Şimdi Ara

BİLKENT İŞLETME VS SABANCI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
1.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

(En Son Oy Tarihi: 5.8.2023)
Giriş

Lütfen açıklama yapınız.

Biliyorsunuz sabancıda bölüm yok onu da işletme diyelim o yüzden direkt karşılaştırın lütfen

• refet gürkaynak,eski merkez bankası başekonomisti hakan kara gibi hocaları barındıran,her yerde akademik kadro kalitesinden tarafsız bir şekilde bahsedilen bilkent bence açık ara önde kalır.Eğer ben mühendisliğe geçicem diyorsan o zaman işler değişir ama genelde iibf olarak bakarsak sabancı’nın yönetim bilimleri ve ekonomisi top ünilerle yarışır gibi gözükmüyor.Bilkent’in tek eksi noktası bence Ankara ama Sabancı da pek İstanbul’da sayılmaz :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İstediğin bölümü seçme açısından Sabancı bence. İşletme açısından Bilkent daha mantıklı ama istediğin şeyi okursan daha başarılı olabileceğinde bir gerçek.

• kobe6 kullanıcısına yanıt
    -Shepard- kullanıcısına yanıt
    vay be bu kadroyu bilmiyordum :D bu arada ben araştırdım ama yanlışsam düzeltin lütfen.
    Sabancı ilk sene herkes ortak dersler alıyor ardından 2.sene "istediğimiz" bölümü seçiyoruz doğru mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 18 Haziran 2020; 12:40:18 >
  • Penanggalan kullanıcısına yanıt
    aynen öyle

• Penanggalan kullanıcısına yanıt
    Evet hocam dediğiniz gibi. Seçtiğiniz bölümün size uygun olmadığını düşünürseniz tekrar değiştirme şansınız var diye biliyorum

• ben isletme/econ okumaya kararliyim diyorsan ankara dezavantajini bir kenara birakirsak bilkent. ama baska bolume gecme olayi nedeniyle ben olsam sabanci yazarim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşletme çok garip mevzu bence mezun biriyle konuşman lazım veya okula gidip hocayla konuşman lazım ve ya okuyan kişiyle biri

• Okul içinden insanlarla konuştum.Refet hocanin akademiye hazırladığını söylediler. Onun videolarini izleyip gaza gelmeden kesinlikle bölümden biriyle konuş demişlerdi. Geçen gunlerde Bilkent'in itiraf sayfasına iktisatta okuyan var mı postum var.Orada birkaç kişi ile konuşma firsati doğdu

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-05FCD1E67

Okul içinden insanlarla konuştum.Refet hocanin akademiye hazırladığını söylediler. Onun videolarini izleyip gaza gelmeden kesinlikle bölümden biriyle konuş demişlerdi. Geçen gunlerde Bilkent'in itiraf sayfasına iktisatta okuyan var mı postum var.Orada birkaç kişi ile konuşma firsati doğdu
    Ne diyorlar hocam bilkent iktisat için genel olarak ? Bu sene sayısalda 10-20 k arası bir şey yapacağım büyük ihtimalle ama 2-3 aydır bana uygun bölümün daha çok ekonomi finans gibi şeyler olduğunu fark ettim. Mezuna bırakıp boğaziçi ya da bilkent iktisat için kasmak istiyorum
  • hocam ekonomiye hazirlamasi ne kadar mantikli ki zaten? 100 ogrenci varsa en az 90i reel sektorde devam edecek. Sektore hazirlamasi daha mantikli bence. Boun ut istememin en temel sebebi de bu zaten.

• Hocam siz İşletme YBS karışık tercih vereceksiniz herhalde .
  • fabricioramirez F kullanıcısına yanıt
    hocam dediginiz sektore hazirlamasi dogru fakat bir ut mezununun bilkent iktisat&isletme den mezun biriyle ayni konuma gelebilecegini dusunmuyorum.linkedln da bakinca anlasiliyor zaten calisilan yerler ve hangi konumda calistiklarindan.sektore hazirlama seyininde abarti oldugunu dusunuyorum-yalanlama degil-cunku zaten hangi bolumden mezun olunca is hayatina girdigimizde gordugumuz derslerdeki bilgileri kullanicagiz direk olarak

• ikisi hakkındada bilgim yok oylama yapamıyacağım

• cscolt1 C kullanıcısına yanıt
    hocam isletme iktisati cok buyutme gozunde.ut,isletme,iktisat,siyaset,uluslararasi iliskiler hangisini bitirirsen bitir ise alan senin niteligine bakar.isletme-iktisat bitirince digerlerinden farkli bir uzmanligin olmuyor.bankacilik adina konusmak gerekirse saydigim butun bolumler hemen hemen hicbir sey ogretmiyor o alanda.o nedenle bankalara ilk giriste belli bir sure ogrenci gibi egitim aliyorsun(konustugum mt'lerin soyledigi bu)

• Uniyi bu kadar takmayın bence hangi üniversiteden mezun olduğunuz çok önemli değil ne bildiğiniz önemli kimse size sen ODTÜ mezunu Sun bilmem ne mezunusun diye gel 10 bin TL'ye başla demeyecek

• Çıtır Para kullanıcısına yanıt
    Sadece merak ettim reis işletme bana göre mi pek sanmıyorum

• Ray Allen 20 kullanıcısına yanıt
    fabricioramirez F kullanıcısına yanıt

Sunu şöyle birakayim ekleme yaparim
    Not:Ben ankara düşünmediğim icin sadece laf olsun diye sordum ama arkadaşlar aşırı yardimsever ciktilar.Bana sorulari yönetebileceğim birkac isim verdiler onlarla konusulabilir.Tabii itiraf sayfasina bakilarak yorum yapilmaz ancak 10k lik bir sayfa.Ben genel olarak insanlar memnun mu vs diye ogrenmek istedim ve onan sordum.Boun iibf haric siralama ne olursa olsun mezuna atacak biriyim.zaten :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05FCD1E67 -- 18 Haziran 2020; 15:0:28 >

• neden psikoloji okurdum demis acaba

• fabricioramirez F kullanıcısına yanıt
    Bence de cok buyutmemek lazim.Boun da siyaswt okuyan adam bankaci vs oluyor.Amac IIBF ye kapağı atmak gibi duruyor

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.