Şimdi Ara

BIOS'ta Birden Fazla Boot Seçeneği

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçtiğimiz hafta ekran kartım bozulduğu için onu ilgili PCI yuvasından çıkarttım ve monitörü anakartın görüntü çıkışına bağladım. Bilgisayara güç verdiğimde bilgisayar boot ekranında kaldı. Yeniden başlatıp boot ekranına girdim ve boot önceliklerinin değiştiğini gördüm. Ana boot seçeneğim dışında 3 tane daha seçenek vardı. Ertesi gün bilgisayarı tekrar açmaya çalıştım ve aynı sorunla karşılaşınca tekrar boot ekranına girdim bu sefer ana seçenek dışında 7 farklı boot seçeneği vardı. Ve bu durum aynı şekilde her geçen gün artmaya devam etti. Çözüm olarak BIOS sıfırlamayı denedim ve ikinci resimdeki gibi iki seçeneğin değiştiğini gördüm. Bu seçenekleri ben değiştirmedim muhtemelen BIOS kendini koruma amaçlı değiştirdi diye düşünüyorum. Ayarları sıfırladıktan sonra tekrar reset atıp size bu satırları yazıyorum.

Soruma gelince, her geçen gün artan bu seçenekleri nasıl imha edebilirim? Windows içindeki msconfig'den ulaştığım yerde tek bir boot seçeneği var, benzer şekilde EasyBCD programı ile baktığımda da tek seçenek görüyorum.

Anakart ASUS Z97PRO

• bios pilini çıkartıp sıfırlamayı denediniz mi ?
  • Henüz denemedim, ilk iş yapacağım ama çok umudum yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.