendirdiği için söylemem gereken bir şey daha var; Bilmeyenler için ben Atatürk'ün müslüman olduğuna da, deist olduğuna da inanmıyorum. Bilinmezci olarak öldüğüne inanıyorum. Atatürk'ün dini beni ilgilendirmiyor. Atatürk'ü hiç bir zaman inancı üzerinden sorgulamam. Beni sadece eylemleri ilgilendiriyor. Kişisel tercihcileri umurumda değil. Ben ne Muhammed Peygamber'i, ne de Atatürk'ü kutsarım. Anne ve babamı çok severim ve sadece Allah'ı kutsarım, ve Muhammed'in de elçisi olduğuna inanırım. Yani kelime-i şehadet-in özüne.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 23 Ocak 2021; 16:23:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asau kullanıcısına yanıt

Dindar yada muhafazakar geçinen kişilerin senin gibi muhakemeye sahip olsa kimsenin sesi çıkmayacak. Yada bu kadar karşıtlık,kutuplaşma olmayacak. En güzel tanımı sen yapmışsın! Bir insanın dini,imanı,tercihleri bu kadar haksızca irdelenmemesi gerekir. Herkes dindar olmak zorunda değil. Bu arkadaşlara söylemim Atatürk'ün anlamanız zor. Daha kendi partisinden insanlar anlamıyor yada aşırı ideolojiye koymaya çalışıyorlar. Atatürk'ün kafa yapısı eğitime,bilime,modernliğe,evrensel düşünçeye yakın ve buna inanan biridir. Yani diyebiliriz ki bunu ne inanan ne inanmayan yapar. Bilinmezci doğru tanım diyebiliriz. Yada daha çok bilime öncelik veren biridir. Öncelikleri farklı bir lider yada dahi diyebiliriz. Sonuçta geçmişte iz bırakmış filozof,dahiler,mucit gibi kişiler bu tarz düşünçeye sahip insanlardır. Daha doğrusu dindar görünen önemli din adamlarıda bu tarz insanlar çıkmıştır. Mesela Alfabe üzerinden tartışma yaratılması ve erdoğanın bile Türkçeye sahip çıkın demesine rağmen ısrarla Alfabe üzerinden tartışma çıkarılmasına şaşkınlıkla ve öfkeyle izliyorum.

Atatürk'ün üzerinden artık siyaset yapılması artık çok gereksiz zaman kaybı ve boşuna kutuplaşmayı artırıyor. Bu ülkenin kişileri yada ideolojiler üzerinden çok zaman harcanıyor. Dışardaki ülkeler bizi bu hallerimizi gülerek yada sinsilikle izliyorlar. Ülkenin kurucu değerlerini, Türk kavimlerinin ve Osmanlı padişahların de kurucuları iyisiyle kötüsüyle kabullenmekten başka şansımız yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ducatine

Dindar yada muhafazakar geçinen kişilerin senin gibi muhakemeye sahip olsa kimsenin sesi çıkmayacak. Yada bu kadar karşıtlık,kutuplaşma olmayacak. En güzel tanımı sen yapmışsın! Bir insanın dini,imanı,tercihleri bu kadar haksızca irdelenmemesi gerekir. Herkes dindar olmak zorunda değil. Bu arkadaşlara söylemim Atatürk'ün anlamanız zor. Daha kendi partisinden insanlar anlamıyor yada aşırı ideolojiye koymaya çalışıyorlar. Atatürk'ün kafa yapısı eğitime,bilime,modernliğe,evrensel düşünçeye yakın ve buna inanan biridir. Yani diyebiliriz ki bunu ne inanan ne inanmayan yapar. Bilinmezci doğru tanım diyebiliriz. Yada daha çok bilime öncelik veren biridir. Öncelikleri farklı bir lider yada dahi diyebiliriz. Sonuçta geçmişte iz bırakmış filozof,dahiler,mucit gibi kişiler bu tarz düşünçeye sahip insanlardır. Daha doğrusu dindar görünen önemli din adamlarıda bu tarz insanlar çıkmıştır. Mesela Alfabe üzerinden tartışma yaratılması ve erdoğanın bile Türkçeye sahip çıkın demesine rağmen ısrarla Alfabe üzerinden tartışma çıkarılmasına şaşkınlıkla ve öfkeyle izliyorum.

Atatürk'ün üzerinden artık siyaset yapılması artık çok gereksiz zaman kaybı ve boşuna kutuplaşmayı artırıyor. Bu ülkenin kişileri yada ideolojiler üzerinden çok zaman harcanıyor. Dışardaki ülkeler bizi bu hallerimizi gülerek yada sinsilikle izliyorlar. Ülkenin kurucu değerlerini, Türk kavimlerinin ve Osmanlı padişahların de kurucuları iyisiyle kötüsüyle kabullenmekten başka şansımız yok.

Cümleye üstünlük perdesiyle başlamışsın. Sanki sen öğretmen ben öğrenciymişim veya sen makul vatandaş ben makul olmayan bir vatandaşmışım gibi.

Kişileri dogmatikle suçlayıp, ilk paragrafında tamamen dogmatik görüşler yazmışsın. Mutlak evrensel kitabi doğruları sıralayıp bir şeyin doğruluğunu kanıtlayamazsın. Örneğin taktığın Alfabe konusu; buna mutlak iman etmenin neresi bilimsel? Alfebe konusunda bilimsel doğrular var, hurafeler var.

Ne yapıyorsunuz ediyorsunuz, konuyu dönüp dolaşıp Atatürk tanrısı algısına, mutlak kutsal kitabına (eylem ve kuralları) getiriyorsunuz. Atatürk'ün Bilinmezci olduğu tezine karşı tepki vermemenizin temelinde bile Atatürk'ün müslüman olma olasılığı korkusu yatıyor. Atatürk'ün mutlak müslüman olduğu mutlak kanıtlansa, buna en çok üzülenler Kemalizm dininin dincileri olurlar.

Sen hiç Atatürk'e/ü din dışı kavramlar üzerinden düşman olanı veya seveni gördün mü? Atatürk düşmanlığı ve tapıcılığının temelinde DİN yatıyor. Atatürk mutlak olarak müslüman olmadığı üzerinden ona düşmanlık yapılıyor. Yine Atatürk mutlak olarak müslüman olmadığı ddiası üzerinden de Atatürk tapıcılığı yapılıyor. Atatürk düşmanı olan da Atatürk tapıcılığı yapan da Atatürk'ün müslüman olma olasılığından çok korkuyor.. Bu korku her iki tarafı daha fazla hırçınlaştırıyor. Atatürk'ü din kıskacından çıkarmak için çalışacağınıza kolaycılığa kaçıp genel geçer evrensel kitabı doğruları sıralıyosunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 24 Ocak 2021; 1:52:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asau

Millet kafayı yemiş. Hadi Kemalizmin dincilerini, ateistlerini anlarım da güya Müslüman olduklarını iddia edenlerin konudaki hezeyanlarına şaşmamak mümkün değil. Konu devletin ve kurucusunun mutlak kutsallığı ve devlete ve kurucusuna mutlak biatçılık ise onu da o çerçevede tartışın. Konu tahrihcilik ise onu da o konuda tartışın. Ama konuda her şey dönüp dolaşıp dine yani İslami kavramlara getirilip ölen kişiyi savunan da, eleştiren de kendini büyük DİN ALİMi ilan edip kendilerini MÜNKER ve NEKİR (muhasebeci ve manevi müşavirler) yerine koyup ölen hakkında mutlak fetvayı veriyorlar.

Kişi Atatürk düşmanlığı yaptığı iddiası üzerinden cehennemlik ilan ediliyor, bunun kıstası nedir? Kişi Atatürk düşmanı ise Kemalizm dininin cehennemine gidebilir ancak, İslam dininin cehennemine değil.

Kişi, müslüman olan veya olmayan birisine iftira atmışsa zaten bunun günahının hesabını da Allah'a verecek zaten. O konuda rahat olun.

Atatürk düşmanlığı dini hassasiyetliğe dayanıyorsa bunu da şöyle anlamalıyız. Nasıl ki Kemalizmin dincileri Muhammed peygambere akıl almaz iftira ve küfürler ediyorsa, bu da onun karşıtlığı oluyor...

Gelelim ölen kişiye:
    Atatürk düşmanlığı yaptıysa; bu düşmanlık devletcilik, Osmanlıcılık, ırk kavmiyet vs yani din dışı şeyler için ise kesinlikle yanlış bir yoldaydı.

Atatürk düşmanlığı yaptıysa: Bu sadece Kuran'da belirtilen Allah ve Resulüne düşmanlığı tanımlayan kavramlar için ise kesinlikle doğru yoldaydı.

Konuda dikkatimi çeken bir şey daha;
    Adamın Osmanlı fetişisti olduğu, Osmanlı tarihi hurafecisi olduğu, TC rejimi düşmanı olduğu iddiasını yapanlar, Osmanlı Devleti rejimi düşmanlığı, Türkiye Devleti rejimi fetişistliği yapan ve Atatürk hurafecileri olan Turgut Özakman, Sinan Meydan ve Baydar baş hurafecilerini kutsuyor.

Adamı ATEŞE yollayanlara son sözüm;
    Atatürk'ü şeytanlaştıranlar cehenneme, melekleştirenler ise cennete gidecekse o dine iman etmem.
    Atatürk'ü şeytanlaştıranlar ve melekleştirenler cehenneme, Atatürk hakkında sadece mutlak gerçeklere iman edenlerin cennete gidecekleri dine iman ederim.

Konuyu ilgilendirdiği için söylemem gereken bir şey daha var; Bilmeyenler için ben Atatürk'ün müslüman olduğuna da, deist olduğuna da inanmıyorum. Bilinmezci olarak öldüğüne inanıyorum. Atatürk'ün dini beni ilgilendirmiyor. Atatürk'ü hiç bir zaman inancı üzerinden sorgulamam. Beni sadece eylemleri ilgilendiriyor. Kişisel tercihcileri umurumda değil. Ben ne Muhammed Peygamber'i, ne de Atatürk'ü kutsarım. Anne ve babamı çok severim ve sadece Allah'ı kutsarım, ve Muhammed'in de elçisi olduğuna inanırım. Yani kelime-i şehadet-in özüne.

Din adına Atatürk düşmanlığı yaptıysa haklı öyle mi? Yunanlıların yaktığı camiyi, kim bu memlekette cebinden para vererek yeniden yaptırmıştır? Bu ölen beyefendi ve türevleri ne yaptı acaba bayramdan bayrama 10 lira verdilerse iyidir.

Allah Atatürk'ten sonsuz kere razı olsun, şu an özgür bir birey olarak yetişiyor ve yaşıyor. Çok şükür çoluğumuz çocuğumuz badelenmeyecek.

Gelelim rakı muhabbetine, kardeşim sana giren çıkan mı var adam rakı içtiyse? Varsa günahı, kendisiyle Allah arasında bize ne, bize söz düşerse Allah affetsin, biz razıyız atamdan der çıkarız eyvallah.

Atatürk hurafecileri diye tanımladığınız kişiler hakkında iddialarınız varsa buyrun yazın burdan, çamur at izi kalsın oh ne alaka millet.

Bir sürü saçma sapan şey yazıp en sonda da, inancı beni ilgilendirmiyor. Yav he he. Şimdi alttaki resme bak ve çıldır.

Bir Atatürk Düşmanı Mürteci Daha Eksildi - Y. Bahadıroğlu Öldü
  • Aslında burda asıl sıkıntı şurada. Bahadıroğlu da en az Kadir Mısıroglu ve Mustafa Armağan kadar Atatürk düşmanı, bunu yazdığı yazılardan, yaptığı programlardan, söylediği sözlerden rahatlıkla anlayabiliriz. Bu konuda hemfikiriz sanırım. Sıkıntı olan kısmı şu, diğer isimler Atatürk düşmanı olduklarını zaten gizlemiyor, açıkça söylüyordu. Bahadıroğlu ise Atatürk'e hem iftira atıyor, hem de düşman değilim sadece onu putlaştirmaya karşıyım, koruma kanununa karşıyım filan diyordu. Mısıroglu en azından delikanlı gibi Atatürk'ü seven cenazeme gelmesin demişti.

• Allah rahmet eylesin..

Dediğim gibi bu korkular yada ideolojik kavramlar üzerinden hiçbir yere varamayız. Ayrıca benim yazdıklarımı önyargıyla okumuşsun. Benim ne bir yere çektiğim ne de üstünlük,dinsel,ideolojiksel kaygım var. Bence en büyük hatan yada muhafazakar kesimin en büyük hatası birilerini değerlendirirken yada tanımaya çalışırken hep aynı kalıplar üzerinden şekillendirmeniz karşıtlığa yada uç fikirlere tahammül edemiyorsunuz yada konuyu antidinciliğe çeviriyorsunuz. Aynı şey karşı taraf içinde geçerli ama çoğunluk bir taraf da daha baskın! Ayrıca bu tartışmaların temelinde din vardır. Doğrudur. Ama bunları başlatan ve bu noktalara getirende gene dindar kesim yada dogmatizm görüşüne sahip olan kişilerdir. Özellikle bu görüşlere sahip kişilerde tutarsızlık ve çelişkilere çok rastlanıyor. Önce Atatürk'ü din üzerinden tartışmamak gerek ve bizi bağlamaması deyip sonra 180 derece dönüp gene konuyu bir kişinin hayatı,kişiliği ve inanç tercihi üzerinden vurmaya çalışmaları ironi midir değilmidir? Şaşırtıcı.

Kullandığın ifadeler ve kelimeler o kadar iddiali ve keskin ki alfabeyi bile dine alet konusu yapılması yada iman edilip edilmemesi normalmış gibi gösterip olayın vahimliğini gösteriyor. Bir Türk dili üzerinden tartışma yaratmak o ülkenin yada o milletin özünü ve köklerine üç maymunu oynamak ve yapılan devrimleri gözden düşürmek yada önemsizleştirmeye çalıştırmaktan başka birşey değildir. Artniyettir. Sırf dini ideolojınız yada ideolojik bakışları yüzünden bir ülke yada sistem şekillenemez yada şekillendirmeye zorlanamaz. Dolaylı yada dolaysız dayatma ve baskı rejimi yürüten ve bunu yozlaşmaya çalışanlar gene insanlardır. Bunda ne sistemi ne dini nede düzeni suçlayabiliriz! Kişilerin imanı,inançı,tercihi kimseyi alakadar etmemesi özellikle siyasetten tamamen uzak tutması yada hayatında öncelik bağlaması kişinin tercih sebebi olması gerekirken herşeyde dogmatizmin öne çıkarılması ve çıkartılması aslında her iki taraf için korku sebebi sayılabilir.

• demokratik laik aydın geçinen kravatlı yobazların jargonlarıyla insanların ölümüne sevincinizi haykırmayın.

sizden öncekilerin boş boğazlığıyla öteklileştirilen mağdur edebiyatıyla bi araya getirilen toplulukla ülke acılar çekmekte.

sizin hatalarınızla vahşeti yaşatacak büyüklüğe erişmelerine katkı sunmayın.

kendi kendilerini zaten bitirecekler.

us dışılıkla us dışıca mücadele edilmez.

• mcanka M kullanıcısına yanıt
    679 adet devlet liderini masasında toplayan adama Mustafa Kemal Paşa denir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warchief46 -- 23 Ocak 2021; 18:24:26 >
  • Bir Atatürk Düşmanı Mürteci Daha Eksildi - Y. Bahadıroğlu Öldü

Bademlerin ifşa olduğu başlık oldu. Bir Atatürk Düşmanı Mürteci Daha Eksildi - Y. Bahadıroğlu Öldü 

• quote:

Orijinalden alıntı: Ducatine

Dediğim gibi bu korkular yada ideolojik kavramlar üzerinden hiçbir yere varamayız. Ayrıca benim yazdıklarımı önyargıyla okumuşsun. Benim ne bir yere çektiğim ne de üstünlük,dinsel,ideolojiksel kaygım var. Bence en büyük hatan yada muhafazakar kesimin en büyük hatası birilerini değerlendirirken yada tanımaya çalışırken hep aynı kalıplar üzerinden şekillendirmeniz karşıtlığa yada uç fikirlere tahammül edemiyorsunuz yada konuyu antidinciliğe çeviriyorsunuz. Aynı şey karşı taraf içinde geçerli ama çoğunluk bir taraf da daha baskın! Ayrıca bu tartışmaların temelinde din vardır. Doğrudur. Ama bunları başlatan ve bu noktalara getirende gene dindar kesim yada dogmatizm görüşüne sahip olan kişilerdir. Özellikle bu görüşlere sahip kişilerde tutarsızlık ve çelişkilere çok rastlanıyor. Önce Atatürk'ü din üzerinden tartışmamak gerek ve bizi bağlamaması deyip sonra 180 derece dönüp gene konuyu bir kişinin hayatı,kişiliği ve inanç tercihi üzerinden vurmaya çalışmaları ironi midir değilmidir? Şaşırtıcı.

Kullandığın ifadeler ve kelimeler o kadar iddiali ve keskin ki alfabeyi bile dine alet konusu yapılması yada iman edilip edilmemesi normalmış gibi gösterip olayın vahimliğini gösteriyor. Bir Türk dili üzerinden tartışma yaratmak o ülkenin yada o milletin özünü ve köklerine üç maymunu oynamak ve yapılan devrimleri gözden düşürmek yada önemsizleştirmeye çalıştırmaktan başka birşey değildir. Artniyettir. Sırf dini ideolojınız yada ideolojik bakışları yüzünden bir ülke yada sistem şekillenemez yada şekillendirmeye zorlanamaz. Dolaylı yada dolaysız dayatma ve baskı rejimi yürüten ve bunu yozlaşmaya çalışanlar gene insanlardır. Bunda ne sistemi ne dini nede düzeni suçlayabiliriz! Kişilerin imanı,inançı,tercihi kimseyi alakadar etmemesi özellikle siyasetten tamamen uzak tutması yada hayatında öncelik bağlaması kişinin tercih sebebi olması gerekirken herşeyde dogmatizmin öne çıkarılması ve çıkartılması aslında her iki taraf için korku sebebi sayılabilir.

Ben konularda bahsedilen kişiler ve yazan üyeler hakkında doğrudan subjektif bir görüş belirtmem. Ben sadece konunun açılma mantığına ve içeriğindeki öze ve yorumların mantığına göre görüş bildirdim. (Konunun başlığını irdele). Ben seni alıntılayıp kişisel bir görüş yazmadım. Beni alıntılayan sensin. Alıntıladığın için ve benim hakkımda doğrudan yorum yaptığın için ben de haliyle senin subjektif görüşlerini yorumlamak zorunda kaldım. Burada tanımadığım insanlar hakkında bana sataşmasalar neden yorum yapayım. Burada kimin kim olduğu belli değil ki! Mesela ben senin kişisel tercihlerin hakkında bir tahmin yaptım mı? Yaparsam saçmalık olurdu. Ama sen beni bir kalıba bir sınıfa soktun...

Konu ben değlim, ölen kişidir. Ölen kişi hakkındaki maddi gerçekleri tartıştın da biz mi yoldan saptık?

Aha bu Atatürk'e saldırıyor önkoşuyla koşullanıp, mutlaka buna had bildirip alkış almam lazım mantığıyla birine cevap verilmez.

Ben müslüman Mahallesi'nde salyangoz satmaktan ASLA korkmam. İnsan bu forumda hasretle gerçek bir muhalif karşıt arıyor, munazara edasıyla tartışıp ufkumuzu genişletelim diye. Bir umut birine sarılınca yine aynı hüsran oluşuyor. Yani kişiselleştirme...

Konu zaten Atatürk olunca bunun orta yolu yok. Bu konuda sen Atatürk sevici, ben Atatürk düşmanı oluyorum algısı oluştuğundan Atatürk hakkında mutlak doğruları inandırmak mümkün değil. Renkli suyla dolu kovalara saf su koyamayız.

O yüzden boşver, aramızdaki gereksiz kişisel polemiği ve tartışmayı kapatalım ve herkes yoluna...

....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 23 Ocak 2021; 18:29:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VirgilSollozzo

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Aynen ama şunu unutma bizden 10 eksilse sizden 1 eksilse yinede bizden azsınız.bu bir gerçek

Şuda bir gerçek bu forumda Atatürk kelimesininin dibini kaziyinca nedense hep altindan islam ve peygamber düşmanlığı çikiyor.

Burda bir gariplik yokmu sizce.

Ataturk'un arkasina saklanmayi onu kullanmayı ikiyüzlülüğü birakin yaa

Sene 2021 olmuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • neye göre cehennemi hak ettiğini düşünüyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: adaletinoğlu

Aynen ama şunu unutma bizden 10 eksilse sizden 1 eksilse yinede bizden azsınız.bu bir gerçek

Şuda bir gerçek bu forumda Atatürk kelimesininin dibini kaziyinca nedense hep altindan islam ve peygamber düşmanlığı çikiyor.

Sene 2021 olmuş

Alıntıları Göster

Atatürk'ün idealleriyle çelişen bir şey değil bu. Hepimiz akılcı insanlarız.

"Saklanmak" dediğin şeyi de Maraş/Çorum katliamı, 6-7 Eylül olayları yaşamış ülkenin yakın tarihiyle ota boka "halkın düşmanlığa tahrik" üzerinden herkese dava açılıyor olmasına sor birader.

• quote:

Orijinalden alıntı: adaletinoğlu

Sene 2021 olmuş

Alıntıları Göster

Birine saldıracaksan onun karşısındaki en güçlü düşmanın arkasına saklanmak gerek... Adamlar bu topraklardan dini Atatürkçülük algısı üzerinden kazıtabileceklerini düşünüyor. O yüzden İslam ve peygamber düşmanlığı yapıyorlar. Burada Atatürk onlar için bir araç...

Bunların en büyük itici gücü çağın getirdiği modernitedir. Adamlar ülkemizdeki din karşıtı ilerlemenin veya giyim kuşamdaki yaşamdaki eğitimdeki ilerlemeyi çağın getirdiği modernleşmeden olduğunu anlamayıp Atatürk üzerinden olduğunu sanmalarıdır. Mesela Mısırlılar sarık cübbe giyiyor sanıyorlar, ve hepsinin müslüman olduğunu sanıyorlar. Mesela Arabistan yarımadasında okuma yazma oranının %98 değil yüzde 2 olduğunu sanıyorlar. Her türlü örnek vermek mümkün....

"Ey Türk Milleti! Atatürk'ü Allah'a, geri kalan her şeyi de ATATÜRK'E borçlusun."

İmza:hulkibey

https://forum.donanimhaber.com/profil/393274

Kafa yapıları genellikle bu hocam. Bu kafa yapısındaki adamlara bir şey anlatmak mümkün mü sizce?
    Not: Bu arada adamın imzasında aynen bu yazıyor, doğrudan oradan aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warchief46 -- 23 Ocak 2021; 19:7:53 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.