Şimdi Ara

Bim JVC 124 cm Ultra HD 4K TV (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
741
Cevap
27
Favori
227.548
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu TV’nin smart özelliği nasıl? Digitürk Play flan yükleniyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambo34_orijinali

vestel'in o kadar çok alt-başka-değişik markası varki, yazsak forum yetmeyebilir. seg, toshiba, schaub lorenz,hi-level ..... diye uzaaar gider! garip bir mizah anlayışı var adamlarda.

Vestel değil diye belirtilmeli o halde ithal olanlarda. Her yol Vestel'e çıkıyor bu gidişle.

Hitachi , Philips , Noc , Lg , Grundig , Hisense, Toshiba, Hitachi, JVC, Bush(AOC), Alba, Sanyo,Panasonic, Philips'in bazı modellerin de ürettiklerini yazmıştı bir çalışan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serciey -- 11 Şubat 2018; 21:05:02 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Vestel konusunu bitirin arkadaşlar. Yine saçma sapan muhabbetler dönüyor.

TV yi bi kaç gündür kullanıyorum. PS4 Pro için almıştım.

Yazılımla HDR'ı aktif ettikten sonra

1900 TL'ye bu beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.

Ayriyeten netflixde tıkır tıkır. 4K UHD izliyorum. Youtube videolarını sorunsuz aciyor, iptv yayinindanda maclari izleyebiliyorum. (Smart view destekliyor)

Yani bu tarz özellik için hdr tvler 2700den başlıyor ona göre çok iyi.

Samsung kullanıyordum hep,3 tane samsung led tv tükettim. Sonuncusuda pixeller ölmeye başladı 2. senesinde artık samsung almayacağım sonra alıcaksam sony olur muhtemelen.
  • MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    bilgi için teşekkürler. güncellemeyi sorunsuz yaptım. ancak uygulama sürümü (3.10) değişmedi. normal midir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

Vestel konusunu bitirin arkadaşlar. Yine saçma sapan muhabbetler dönüyor.

Ayriyeten netflixde tıkır tıkır. 4K UHD izliyorum. Youtube videolarını sorunsuz aciyor, iptv yayinindanda maclari izleyebiliyorum. (Smart view destekliyor)

Samsung kullanıyordum hep,3 tane samsung led tv tükettim. Sonuncusuda pixeller ölmeye başladı 2. senesinde artık samsung almayacağım sonra alıcaksam sony olur muhtemelen.

Yazılımla HDR'yi nasıl aktif ettiniz acaba?

Bende Xbox One S için almayı planlıyordum da evde Samsung 55JU7000 4K var görüntü kalitesi üzer diye tırstım :)

Önceki kullandığınız TV neydi PS4 için?

• tv ile ilgili izlenimlerim,

tv açılışı hızlı. kanal geçişleri 2 sn civarında. ses bence yeterli ama bu seviyede ucuz da olsa bir soundbar kullanmak daha doğrudur diye düşünüyorum. versiyon güncelleme sonrası netlik biraz daha arttı. trt 4k hd kanallara göre biraz daha mat gibi. kablosuz bağlantı başarılı. modeme 6 mt civarında ve hız kaybı yok. youtube vs. kanallar sorunsuz. iptv seyretmedim. kanal yükleme vs üşendim. seyredince bilgilendiririm. 4k film hem bilgisayardan hem tv den sorunsuz. xiaomi m5 ile görüntü yansıtma kolay ve başarılı.
    servis işi biraz şans galiba. genel anlamda çok şikayet edenler olmuş. 2. günde ses var görüntü yok sebebiyle aradım bir kaç saat içinde geldiler. sorun benim uydu kablosunun ucunda imiş halledip gittiler. kanal listesinde isim ile arama bulamadım. çok önemli değilse de eksiklik. kanal taşıma kolay ve kullanışlı. ekran formatı otomatik olarak seçilirse sd kanaller 4:3 formatında çıkıyor. 16:9 seçince sorun yok. bir arkadaş modlama ile pip ve pvr olduğunu ama denemediğini yazmıştı. araştırdım ama pip içeren bir modlama bulamadım. bilgi verebilirseniz sevinirim.

• MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Hocam bu tb-vye özelmi bu hdr in aktif edilmesi yoksa 43ub9100 var bende bunda da aynı işlemi yapabiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vanquish48

bilgi için teşekkürler. güncellemeyi sorunsuz yaptım. ancak uygulama sürümü (3.10) değişmedi. normal midir acaba?

Uygulama sürümü değişmez. Yazılım değişir.

• jvc yi iade ettim, 50mu7000 aldım. İzlenimlerimi aktarayım. Jvc nin görüntü ve ses kalitesi berbattı, 50mu7000 ile arasında inanılmaz fark var. Jvc nin kanal geçişleri daha hızlıydı. İdareten görüntü ve ses oldun dizi izleyim diyen jvc yi alabilir. Ama ses bar vb. para harcayacağınıza iyi bir kampanya ile samsung 50mu7000, grundikler var 2300 tl civarında, görüntüsü daha tatmin edici bir model o olabilir. jvc nin hd görüntüsü sd, 4k görüntüsü fhd gibi bile değil, çok soluk. Dediğim gibi bu özelliklere dikkat edenler düşünebilir. Akşam dizi izleyeceğim diyenler, sağlam gibi görünen jvc'yi alabilir. Jvc nin benim için en büyük artısı Biss key olmasıydı, ondan vazgeçmek zorunda kaldım.
  • Kullanmıyorsanız niye çamur atıyorsunuz. Zorla alın demiyor kimse size. 40 inç 40R6080U regal aldım. Gayet işimi fazlası ile görüyor. Televizyon ile evlenmeyeceğim. Bu kadar kılı kırk yatmayı da anlamıyorum.

Evde 40c 650 samsung, 32 eh6030 3d samsung, lg 24 tv Monitör var. Aralarında 1. Olmasa da 2. Sıraya giriyor görüntü olarak. 4k olarak zaten 1. Diğerlerinde 4k yayın göstermez zaten. Hatta 1080p kalitesi 32 inç samsung dan kat kat üstün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 12 Şubat 2018; 11:53:53 >
  • tüm iyi ya da kötü yorumlar ile polemik yapmak doğru değil elbette hepsini saygı ile karşılamak gerek. öte yandan genel olarak mukayeseleri doğru yapmak gerekir.
    Ben önceki samsung 40" fhd tv ile yan yana katşılaştırdım. hem hd hem de sd yayınlarda daha başarılı. Ses konusu da gerçekten ne seyretmek istediğinizle alakalı. ben lg sh7 kullanıyorum ve ses kalitesi çok iyi. yukarıdaki arkadaş "İdareten görüntü ve ses olsun dizi izleyim" diye tabir kullanmış. ne kadar kaliteli olursa olsun bir tv nin kendi ses çıkışı idareten olmayan film vs izlerken ne kadar tatminkar olabilir. 1000 tl fark ile alacağınız tv de eğer 4k yada kaliteli bir hd film seyredecekseniz ses aynı ölçüde kaliteli olmayınca ne işe yarayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzkhan55

Arkadaşlar bu TV’nin smart özelliği nasıl? Digitürk Play flan yükleniyor mu?

Bende arıyorum fakat bulamadım. Digiturk Play yok heralde
  • Ses kalitesine atıp tutanlar için. Haklısınız çok tiz. Ancak 300 TL ye soundbardan alacağınız ses kalitesini 10.000 TL lik tvler vermiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam tvyi güncelleyen arkadaşlar hangi güncellemeyi yüklediler paylaşabilirler mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende bu tv yi almak istiyorum (bulunduğum yerde son 1 adet var)ancak tartışmaya girmeden vestel olması beni şüphelendiriyor (kullandığımız vestel çamaşır makinesinin aldığımizdan beri hep sorun çıkarması ornektir) memnun kalan arkadaşlar varsa yazabilirse memnun olurum

• quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

Vestel konusunu bitirin arkadaşlar. Yine saçma sapan muhabbetler dönüyor.

Smart mi hocam tv?

• Ankara da kalmış mıdır? Bilen var mi? (Teşekkürler)

• Ankara emek ve golbasi subesinde birkac gun once gormustum

• Dikkattttt
    @ado üstad dan alıntıdır

JVC televizyonlarını alan arkadaşlarımızın, MB130 3.4.7.1.1 sürüm yazılım yüklediğini görüyorum ki bence gereksiz bir yükleme bu.

TOSHİBA ve JVC üretimler, kendilerine özel yazılımlar ile sahaya sürüldüler.

Tamam aralarında performansa değer farklılık yok, görseller vs değişik lakin yine de JVC ve TOSHİBA tv lerdeki yazılımları, Standart VESTEL tv lerdeki MB130 anakartlar için yayınladığım sürüm ile güncellememenizi tavsiye ederim.

Benim yayınladığım MB130 son sürüm 3.4.7.1.1
    JVC ve TOSHIBA larda mevcut sürüm 3.4.7.6.7

biz yükseltme yerine sürüm düşürmüşüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MALİ MÜŞAVİR

Dikkattttt
    @ado üstad dan alıntıdır

JVC televizyonlarını alan arkadaşlarımızın, MB130 3.4.7.1.1 sürüm yazılım yüklediğini görüyorum ki bence gereksiz bir yükleme bu.

TOSHİBA ve JVC üretimler, kendilerine özel yazılımlar ile sahaya sürüldüler.

Tamam aralarında performansa değer farklılık yok, görseller vs değişik lakin yine de JVC ve TOSHİBA tv lerdeki yazılımları, Standart VESTEL tv lerdeki MB130 anakartlar için yayınladığım sürüm ile güncellememenizi tavsiye ederim.

Benim yayınladığım MB130 son sürüm 3.4.7.1.1
    JVC ve TOSHIBA larda mevcut sürüm 3.4.7.6.7

biz yükseltme yerine sürüm düşürmüşüz.

Yanlışınız var. TV ile birlikte gelen yazılım 27 Kasım 2017 tarihli 3.47.6.2 sürüm numarasına sahip yazılım.
    Yazılım yükseltmesi sonrası ise 28 Aralık 2017 tarihli 3.47.11.0 sürümüne güncellenmiş oluyor.
    Yani sürüm düşmesi gibi bir durum söz konusu değil.
    Ado üstadın demek istediği bu çekirdek yazılım ile JVC ye has olan menü yapısı vestel menü yapısı ile değişiyor. Bunun görsel tasarım değişikliğinden başka hiçbir olumsuz tarafı yok. Ayrıca Ado üstadın asıl belirtmek istediği çekirdek yazılım da olsa yazılım yüklemenin riskli bir iş olduğu. Bazen herşey doğru bile yapılsa TV nin düzgün çalışmayabileceği yani kısacası yazılım yüklemek çocuk oyuncağı değildir demek istiyor. Bir şikayetiniz yoksa üzerinde gelen yazılım ile kullanmanızdır. Ado üstadın demek istediğği bunlardır.

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.