Şimdi Ara

Biosa Gömülü Windows'a Format Atma

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
10.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Windows 8 biosa gömülü olan bilgisayarıma usb ile format atmak istiyorum. Ürünüm lisanslı normalde. Lisansı kaybetmeden nasıl format atabilirim? Bir de diğer bilgisayarıma lisans kodumla format atmak için Microsoftun sitesinden download yapmıştım. Bu Windows kurulumum için de ordan download yapabilir miyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sistemin imajını al ya da "recoverydrive.exe" aracını kullanarak sistem kurtarma sürücüsünü bir usb ye yedekle ondan sonra format atabilirsin key biosta olduğu için sorun çıkmaz ama windowsu bulamama ihtimali olduğu için yedekleri alman lazım bir de format atmadan önce secureboot yani güvenliönyüklemeyi kapat ardından format cs sini takıp tüm birimleri sil ayrılmamış olacak şekilde sonra yeniden bölümlendirip kur gpt korumasını kaldırmak için.
  • Çok teknik olarak anlamıyorum bilgisayarlardan. Biraz daha sade anlatabilir misiniz

• Şu an iş yerindeyim link veremiyorum. Yotube'da videolar var oradan izleyebilirsiniz. Neren nasıl başlatacağınız yazıyor.

Windows'un kendi özelliği var, format atarsınız internete ilk girdiğinde otomatikman kayıt yapar. BIOS'da tanımlı olduğu için sizden key istemez.

Recovery yada serial'le ihtiyacınız yok yani. Bu arada sistemi sıfırlarken C ve D diye ayırdıysanız (bir rivayete göre) D de siliniyor.

Kurulum bitince Windows 8 ile başlar. 8.1'e elle güncelleme yaparsınız.
  • Temuçin Han kullanıcısına yanıt
    Hocam müsait olduğunda link atarsan sevinirim. Bu dediğiniz usb ile kendim wind 8 i baştan kurmak için değil mi? Pcnin içimden attığım Formatlar PC'yi aşırı yavaşlattı ondan olduğunu düşünüyorum, dışardan temiz bi kurulum yapmak istiyorum da.

Harddiski tek yerel Disk olarak kullanıyorum sorun yok. Bu

• USB yada CD/DVD ile alakalı demedim. Windows'un kendinden yapılan dediğim.
    Öyle bilmiyorum yardımcı olamayacağım :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkish_Union-687

Sistemin imajını al ya da "recoverydrive.exe" aracını kullanarak sistem kurtarma sürücüsünü bir usb ye yedekle ondan sonra format atabilirsin key biosta olduğu için sorun çıkmaz ama windowsu bulamama ihtimali olduğu için yedekleri alman lazım bir de format atmadan önce secureboot yani güvenliönyüklemeyi kapat ardından format cs sini takıp tüm birimleri sil ayrılmamış olacak şekilde sonra yeniden bölümlendirip kur gpt korumasını kaldırmak için.

Ya da onun yerine UEFI sürümünü kur. Daha çok verim alırsın
  • exiledFromBadmen kullanıcısına yanıt
    UEFI ile güvenli önyükleme farklı şeylerdir. Secureboot kapatılmadan UEFI de olsa Windows 8'den önceki işletim sistemleri kurulamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkish_Union-687

UEFI ile güvenli önyükleme farklı şeylerdir. Secureboot kapatılmadan UEFI de olsa Windows 8'den önceki işletim sistemleri kurulamaz.

Windows 8 kurmuyor muydu
  • exiledFromBadmen kullanıcısına yanıt
    Şimdi gördüm ben Windows 7 kuruyor sanmıştım sen 8 sanmışsın ama adam bi şey söylememiş format atabilirim yazmış ama işletim sistemi yok ortada Windows 8 neden kursun ki zaten 8 yüklüymüş.
  • Merhaba arkadaşlar konu eski biraz hortlatıyor gibi oluyorum ama bende şimdi yeni bir pc aldım Windows 10 ön yüklü geldi,
    Ancak ürün kutusunda yada üzerinde hiç bir lisans anahtarı vs Windows ile ilgili hiç bir şey yok.
    Bios gömülü olan lisans türü bu oluyo galiba, microsof canlı desteğe sordum siteden Windows 10 indirip iso yada usb şeklinde tekrar format atıp yüklediğimde bu anakarttaki anahtar etkinleştiriyormuş.
    Buraya kadar iyi ama nasıl etkinleşir anlayamadım, otomatik görürmü gömülü anahtarı ? Bios verileri giderde lisanssız kalma durumum olurmu ?
    Birde bu bios çipinde kayıtlı değilmi hani bios pili bitiryor herşey gidiyor falan aynı durum burdada söz konusumu ?
  • Lisanslama anakart ve ona bağlı donanım üzerine yapılıyor. Bios pili falan bitse sorun olmaz.
    Önce windows hangi sürüm onu öğrenin.
    ayarlar...sistem...hakkında bölümünü açın.
    Muhtemelen win 10 single language'dir.

Sonra buradanhttps://tb.rg-adguard.net/index.php ilgili win 10 sürümünü indirin.
    Dvd veya usb'ye yazdırın ve formata başlayın.
    Kurulum sırasında anahtar isterse "Atla" seçeneğini seçin.
    Sistem kurulduktan sonra internete bağlandığında otomatik olarak etkinleştirilecektir.
  • --ÇOK ACİL BİLGİ YARDIMI LÜTFEN--
    Arkadaşlar ,kardeşim zaten orjinal win10 yüklü olan Asus laptopuna bir yerden format attırmış.Şuan 'Windows Education' diyor sürümüne ve 20 günü kaldı diyor süresinin bitmesine.Eski orjinal sürümünü geri getirebilmek ve şu vaziyetten çıkabilmek adına ne yapmalıyım lütfen ama lütfen yardım.!
  • smartboom S kullanıcısına yanıt
    Lisanslı ise format atmanız gerekiyor.
    Bir üstteki mesajımda nasıl yapacağınız yazılı. Aynısını uygulayın.
    Yedeklemenizi yapın sonra işe girişin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.