Şimdi Ara

BİM de Tartı Düzenbazlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu akşam bimde 500gr. paketli kestane(üzerinde çekok gida tarafından paketlendiği yazıyor) 11.75 tl olarak görünüyordu, ve kasiyer 1 tane alana 1 tane bedava olduğunu söyledi.

Toplam 1kg 11.75 tl fena değil diyip aldım, ancak fişte 500gr 11.75 tl olarak yazıyor doğal olarak.

Sonra evde baktım paket gözüme küçük geldi ve markete gidip tarttım, 1 tanesi 286 gr çıktı 500 gr olması gerekirken.

Şimdi ben ne yapabilirim?

Paketin teki hiç açılmamış ve üzerinde 500gr yazmasına rağmen 286 gr.Bunla şikayet edebilir miyim?

Ancak söyle bir durum var benim fişimde teki bedava olarak söyledikleri için 500gr 11.75 tl olarak görünüyor.Bu bir sıkıntı oluşturur mu?

Şimdi aklıma geldi, bimde tüm ürünler böyle tartılmış geliyor sanırım, hiç mağaza da tartı gören oldu mu?Tekrar ürün almaya gidip orda tartıp direk zabıtayı arayabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nfsworld -- 11 Ocak 2018; 21:21:5 >

• vay be üşenmeden markete gidip tarttin madem ki üşenmiyorsun tüketici haklarina basvur devam et

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hoba. 450 falan da değil, bildiğin 286.
    Bir başka tartıda daha tarttır bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALPHA LION KING

vay be üşenmeden markete gidip tarttin madem ki üşenmiyorsun tüketici haklarina basvur devam et

Uğraşırım da işte paketi bi şekilde açmışsın vb yapabilirler diye direk alırken tartmak istiyorum, ve zabıta ile zabıt tutturmak iyi olabilir.Gerçi akşam 2-3 tane kalmıştı sabah gidip bakacağım umarım bitmemiştir.
  • Abi önce evdeki dandirik tartıda tarttım baktım 300 civarı ondan sonra markette hassas tartıda tarttım.Zaten gözle bile belli oluyor.Alırken nasıl dikkatimi çekmediyse.
  • Resmen rezalet

• Tamam işte 500 gr 11 liraya gelmiş. Hatta daha fazlası. 2 tanesi 560 gr küsüre denk geliyor.

• Ikisi toplamda kaç gram ediyor?
  • a101'gitmiştim.limonu tartarken tartıda büyük makas vardı.birde o broşürleri doldurmuşlar nerden baksan 300-400 gram fazla ölçüyor düzenbazlar..onları çıkart öyle tart dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redese

Tamam işte 500 gr 11 liraya gelmiş. Hatta daha fazlası. 2 tanesi 560 gr küsüre denk geliyor.

Dostum ben,zaten yarım kilosu 11.75 olsa almazdım, 1 tane bedava ile 1kg diye aldım.

Senin mantık çok acayip şu düzenbazlığı nasıl savundun,çözemedim.adam bana üründen bir tane daha hediye ediyormuş gibi gösterek nerdeyse aynı pahalı fiyata ürünü satmış oluyor o zaman.

Kaldı ki bu durumu ben neden anlattım çünkü fişte bu nedenle 500gr görünüyor yoksa zaten benim gramajı düşük dediğim paketin üstübde 500gr yazıyor

Yani senin anlayacağın düz mantıkla 500gr etiketi vurulan ürün tartıda 286gr çıkıyor.

Gidip 5kg yazan şeker paketinin tartınca 2.86kg çıkması gibi.umarım anladın

• quote:

Orijinalden alıntı: Xfce4

Ikisi toplamda kaç gram ediyor?

Toplam 600gr civarı.

2.paket açıldığından onu ispatlayamayacağım için arada katmak istemedim.

Şu anda kapalı paket üzerinde 500gr yazan ama 286gr gelen ürün var özetle.

• Filenin deliklerinden ürünlerin çıkarılıp cebe atılmış olma ihtimali olabilir.

Bi keresinde muz almıştım bimden, poşetlenmiş tartılmış halde oluyor sebze reyonunda bilirsiniz, 1 kilo 100 gram yazıyordu üstünde aldım eve geldim ama bi az göründü gözüme 4 tane muz bir kilo yüz gram etmez dedim hassas tartıda tarttım 880gram geldi tam alıp geri götürecektim ki muzun bir tanesinin kopmuş oldugunu fark ettim, sapı hala duruyodu kökünde.

Bu tarz bişey olma ihtimali olabilir gibi geldi aklıma, filede çıkabilecek bi yer var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amroth. kullanıcısına yanıt
    File delikleri çok küçük ve hiç delik yok.

• nfsworld kullanıcısına yanıt
    bim bunu tarhanada da yapıyor. Haberi vardı. Zabıtaya şikayet edin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.