Şimdi Ara

Bimden Alarm Aldık. Peki ya montajı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
5.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gittiysen al şu E500'üde artık huzura erelim forumca.

İmzanda coming soon diye diye küflendi harfler yıllardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: plantamax

İmzam seni neden huzursuz ediyorki ?

Takılıyorum arkadaşım sinir yapma hemen.

Sevdiğimiz bir insansın, gelen gideni aratır lafını bizlere yaşatan bir insansın eski bir vw fanatiği olarak.

Seni mumla arıyoruz yeni nesil fanatiklerin yanında.

Sinir yapma hemen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Olaya yanlış yaklaşıyorsunuz.. 20-30 dakikada 50 lira kazanması göze çok görünebilir ama o adama belki günde ortalama 2-3 iş geliyor, birini dükkan kirasına verse, biri elektrik-su-muhasebe-vergi-sigorta vesaire, kalan biri de kendisine ekmek parası..
    Ben esnaf değilim, açıkçası esnaf olmayı gözüm yemedi, dükkan açmak büyük risk, kolay değil..

Ustaya gitmek anca elinden hiç bişey gelmeyen insanların işi..
    Amerikalılar gibi yapın, elinizin altında internet var, araştırın, evde alet edevat bulundurun, her işinizi kendiniz yapın.. Slogan "Do it yourself!"

Ben evimin elektrik tesisatını komple kendim yeniledim.. Duvarlara alçı çektim.. Kenarlara kartonpiyer yaptım.. Rutubet gelecek yerlere straforla mantolama yaptım.. Güvenlik kamerası sistemi kurdum, kapı üstüne alüminyum profil monte edip üzerine ondulin vidalayarak sundurma yaptım..
    Elimde de birçok alet mevcuttur.. Matkap, motorlu testere, su borusu kesme makası, havya, iki adet şarjlı vidalama, çeşitli ayarlı anahtarlar ve anahtar takımları, birçok kişinin hayatında görmediği uç şekillerine sahip tornavidalar, çeşitli malalar ve diğer inşaat aletleri, kürek-kazma, boy boy baltalar, testereler, fayans kesme tezgahı.. Yakında almak istediklerim, su borusu ısıtıcı, taşlama, dekupaj, polisaj makinesi..

Ya siz de ihtiyacınıza göre bunların bazılarını bulunduracak ve gerektiğinde kolları sıvayıp kullanacaksınız, uğraşıp ter dökeceksiniz, boza boza öğreneceksiniz,
    ya da ustalara seve seve para vereceksiniz kusura bakmayın.. Bu ülkede 1 saat araç park etmek bile en az 5 lira.. "Welcome to real world"..

Ben de bir makina mühendisi olarak elimden gelebilecek işleri yapmayı seviyorm.

Sizdekilerden farklı olarak ben daha çok ahşap ile oynamayı seviyorum.
    Yatar testere bile aldım.
    Dekupaj, çantakaynak, el frezesi, vs bir sürü aparat aldım, elimden gelenleri şirkette kendim yapıyorum.
    Kapı önüne ahşaptan Sundurma, ahşap dolap, sehpalar, fuar standım, alüminyum doğrama oda, çeşitli tezgahlar, metal raflar vs.
    Başlamak için de kendime şöyle gaz veririm, "bu işi yapacak usta benden zeki mi?" :)))))

• quote:

Orijinalden alıntı: arjen553

Park sensörü takmak kolayki benim Kia aracım vardı götürdüm yetkili servise taktırdım.Takarkende izledim gayet basitti.Para istediler vermem dedim onlarda tamam dedi bedavaya taktırdım yani

arkandan ne dediler haberin var mı?

İnsan utanır bi 20lik koyar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amg6.3

quote:

Park sensörü takmak kolayki benim Kia aracım vardı götürdüm yetkili servise taktırdım.Takarkende izledim gayet basitti.Para istediler vermem dedim onlarda tamam dedi bedavaya taktırdım yani

daha önce aracım bozuldu yaptık diye 150 lira alıp yapamadılar arabayı oyuncak ettiler ben onlara bişey dedim mi
  • quote:

quote:

quote:

daha önce aracım bozuldu yaptık diye 150 lira alıp yapamadılar arabayı oyuncak ettiler ben onlara bişey dedim mi

o zaman haklıymışsın kusura bakma :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

o zaman haklıymışsın kusura bakma :)

yok yahu ayıp ediyosun niye kusura bakayım

• ben 2006 civic e toolmax sensörü kendim taktım .yapacak olsam bu işi hakkı 20 tl den fazla değil.ihtiyacı olan müşteriyi kaçırmaz 20 liralık işe 50 lira demez
  • Park sensörü montajı sıkıntı değildir aslında, eli yatkın olup biraz alet edevatı olan herkes yapabilir. Elektrik bağlantısı ise sadece geri vites lambası + ucundan ve şaseden ibaret olduğu için riskide yoktur. İşçiliği ise sadece -eğer gerekli ise- tampon sökümünden ibarettir.

Ama alarm montajı risklidir. Merkezi kilit, kapı açık sinyalleri ve dörtlü sinyal kablolarına ulaşmanız gerekli, eğer tesisatı bilmiyorsanız, çok riskli. Profesyonel montaj ister alarm sistemleri. Ben Tempraya, doğana ve sienaya kendim takmıştım ama şimdiki araçlara takarmısın derseniz, pek ellemem. Gider sıkı pazarlık yapar, gerekirse 50 TL verir, işi bilene yaptırırım. Bu yüzden 20-30 TL için riske girmeyin. Zira ilk başta 20-30 TL kar yaparsınız sonra daha büyük bela açar başınıza... Gidin servisi ile konuşun olmadı sanayide iyi bir usta bulun ona taktırın.
  • fiyatlar birazda sanayilerin büyüklüğüne göre değişiyor.yapan azsa fiyatı yüksek tutuyorlar.
    aklıma geldi yazayım.
    arkadaşım bir mağazadan 4 tl. indirimli fiyattan pantolon aldı.bi terziye paçasını yaptırdı,borcumuz ne diyince terzi 5 tl. ver yeter dedi.arkadaşım 2 gün boyunca söylendi durdu (not: bizim burada pantolon paçasını 2 tl. yaparlar)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

hepsiburadadan 50 liraya park sensörü aldım buradaki ustalara gittim 50 lira takma masrafı istediler bende içimden saydım sövdüm gittim kendim taktım

buradan sanayide iş yok diye yakınan ustalara

aynen öyle hem kazıklamaya çalışırlar sonra açlıktan ağızları kokunca iş yok diye ağlarlar
  • geçenlerde arkadaşımın şahinine yeni tampon taktırmak için ustaya gittik. parça fiyatı 50 tl idi ustaya sana ne vericez dedik . adam 30 tl dedi. biz tabi yapma abi olur mu hiçfelan 5 dklık iş yahu yaptığın dedi.

adam 30 yıl + 5 dk dedi . ikimizde dumur bir şekilde sesimizi çıkaramadan 30 lirayı verdik çıktık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozn.Onl

geçenlerde arkadaşımın şahinine yeni tampon taktırmak için ustaya gittik. parça fiyatı 50 tl idi ustaya sana ne vericez dedik . adam 30 tl dedi. biz tabi yapma abi olur mu hiçfelan 5 dklık iş yahu yaptığın dedi.

adam 30 yıl + 5 dk dedi . ikimizde dumur bir şekilde sesimizi çıkaramadan 30 lirayı verdik çıktık.

Fena yapıştırmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForteVeloce

quote:

Orijinalden alıntı: Ozn.Onl

geçenlerde arkadaşımın şahinine yeni tampon taktırmak için ustaya gittik. parça fiyatı 50 tl idi ustaya sana ne vericez dedik . adam 30 tl dedi. biz tabi yapma abi olur mu hiçfelan 5 dklık iş yahu yaptığın dedi.

Fena yapıştırmış

sorma çok fena koydu laf valla ikimizde dükkandan çıkana kadar ağzımızı oynatamadık o derece

• Kardesim aynı alarm arkadasa taktirdim 25 tl ye eğer Ankarada isen Cubuk'a gel aynı fiyata taktiralim
  • Amerikada falan olsanız napacaksınız merak ediyorum. 10 dolarlık alarmı 150 dolara taktırıcaksınız.. İşçilik burda ucuz yine. Kaldıki bimden alınan alarmdan ne hayır gelir. Benzin otomatiğine bağlanıp, benzin pompasından elektrik kesmedikten sonra hiçbir işe yaramaz alarm. Ayrıca genel olarak konuşuyorum, binlerce lira para verip araba alıp, binerken, 3-5 kuruşun, 1-2 litrenin hesabını yapanlar araba kullanmamalı bence. Araba kullanacak kadar parası olan adam değiller çünkü.. İşin tuhafı bunu yeni araçlara binenler daha çok yapıyor. Şahine binen arkadaşımda var bir sürü, acımaz arabasına para harcar, 3-5'in hesabını yapmaz, dert etmez. Öbür tarafta adam sıfır jetta alır, çok yakıyor bu der. Binme lan o zaman dürzü
  • Hocam sen nerdesin ? ist avrupa yakasında isen bi adres vericem ucuza hallederiz
  • İst. Avrupa Küçükçekmece civarında yok mu iyi bir yer?
  • bu olay her sektörde aslında problem.
    bilgisayarınız çökse götürseniz bilgisayar tamircisine 20 tlde aşağı kasayı açmaz. (tanıdık olursa hatır gönül bakar)

geçen ocağı doğal gaza çevireceğiz. aslında bu tip işler elimden gelir. nasıl yapıldığını bir görsem kaparım.
    uğraşmayayım diye tamirci çağırdım 20 tl verdim değiştirdi. çok kısa sürede değişim oldu. bazı tamirciler 30 tlden aşağı değiştirmem dedi.böyle bir iş olsa bundan sonra ben tamirci falan çağırmam.

ustalar bazen abartı fiyat çekiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Olaya yanlış yaklaşıyorsunuz.. 20-30 dakikada 50 lira kazanması göze çok görünebilir ama o adama belki günde ortalama 2-3 iş geliyor, birini dükkan kirasına verse, biri elektrik-su-muhasebe-vergi-sigorta vesaire, kalan biri de kendisine ekmek parası..
    Ben esnaf değilim, açıkçası esnaf olmayı gözüm yemedi, dükkan açmak büyük risk, kolay değil..

Ustaya gitmek anca elinden hiç bişey gelmeyen insanların işi..
    Amerikalılar gibi yapın, elinizin altında internet var, araştırın, evde alet edevat bulundurun, her işinizi kendiniz yapın.. Slogan "Do it yourself!"

Ben evimin elektrik tesisatını komple kendim yeniledim.. Duvarlara alçı çektim.. Kenarlara kartonpiyer yaptım.. Rutubet gelecek yerlere straforla mantolama yaptım.. Güvenlik kamerası sistemi kurdum, kapı üstüne alüminyum profil monte edip üzerine ondulin vidalayarak sundurma yaptım..
    Elimde de birçok alet mevcuttur.. Matkap, motorlu testere, su borusu kesme makası, havya, iki adet şarjlı vidalama, çeşitli ayarlı anahtarlar ve anahtar takımları, birçok kişinin hayatında görmediği uç şekillerine sahip tornavidalar, çeşitli malalar ve diğer inşaat aletleri, kürek-kazma, boy boy baltalar, testereler, fayans kesme tezgahı.. Yakında almak istediklerim, su borusu ısıtıcı, taşlama, dekupaj, polisaj makinesi..

Ya siz de ihtiyacınıza göre bunların bazılarını bulunduracak ve gerektiğinde kolları sıvayıp kullanacaksınız, uğraşıp ter dökeceksiniz, boza boza öğreneceksiniz,
    ya da ustalara seve seve para vereceksiniz kusura bakmayın.. Bu ülkede 1 saat araç park etmek bile en az 5 lira.. "Welcome to real world"..

Aynen katılıyorum.

Sayın @RaptorFX,

Amacınız, küçük esnafın zar zor karnını doyurmak için yaptığı iş için vermenizi istediği parayı hiç vermemek, bedavaya getirmek ise ben hiç konuya girmeyeyim.

Yok, 'makul' bir fiyata yaptırmaksa amacınız, bulunduğunuz mevkide fazla akaryakıt parası harcamadan, fiyat alın, kafanıza en yatana taktırın.

Şunu diyorsanız; 'bir tarif eden olsa ben de takarım'.

O zaman size yardimcı olmaya çalışırım. El melekeniz yoksa, bu işe hiç girmeyin.

Eğer, elinizdeki alarm sisteminin tam ismini, kodunu verirseniz, aşama aşama neyi nasıl bulup yapacağınızı size anlatır, tarif ederim.

Uyarı: Hangi kasa olursa olsun, Megan' dan anlamam! Bu sebeple pek çok bağlantıyı kendiniz ölçerek, deneyerek bulacaksınız.

Elinizde, aracınıza ait elektrik şeması mevcut ise işiniz çok kolay. Değilse, aracınızın kasa kodu vb. kodları yazarak, Yüce Google' da arayınız. Özellikle, İng. Fran. ve Alm. aratmanız halinde bulmanız mümkün.

Saygılar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.