Şimdi Ara

Bimden Alarm Aldık. Peki ya montajı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
5.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: plantamax

quote:

Orijinalden alıntı: samaraci

ben 20 tlye 8 saat ayakta çalışıyordum

Çalışmasaydın kardeş...

mantga bak.keyfinden mi calisiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

quote:

Orijinalden alıntı: Serkan Sarı

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

hepsiburadadan 50 liraya park sensörü aldım buradaki ustalara gittim 50 lira takma masrafı istediler bende içimden saydım sövdüm gittim kendim taktım

buradan sanayide iş yok diye yakınan ustalara

Bedavaya mı taksalardı

Sence yaptigi iscilik o kadar eder mi?

O adamda eve ekmek götürüyor

Ha işçiliğe gelirsek en az 1-1.5 saat lik iş. Arkasını filan delcek. Yani eder

20 liraya takmasını bekleyemezsin.

Ben olsam 40 verirdim, 50 istemseini abest bulmuyorum.

20 dk iscilik, para kolay kazanilmiyor,en azindan ben bu gibi insanlar kadar kolay kazanamiyorum. Herseyin hakki neyse o.

Ön arka tampon sökülmesi lazım, 20tl ye san araca park sensöre tak sana 200tl sayıyım.

edit pardon 20 dakkada

Arkadasim ben de zaten delinecek durumda olanlari kastediyorum ki benimki de delinerek yapilabilen cinsten ve sadece arka tampon icin. Sanirim yeterince acik anlattim. Daha fazla arkadasin konusunu kirletmek istemiyorum.

• Aynen yukardaki arkadaşa katılıyorum, bizim eve gündeliğe gelen hanıma 100tl veriyoruz 1 günlük temizlik için. Her işin hakkı vardır.

Türkiyede nedense insanlar malzemenin en iyisini alır ev yaptırırken, ama işçiye gelince parayı esirger, işçilik çok önemli, emeğe saygı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 15 Ocak 2012; 2:13:20 >
  • Abicigim aynı aracın eş dost tanıdıkta alarmlısı varsa incele ona göre bi fikir edin belki takabilirsin sende kopya çekerek..
  • Alması dert, takması dert, ötünce dert, ötmeyince daha b büyük dert!
  • Bim'de alarm mı satılıyor ya!

Le' Alarm
  • quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

Bim'de alarm mı satılıyor ya!

Le' Alarm

alarm 55, sensor 50 lira. Hazirana arabayi degismek istemesem alip taktircamda, bosuna masraf olmasin
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hepsiburadadan 50 liraya park sensörü aldım buradaki ustalara gittim 50 lira takma masrafı istediler bende içimden saydım sövdüm gittim kendim taktım

buradan sanayide iş yok diye yakınan ustalara

Bedavaya mı taksalardı

Sence yaptigi iscilik o kadar eder mi?

bu bölüme sadece post kasmak için mesaj atan çocukları bi kaşık suda boğasım geliyor

yaşın kaç yarbay olunca + 10 yaş olmuyorsun 92lim

20 yaşında olmam zoruna mı gitti

yoo çocuk diyince yaşın çok büyükmüş gibi konuştun bende 91 liyim koç

Bana da her konuda satasiyor bu eleman, sandim ki 30 yaslarinda saga sola satasmaktan yapacak bir seyi olmayan evde kalmis eleman. Simdi bir baktim benden daha kucuk adam, ne bu havalar yahu ahahahaa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• biraz el becerisi ve cesareti olan herkes takabilir. ben de alacaktim ama o sensörleri görünce vazgeçtim.
  • Şu bim birde kendi arabasını satsaya.......

Bütün aksesuar, donanım hazır....
  • Buradakilerin hiçbiri yakın zamanda elektrikçi veya tesisatçı çağırmamış heralde. Hepsi eve geliş ücreti 30 liradan aşağı değil.
  • Ben hb den aldm park sensoru 50 ye.50 yede takrirdin.kolay birsey degil takmak.o isciligin hakki 40-50 tl fazla degil.tampon delip takmiyorsun sadece lensleri.20 tl ye olmaz o is.ben usta olsam 40-50 isterim ki hakkida o zaten.Adam risk aliyor.bi hata yapsa bozsa lenslerin birini cebinden cikarip vermk zorunda onun parasini.
  • Park sensörü montajının hakkı 20 tl falan değil bence de.
    40-50 civarı hakkıdır.

O kadar kolay bir montaj değil, tampon dikkatlice ölçülecek, Yerden yükseklikler ölçülecek, aralarındaki mesafeler ölçülecek, dikkatlice delinecek, mercekler ok ynüne dikkat edilerek takılacak, kabloları çekilecek, klipslenecek, beynin geri vites kablosuna bağlantıs yapılacak, beyin ses çıkarmasın diye ya süngerle sarılacak, stepnenin yanına konulacak ya da bagajda bir yere sabitlenecek. Hatta çoğu araçta tampon sökülecek.
    20 dakikada yapan adam baştan savma yapacaktır. Tamponu del, tak, bitir şeklinde olmamalı bu iş.
  • allah ıslah etsin bu oto elektrikçilerini
  • İstenilen işçilik ücretleri fazla gibi geldi bana da...

Ben de Trafik Seti aldım BİM'den ama bir tane kalmıştı onun da dış kabı yırtıktı gene de aldım...30 tl...
  • Ankara'da geçen sene montajını 20-30 lira arasında yaptıran arkadaşlarımız var. Eğer Ankara'da ihtiyacı olan arkadaşlar varsa nerede kime kaça yaptırdıklarını öğrenebilirim.
  • Park sensörü montajı için aracına göre 20-50TL arası bence de normal. Alarm için de 30-60TL arası normal ancak 100TL de normal değil kimse kusura bakmasın...
  • bu tarz ürünlerin fiyatı ucuzladı zaten
    ürünün işçilik fiyatı üründen daha pahalı olabiliyor çoğu zaman

burada benim dikkat çekeceğim husus
    araca elektrikli aksamla ilgili bir ürün montajını kesinlikle bilinen ehil ustalara yaptırın
    sonradan takılan bu ürünlerin yanlış montajından yangın bile çıkabiliyor
    dikkat etmekte fayda var derim
  • 50 lira çok değil ne kazanıcak adam

tamam teyp takmaya 50 çoktur da alarm taktırıyosun , park sensörü tamponu deliyo sokuyor.

Ne mezarcı insanlar var ya
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

quote:

quote:

ben 20 tlye 8 saat ayakta çalışıyordum

Çalışmasaydın kardeş...

mantga bak.keyfinden mi calisiyor

Ben emeğini sömürtenide sevmem, emek sömürenide. Her işin bir hakkı vardır. Herkes hakkı olan kadarını almalıdır.

ABD sandın burayı heralde.

Bu ülkede işçi değil, işveren haklıdır.

Kapital sahibi ne derse o olur, gerisi teferruattır.

Siyaset bile kapital sahibine çalışır, işçi kim miş?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.