Şimdi Ara

BİMCELL [Ana Konu] (434. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Emre 32 , Emre 32 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
21.419
Cevap
185
Favori
1.139.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
49. Sırada  bugün en iyi #15
Sayfa: önceki 432433434435436
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Taşımalarda kesinlikle ödeniyor hocam ancak yeni hat alımında durum nedir bilmiyorum. Ay başında aldığımız bir hat var henüz TL bile yüklemedik , bonus gelen 6gb 250smsdk avantajını kullaniyoruz, telsiz ücretiyle ilgili bir SMS falan da hâlâ gelmedi. Sanırım 18 gün oldu alalı hattı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bandogge -- 25 Şubat 2020; 10:31:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chile_Mix

Yeni hat aldığımızda 1 sene boyunca telsiz kullanım ücreti ödüyor muyuz? Bilgisi olan var mı acaba?
    Faturalı hatlarda evet. Faturasızda hat ücretinin içinde peşin alıyorlar. Gerçi Bimcell bu ücreti kendisi karşılıyor ondan hat ücreti ucuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2015 başından beri yani 5 senedir Bimcell kullanıyorum Ne 30 Gb mesajı geldi ne 40 Tl yüklemeye 5 Gb Hediye mesajı.
    Ayrıca çekim kalitesi çok kötü Merkez ilçe nin en kalabalık mahallesinde bile 4G çekmiyor 3G de de aşırı yavaş insta da olsun web de olsun çok geç yükleniyor .
    Bunun var mıdır bi çözümü ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben uygulama üzerinden 40 TL yükledim. 1 aylık 5 GB + uygulamadan yüklediğim için de 2 GB haftalık verdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Freedom32

2015 başından beri yani 5 senedir Bimcell kullanıyorum Ne 30 Gb mesajı geldi ne 40 Tl yüklemeye 5 Gb Hediye mesajı.
    Ayrıca çekim kalitesi çok kötü Merkez ilçe nin en kalabalık mahallesinde bile 4G çekmiyor 3G de de aşırı yavaş insta da olsun web de olsun çok geç yükleniyor .
    Bunun var mıdır bi çözümü ?
    Eşimin normal TT hattı yavaştı, aradım MH yi dediler ki aile profilini kapatın. Güvenli internet profili bazı siteleri engellerken diğerlerinin de yavaşlamasına sebep oluyormuş saçma sapan.

• Dün online işlemlerden Güvenli İnternet'i kapattım ve tekrar denedim sonuç aynı, bazen internet hızı iyi ama çoğu zaman hep yavaş hattı değiştirmeyi düşünüyorum ama diğerlerinin de paketleri pek uygun değil gibi. Bu da hız testinin ekran görüntüsü.

BİMCELL [Ana Konu]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebul-Liva

Eşimin normal TT hattı yavaştı, aradım MH yi dediler ki aile profilini kapatın. Güvenli internet profili bazı siteleri engellerken diğerlerinin de yavaşlamasına sebep oluyormuş saçma sapan.

Alıntıları Göster
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/142207349

• türktelekomdayım bimcell geçiş yapacağım geçtiğimde banka sim bloke olayıyla karşılaşırmıyım türktelekom altyapısı olduğu halde diğer operatörlere geçsem sim bloke oluyorda bimcell geçince nasıl olur
  • Arkadaşlar bimcell dede hattın numarasını biz seçebiliyormuyuz yoksa random mu veriliyor.

• nediyonlasen kullanıcısına yanıt
    Tabiki secersiniz.

• askmen3755 A kullanıcısına yanıt
    Fiziksel olarak simkartin değişmesi bloke için yeterli. Operatör değişmesiyle alakası yok durumun aslında hocam. Durum seri nosu değişen yeni bir simkart üzerinden bağlantı kuruyor olmanız.

Ben numara taşımadan vs. hattımı kaybedip aynı operetorden yedek sim çıkarttığımda dahi hat bloke oldu hemen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bandogge -- 29 Şubat 2020; 11:47:50 >
  • Bandogge kullanıcısına yanıt
    Hocam sonunu 58 alma gibi şansımız varmı yani? 65 tl imis hat 6gb veriyormuş bonus

• quote:

Orijinalden alıntı: askmen3755

türktelekomdayım bimcell geçiş yapacağım geçtiğimde banka sim bloke olayıyla karşılaşırmıyım türktelekom altyapısı olduğu halde diğer operatörlere geçsem sim bloke oluyorda bimcell geçince nasıl olur
    aynı olayı yaşadım bu ay içinde 2 hattımıda operatör değiştirdiğimde. kesinlikle bloke oluyor.
    ( TürktelekomAvea'dan BimCell'e geciş aynı gün neredeyse saatler sonra gerçekleşti bu arada)
    Türktelekomdan Türkcell 'e geçiş 5-6 gün sürdü, Türkcell den BimCell'e geciş 1.5 gün sürdü.

mevcut banka mobil uygulamalarıma WiFi internet ile bağlandığımdan ilk başta sıkıntı yok idi,
    ama havale , EFT vs işlemler yapmak istediğinizde simkart blokesi ortaya çıktı.

BurganBank mobil şube ile anında doğrulama ile ( bankalar simkart haricinde benim defalarca başıma gelen Telefon değiştirdiğimde hatta çift hatlı telefonlarda sim yuvalarını değiştirdiğimde bile kayıtlı imei , telefon ismi mesela bende bankalarda samsung s10 G973F duos gibi gözüküyor) sadece sim kart değil yani , sim yuvası, telefon deişikliği gibi şeyler üzerinden de doğrulama kontrolü yapıyorlar ki , bence iyi ki de yapıyorlar.

EnPara, TEB, YapıKredi ise gene ya mobil yada internet sayfasından vbirkaç bilgi girişi ile anında kaldırdı. Ziraat Mobil illa bankamatik kartını ATM ye götürüp orda bloke yi kaldırtacan dedi ( henüz banka kartımı bulup ta gidip yapmadım, blokeli duruyor) . Yani bankasına göre genelde değişiklil gösteriyor. Bazı banklalar sim blokesini çok kolay kaldırma seçeneği eklemişler, bankaya vs gitmeden. Bazı bankalar ise baı şartlarda yazılı başvuru istiyorlar. Ama genelde büyük veya bilindik bankalar bu kadar zorlamıyor, ziraat harici ) haa bu arada daha denemediğim INGbank, PttBank vs vs olan mobil şubeler de var. Ama son dönemde aktif kullanmadığımdan.

• nediyonlasen kullanıcısına yanıt
    Hocam her kasada az sayıda numara oluyor, içinde güzel kombinler olabiliyor. Bakmanız lazım.

Onun dışında istediğiniz gibi bir numara var mı diye sistemden sorgulama vb yapamiyorlar. Diğer operatörler gibi.

• tl yükleme konusunda indirimli yardımcı olabilecek var mı?
  • Bu 9333 u ne zaman arasam çağrı sonlandırıldı diyor , 5-6 deneme de kalan bakiye dinliyorum :)
    Düzeltmeliler

• Bimcell Faturasiz Tarifesi'nde 10.03.2020 tarihi itibariyla paketsiz kullanim ve paket asim ucretlerinde guncelleme yapilacaktir. Ucretler 6 saniye basina 1,50 kurus, SMS basina 20 kurus, MMS basina 1,15 TL olacaktir. Detayli bilgi icin: bimcell.com.tr

• 10 Numara kullanıcısına yanıt
    eskisi nedir diye bakayım dedim.

Konuşma
    Her yöne aramanın 6 saniyesi 0,0125 TL'dir !

Yükleme yapsanız da yapmasanız da aynı fiyata konuşabilir, sadece konuştuğunuz saniye kadar ödersiniz.
    Mesajlaşma

Yurt içinde her yöne 15 kuruşa kısa mesaj gönderebilirsiniz.
    Ayrıca tek seferde 25 TL ve üzeri yükleme yapan tüm BİMcell’lilere yurt içi her yöne 1GB internet ve 500 SMS HEDİYE!
    İnternet

Standart internet kullanımınız megabyte başına 50 Kuruştur.
    Ayrıca tek seferde 25 TL ve üzeri yükleme yapan tüm BİMcell’lilere 1GB İnternet HEDİYE!

BİMcell Tarife Detayları

Tarife herkese açıktır.
    Her yöne dakikalar yurt içi kullanım için geçerlidir. Yurt içi her yöne dakikalarınızı ev, iş telefonları ve tüm operatörleri aramak için kullanabilirsiniz.
    Yurt içi her yöne dakikalar; yarışma servisleri, sohbet hatları, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır.
    Müşterilerimiz tarifeye ek olarak istedikleri paketlerden faydalanabileceklerdir.
    Online İşlemler Merkezi üzerinden yapılacak TL yüklemeleri 3D Güvenlik şifresi ile yapılmaktadır. Sanal kredi kartları ile yapılan alışverişlerde, bankanız 3D Güvenlik şifresi ile işlem yapmayı desteklemiyorsa; sanal kredi kartınız ile TL yükleme işlemi yapılamamaktadır. Bankanızın 3D Güvenlik şifresini destekleyen kredi kartlarını kullanarak güvenli bir şekilde TL yükleme yapabilirsin

• Bende Dost10 GB paketi gözükmüyor
    sadece dost2 ve dost5 olanlar var

bakiyem 9.4 TL diyemi çıkmıyor diye düşündüm ama , o da kendi içinde mantılsız diğer tarifeler zaten 19 ve 29 TL

Birde arayan bil ve arayan bil plus servislerini kullanan var mı ? deneyim tecrübe paylaşırmısınız, sıkıntı sorun varmı ?
  • Bimcell deki numaralar sıfır mı ? Yani daha önce hiç kullanılmamış numaralar mı ?

• 
Sayfa: önceki 432433434435436
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.