Şimdi Ara

Binmek için Sıfır araba almak mantıksızlık (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
2
Favori
13.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben engelledim, ağır cahil birisi, özellikle b sınıfı ile d-e sınıfı araçları karşılaştırmaya kalkınca anlaşıldı. Ne demişler "hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?".
  • İnsanlar; başım ağrımasın, dolandırılmayayım diye sıfır araba almak istiyor zaten. İkinci el araba almak hem fazla tecrübe ve bilgi gerektiriyor, hem bunlar da bazen yeterli olmayabiliyor. Araba deyip geçme her ay 1 kere bile sanayi yapsa insanın moralini alt üst eder. Sırf para yönünden de düşünme, vakit kaybı aynı zamanda. Uğraşacaksın, vaktini harcayacaksın, kafanı meşgul edeceksin, sanayiye götür, getir vs. Araba bu, insanın eli ayağı. Hatta ülkemizde insanın malı değil canı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Valla onu bunu bilmem ama fiat(egea),renault(megane) bile olsa bir araba alın.Bir erkeğin 35 yaşını geçip rüzgarlı havada toplu taşıma için el kaldırmasından daha acı bir şey bu hayatta görmedim.
    Gorkinin en baba sefalet tasvirleri bile,sol gözünde ayna gibi olmuş yaşla ,maslak rüzgarında minibüs için el kaldıran erkek ırkı kadar acı vermemiştir bana.

400 yıl önce arenada çıplak elle aslan boğan erkek ırkını ,1970lerden itibaren kapitalizmle minibüste elden ele para uzatmaya mahkum edip,ev,ofis,kadın üçgeninde maymun ettiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malvolorne -- 21 Kasım 2019; 1:35:46 >
  • exodusium kullanıcısına yanıt
    Kesin 0.9 Sandero aldı zoruna gitti.
    Karektersiz olduğun 30 km den belli hadi bu konudan uzaklaş evladım.Senin 10 yıl kredi ile 50 yere imza atarak aldığın arabaya eşşek niyetine biniyolar naber?

• Malvolorne kullanıcısına yanıt
    Bende onu diyorum ya sırf birilerine peşkeş çekmek için köle gibi dandirik araba alıp ödemeye değer mi?
    Kusura bakmasın kimse de benim canım kıymetli...
    Avrupa'da yüzüne bakilmayan b segment can güvenliği olmayan arabaya 120k para veremem.
    Yeni imiş pehh.

• BF.Skinner kullanıcısına yanıt
    Haklısınız o konuda gerçekten sanayide bir arızadan dolayı beklemek vs çok zor.
    Tedbir alıp ben bakımlarını komple yaptırıyorum.
    Bozulmuyor sonrasında.
    Hatta abartmadan söyleyebilirim ki keyfi bakım yapıyorum.
    5 bin de yağ degisiyorum.
    Vs vs. Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur demişler.
    Sıfır araba alalım sanayiye gitmesin diyen adamlar arabanın azına ediyor.

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam da insan burda gelip kredi ile b segment araç almak için 40 takla atıyorsa ne bileyim artık.
    Ağlanılacak halledeyiz demekki.
    Ben kendimi kullandirtmam gidipte banka zengin edemem b segment tasarım özürlüsü araca 130k veremem sırf sıfır diye.
    Gider 50 60k ya ikinci el çürüğü çarığı olmayan motor da sorun olmayan araba alırım.
    Bizim burda dürbünle baktığımız arabalara diğer ülkelerde ayak işi yaptırırlar.
    Burda ballandıra ballandıra anlatan arkadaşlara seslendim birazda.
    Kesinlikle 0 araba almak gibi bir hataya birdaha düşmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: GODLİİKEE

Tamam hocam da insan burda gelip kredi ile b segment araç almak için 40 takla atıyorsa ne bileyim artık.
    Ağlanılacak halledeyiz demekki.
    Ben kendimi kullandirtmam gidipte banka zengin edemem b segment tasarım özürlüsü araca 130k veremem sırf sıfır diye.
    Gider 50 60k ya ikinci el çürüğü çarığı olmayan motor da sorun olmayan araba alırım.
    Bizim burda dürbünle baktığımız arabalara diğer ülkelerde ayak işi yaptırırlar.
    Burda ballandıra ballandıra anlatan arkadaşlara seslendim birazda.
    Kesinlikle 0 araba almak gibi bir hataya birdaha düşmem.
    Sıfır araba demek senin bindiğin ilki yaşadığın ve ne yaşarsa senle yaşayacağı araba demek kronik arıza hata ile banttan inmemişse ama ikinci el araba demek senden önce bir iki üç veya dört kişinin sahibi olup içine kaç kişi kimler serviste kimlerin baktığı yağı suyu huyu yürümesi ne kadar titizlikle yapıldığını bilmediğin aracı almak demek şimdi diyorsun ben expertiz neyin plaka ruhsat her şeyine bakarak alacağım diyorsun iyi güzel ya bir şey eksik kalırsa ya her ihtimalinde ardında olan şey olmuşsa ve alıp elinde gümlerse işte o yüzden iyi güzel temiz ikinci el bulursak alalım eyvallahta görüyorsun piyasanın içine eden edene adamlar 3 tane ayrı bmw 'den bile bmw yapıp millete kakalıyorlar internette ne videolar var hele parası daha değerli araçlarda daha da bu tuzakların içine girmek içten cabası o yüzden bende senin düşüncendeyim bmw x5 2006 50 65 k lık araçlara bakıyorum km umrumda değil 300 bin km. 'ye de razıyım ama kullanan kişi iş seyahatlerinde uzun yol da kullanmış adam mı onu merak ediyorum eğer öyle ise ağır kaza yoksa bende almak isterim bari adam gibi araca 10 sene bindim derim ama işte o araçlarda ağır kazasız araç bulmak samanlıkta iğne aramak gibi maalesef.

• Bir kaç modelde inceleme yaptım. Alınan her orta ve alt sınıf arabanın yıllık yaklaşık 10bin tl amortisman maliyeti var. Vergi, servis, kasko, vs hariç. İlaveten sıfır alırken ödenen farkın faiz getirisi de maliyet kaybı. D segmemtlerde müşterisi az olduğu için bu rakam çok daha fazla. Araç çok fazla değer kaybediyor. İkinci elde düşük km D segment almak en mantıklı iş. 1000tl verip bir iç temizliği yaptırırsın, birde cila sıfır gibi olur zaten.

İlave: Sıfır alırken bir de yanında korku satıyorlar. Aman şanzımanı bozulursa, aman motor bozulursa diyip servis kazığı yiyorsun. Buraya çeksem sürterler, şuraya çeksem kuş pisler, oraya çeksem kapı çarptırılar diye stres satın alıyorsun. İkinci elde kafa daha rahat oluyor bu bi gerçek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ESER14 -- 21 Kasım 2019; 6:43:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ESER14 kullanıcısına yanıt
    Aynen hepini biz yaşadık.
    Gerek yok macera aramaya 2. El az kişi tarafından kullanılmış bir araba yeter.D segment olsun full olsun yeter.
    Araba ya bu araba ömür boyu 0 araba almak için çalışamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkiin

O kadar şeyi hesaplamışsın da sıfırı olmayan şeyin ikinci eli olmayacağı gibi basit bir mantığı kuramadın mı?
    Adam sadece serzenişte bulunmuş ki bence de sonuna kadar haklı.
    Sıfır alan yine alacak. kimse buradaki yazıya bakıp sıfır arabadan vazgeçmez.
    Bana da sıfır araba çok mantıksız geliyor.
    Türkiye gerçekleri var. Vergiler çok yüksek. Arabalar çok pahalı. Sıfır arabalara para vermektense 3-5 yaşında temiz bir araba almak daha doğru bence.
  • adam doğru demiş. bi arabaya 20-50 bin den fazla para verilmez. o kadar para bi arabaya bağlanmaz
  • Fenomenon kullanıcısına yanıt
    Sıfır araç fiyatlarını inceliyor musunuz? Sıfırını bugün bayinin kredilerle 95 bine verdiği arabanın 2012'sine 70 bin yazılıyor.
  • Sıfır araç almak için yapılan maliyet hesapları ortada fiyatlar ortada. sıfır araç almak ;kişinin gelirine göre yaşam şekline göre hayat standardına göre ve daha bir çok çeşitli sebeplere göre kendi tercihidir. Kendi adıma konuşmak gerekirse param olması durumunda sıfır araç almayı tercih ederim (kredi çekmeden). İkinci el araç piyasası çok kötü. İnsanlar kötü niyetli. Yalan ağızlara yuva yapmış. Araç ekspertiz olayına inanmıyorum. 2 farklı ekspertiz raporu var aracımda ve servis bakımlı. Raporlar birbirinden farklı. Var olmayan arızalar sorunlar farklı farklı şekilde belirtildi. (Servisten araçta sorun olmadığına dair rapor aldım gözümün önünde kontroller yapıldı.) Gerçekten araç almak ve satmak bu ülkede çok zor. Kafam rahat olsun mantığında biri olarak param olursa sıfır araç alırım. Sanayi yerine de yetkili servisi tercih ederim.
  • edgar1899 kullanıcısına yanıt
    Hocam dolar artınca araba fiyatları uçtu. Herkes fiyatları acayip uçuk yazıyor.
    70 bine satacağı araca "ya satılırsa" diye 75 yazıyor. veya hiç satmayacaksa bile "acaba piyasası kaç" diye 70'lik arabaya 75-80 yazıyor.
    Öyle yüksek yazanlar satabiliyor mu peki? satamıyor. Arabamı satamıyorum diye ağlayan çok kişi var.
    Yakın zamanda çevremde araba satıp üstüne biraz ekleyip araba alan çok oldu.
    Ederini yazarsan satılır. Ama herkes piyasayı şişiriyor, yüksek yazıyor. Gerçekten satacaksa paşa paşa indiriyor fiyatı.

Ha araba alıp sattığım yok. Eğer uygun fiyata 2. el alınamıyorsa o zaman kimse almasın. Şuanki piyasada arabaya çok para gömülmez. Kriz var. Yarın ne olacağımız belli değil. Çok paran varsa bile git yarısına araba al, yarısını vadeliye yatır. Araba dediğin şey seni A noktasından B noktasına götürür. Fazla kasmamak lazım. Bu benim kendi görüşüm.

• Hocam mantalite'de haklısın da kelimelerin ve anlatış şeklin yanlış Bu arada şu 2. el fiyatların dansa gidip fazla maliyetli olmayan "0" araba almak en doğru tercihtir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖzgünK

Başkasının kullandığı iç çamaşırı giyer misin?

Alacağın arabanın direksiyonunu kim bilir hangi elleriyle tuttu. Oturduğu araba koltuğunda koku dışında dış** parçaları bile kalmıştır. İkinci el araba alıp o koltuğa mı oturalım?

İç çamaşırı en azından makinede yıkıyoruz. Ama o koltuk iç çamaşırından beter haldedir. Kaç kişi koltuğunu söktürüp profesyonel yıkamacıda yıkatıyor? En az 1000 lira fiyat isterler.

"Ben o koltuğa otururum, o direksiyonu tutarım" diyorsanız tabi yorum yok.

Alıntıları Göster
    Başkasının tuttuğu direksiyonu tutmam demek, Hastalık boyutunda sorunlar ifade eder. Doktor gerekir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu fiyatlara bakınca ben de sizin gibi düşünüyorum.
    Biri 180 bin tl ye Passat'ın orta modelini almıştı, araçta hız sabitleme, yağmur ve gece sensörü ve koltuk ısıtma yok ama fiyat 180 bin tl.
    5-10 yaşındaki eski bir passat alsa en azından, bu özellikler de olacaktı. ve yarı parası cebinde kalacaktı.

bu fiyatlar zaten bir saçmalık ya.. neyse:))

--//--

Bir de şu var ki son 10 yıldır, otomobil teknolojileri büyük oranda aynı. Çok da yeni bir şey ekli değil, (hibrit ve elektrikli hariç), sırf bir kasa yüzeyi değişiyor diye bu yüksek oto fiyatlarında kafadan + 100 bin tl vermek, normal değil bence. Haa nakit verirsin onu anlarım. ama aracın yarısından fazlasını borçlanıp da 200 bin tl bir araç almak, affedersiniz, görgüsüzlükten başka bir şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtanhu -- 21 Kasım 2019; 15:44:2 >
  • mtanhu kullanıcısına yanıt
    Hocam Allah aşkına 2019 model Dacia Sandero 0.9 da ne teknolojisi olabilir. Arabanın maliyeti zaten Avrupa'da 10 bin 15 bin euro.
    Yani TL demekki bu araba Avrupa işi Tofaş çakma SUV.
    Birde bunu tr de borçla kredi ile ipotekle alan insan var.
    Arabada araba olsa keşke.
    Alanlar firma ilaç dağıtım şirketleri taksiciler vs.
    Onlar için üretiliyor zaten.
    Binmek için almak ne bileyim komik oluyor ya

• mtanhu kullanıcısına yanıt
    hocam vag grubunda eksik özellik yoktur gereksiz özellik vardır, genelde kullanıcılar eksik olan donanımlara "zaten gereksizdi" deyip geçerler, o yüzden çokta şey yapmamak lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.