Şimdi Ara

Bir akıllı telefonu kaç yıl kullaniyorsunuz? (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
1.686
Cevap
8
Favori
104.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben 2 sene falan diyen insanları bile anlayamıyorum, senede bir değiştiren var. Telefona vereceğim para benim için ekran kartı parasıdır. Ekran kartım güncelse en kötü ikinci ekran kartı parası olur ama gene telefon parası olmaz. Telefon dediğin konuşabilsin, wp'a girebilsin yeterlidir.

Bozulana kadar kullanıyorum. Akıllı sınıfından ilk telefonum nokia 6670'di, sonra 5800, sonra lumia 520, sonra vestel 5580. Halen 5580'deyim. Telefon yavaş, arada sinirlerimi bozuyor yavaşlığı ama 600 liraya mı ne almıştım. İnşallah bozulmaz da en az 8 sene kullanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AREryilmaz -- 25 Nisan 2021; 2:26:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeXaL0102

Zamanından Huawei p10 almıştım iphone yerine (pişmanlık büyük). 3. senesi doldu yazılım kesileli 1.5 yıl oldu batarya öleli 1 sene. 1 sene daha kurtarırız birlikte gibi

Hocam ben de huawei p10 aldim 2sene once halen kullaniyorum, guncelleme olayini pek anlamadim. Benim telefon halen her uygulamayi gayet guzel calistiriyor. Guncelleme almazsa appler kullanilmiyor mu? tesekkurler

• Ortalama 2 yıl. Genelde yazılım güncellemesi sona erdiğinde yeni cihaz alıyordum. Şimdi A72 var, Samsung 3 büyük Android güncellemesi ve artı 1 yıl daha güvenlik güncellemesi sözü verdiği cihazlardan birisi. Başına bir şey gelmezse 4 sene kullanmayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

Bu ne pintiliktir kanım dondu yeminle

Alıntıları Göster

yenisini alırsan seve seve kullanırım  

• eskiden 2 yildi artik 4-5 yil

• 3 yılda bir yeni çıkan iPhone serisinden eşime alıyor, ondan kalanı ben kullanıyorum  

Kısacası telefon ömrü bizim evde en az 6 sene.

• iPhone 6 : 5,5 yıl, batarya için servis diyor ve sağlığı 75

• Iphone'lar pilini değiştirince 6 yıl gidiyor.

iPhone 6 Plus vardı, anneme vermiştim, geçen Mi band uygulamasını yükleyeyim dedim ara ara kapandı. muhtemelen ram yetmiyor. iPhone 6 şirket telefonu var annemin, onda böyle bir sorun yok. Demekki 6s falan daha 2-3 sene gider.

8 plus var bende de, 3 seneyi geçti. Apple Plus ve normal farkını bu sefer anlamış olacak ki 8'e 2gb ram koyarken plus'ına 3gb ram koymuş. O sebeple 6 yılı rahat doldurur diye düşünüyorum.

Bu telefonların bu kadar uzun süre gitmesinin en önemli nedeni IOS desteği ve yedek parça bulunurluğu, daha çok pil bulunurluğu.

• Samsung Note 3 7 yıl kullandım iphone 11e geçtim. Note 20 den devam ederdim ancak fiyatın yüksek Türkiyeye gelen işlemci ve ramin düşük olması sebebiyle iphonea geçiş yaptım. Bunu da en az 5 6 yıl kullanırım diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Englishman In New York -- 25 Nisan 2021; 13:58:53 >
  • her telefon aldığımda en az 5 yıl kullanırım ben bunu diye alıyorum ama en fazla 2 sene sonra elimde yeni bir telefon oluyor.

• Çok telefon değiştirdim. Şuanda j7 pro kullanıyorum. 2.5 yıl oldu eğer işe girersem değiştiririm. Şuanda money yok. 

• Ben her cihazı en az 3 yıl kullanıyorum kendime öyle sınır koydum 3. Sene bitiminde ya da 4. Sene içerisinde yeni cihaza geçiyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Samsung j7
    5. Senesi
    Batarya degisti sadece

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ortalama 2 sene diyebilirim. Ben değiştirene kadar genelde babam, annem ya da kardeşimin telefonu eskimiş oluyor. Ben de temiz kullandığım için eski telefonu onlardan birine veriyorum.

• iPhone 8 kullanıyorum 3 yıldan fazla oldu. Geçen ay pilini değiştirdim şu an canavar gibi.

• iPhone’un en son güncellemesinden sonra 4.5 senelik telefonumu üç sene daha kullanabilirim. O kadar hızlandı telefon

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HEISENBERG

iPhone 8 kullanıyorum 3 yıldan fazla oldu. Geçen ay pilini değiştirdim şu an canavar gibi.

Pil yüzdesi kaçtayken değişim yaptınız bir de kaça geldi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

iPhone’un en son güncellemesinden sonra 4.5 senelik telefonumu üç sene daha kullanabilirim. O kadar hızlandı telefon

Aynen katılıyorum.

Not: 8 Plus.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Pil yüzdesi kaçtayken değişim yaptınız bir de kaça geldi?

Alıntıları Göster

81’di sanıyorum. 200 lira ödedim.

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.