Şimdi Ara

Bilkent İşletme-İktisat mezunu tanıdığınız var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
10.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şimdi nerelerde çalışıyorlar, maaş durumları nedir?

iş bulmada çok sorun yaşadılar mı?

mezun olunca aç kalınır mı?

teşekkürler şimdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1. maaşları "ÇOK YÜKSEK" mi ? Neye dayanarak bunu söyledin anlamadım. Nereden mezun olursan ol daima başlangıç maaşın diğer üniversitelilerden farkın olmayacaktır ortalama bir maaş alırsın. Kimse açmış kollarını bilkentlilere yada baska üniversitelere gel seni ceo yapayım ya da gel sana 5 bin tl den başlatayım demez.

2. "YAŞAMAZLAR" diyerek kesin yargıda bulunanları anlamıyorum neye dayanarak bu kadar kesin konuştun. Herkes bireysel özelliklerine göre değerlendirilir. Piyasada çok fazla iktisat-işletme mezunu var böyle olunca iş bulma şansın senin ne kadar donanımlı olduğuna bağlı.. Bilkentli yada odtülüsün diye kimse sana iş vermez senin donanımına ve senin kuruma ne katacağına bakarlar buna göre değerlendirilirsin.

3. Aç kalmak nedir? Ben Türkiye'de bir vasfı olup da aç kalanı ne gördüm ne duydum. bilen varsa aydınlatsın bizi.

Forumda yaş ortalaması çok düşük. 13 yaşındaki cocuklar kendilerini aşan konularda bilgileri olmadığı halde yorum yapıyorlar. Burada yazılanları olduğu gibi kabul etmeyin süzgeçten geçirip filtreleyin karşılaştırın.
    Önce okuduğunu idrak etmeyi öğren. Hiçbir halt bilmeyen direk savunmaya geçen aciz birisinden baskası değilsin..

1- Sana 13 yasındasın veya sana küçüksün diyen olmadı ben genel olarak forumdaki yaş ortalamasından bahsettim.

2- Sen "CEO" olur dedin demedim zaten . Ben açıklayacı olması açısından örnekleme yaptım.

3- Sen "yüksek" maaş dememişsin yazdığını tekrar oku, ukalalık yapmadan önce... "Maaşları ÇOK YÜKSEKTİR" yazmışsın.. Yüksek ile Çok yüksek anlam açısından farklıdır önce bir eline türkçe dil bilgisi kitabı al sıfatlar ve zarflar konusuna bir göz at.

4- Kesin konuşuyuorum demişsin bilkente girenler boş beleş değil iş bulur demişsin hepsi okulları bitirmeden iş bulurmuş geç cocuk geç bunları ne yani boğaziçi sosyoloji, fizik, kimya okuyanlar bitirenler boş beleş adamlar mı yani? Baksana dediğine göre boğaziçi sosyoloji,fizik kimya mezunları KASİYER olarak çalışıyormuş senin demene göre bunlar boş beleş adamlar .. Kendi kendinle çeliştin hiç güleceğim yoktu :D :D

5- Aç kalır dedin diyen olmadı tekrardan yazdığımı okursan iyi olur.. Türkçe dil bilgisi ve paragraf okumalarına ağırlık vermelisin.

6- Senden büyük yada küçük olduğumu neye dayanarak karar verdin çözemedim.

7- 5K maaşla yeni mezunları işe alan firma isimlerini senden bekliyorum..bakalım nerelermiş tüm forum görsün faydalansın firma isimlerini ver bekliyorum...

8- Boğaziçi sosyoloji bitirip kasiyer olarak çalışan arkadaşın bana iletişim bilgilerini verirsen yardımcı olmak isterim. kendi mesleğini yapacağı bir iş bulacağım.

9- Cahil lafını aynen sana iade ediyorum terbiyeni takın, ukalalığı bırak. Mesleğimi bana öğretme. Bu camiadan biri olmasam kandırabilirdin ama işte herkes uzmanlığına göre konuşsun ;)

10- Bunları sen kafana sok .Kesin yargıda bulunmadan önce bir konuda bilgi sahibi ol .Sonra böyle rezil olursun. ;)
    Bilkentde herhangi bir bölüm okuyupda aç kalanı görmedim hepsinin ailesi zengin olduğu için illaki arkadaşlarının birinin şirketine hatır gönül sokuyolar bebelerini , bebede iyi kötü öğreniyo zamanla işleri alıyo 3-5 bin maaşını oturuyo aşağıya. Madem işletmede bu kadar para varda açık öğretimden mezun garibanlar diye garsonlukdan başka iş bulamıyo ?
  • Tanıdığım yok ama linkedin'den vs bakabilirsin. Genel olarak sorularını cevaplandırayım

1-maaşları çok yüksektir. Sektörün üstünde yani. İyi yerlerde olurlar genelde.

2-yaşamazlar

3-kesinlikle kalmaz

• tesekkurler hocam cevap icin

• up

• 1. maaşları "ÇOK YÜKSEK" mi ? Neye dayanarak bunu söyledin anlamadım. Nereden mezun olursan ol daima başlangıç maaşın diğer üniversitelilerden farkın olmayacaktır ortalama bir maaş alırsın. Kimse açmış kollarını bilkentlilere yada baska üniversitelere gel seni ceo yapayım ya da gel sana 5 bin tl den başlatayım demez.

2. "YAŞAMAZLAR" diyerek kesin yargıda bulunanları anlamıyorum neye dayanarak bu kadar kesin konuştun. Herkes bireysel özelliklerine göre değerlendirilir. Piyasada çok fazla iktisat-işletme mezunu var böyle olunca iş bulma şansın senin ne kadar donanımlı olduğuna bağlı.. Bilkentli yada odtülüsün diye kimse sana iş vermez senin donanımına ve senin kuruma ne katacağına bakarlar buna göre değerlendirilirsin.

3. Aç kalmak nedir? Ben Türkiye'de bir vasfı olup da aç kalanı ne gördüm ne duydum. bilen varsa aydınlatsın bizi.

Forumda yaş ortalaması çok düşük. 13 yaşındaki cocuklar kendilerini aşan konularda bilgileri olmadığı halde yorum yapıyorlar. Burada yazılanları olduğu gibi kabul etmeyin süzgeçten geçirip filtreleyin karşılaştırın.

• Önce okuduğunu idrak etmeyi öğren. Hiçbir halt bilmeyen direk savunmaya geçen aciz birisinden baskası değilsin..

1- Sana 13 yasındasın veya sana küçüksün diyen olmadı ben genel olarak forumdaki yaş ortalamasından bahsettim.

2- Sen "CEO" olur dedin demedim zaten . Ben açıklayacı olması açısından örnekleme yaptım.

3- Sen "yüksek" maaş dememişsin yazdığını tekrar oku, ukalalık yapmadan önce... "Maaşları ÇOK YÜKSEKTİR" yazmışsın.. Yüksek ile Çok yüksek anlam açısından farklıdır önce bir eline türkçe dil bilgisi kitabı al sıfatlar ve zarflar konusuna bir göz at.

4- Kesin konuşuyuorum demişsin bilkente girenler boş beleş değil iş bulur demişsin hepsi okulları bitirmeden iş bulurmuş geç cocuk geç bunları ne yani boğaziçi sosyoloji, fizik, kimya okuyanlar bitirenler boş beleş adamlar mı yani? Baksana dediğine göre boğaziçi sosyoloji,fizik kimya mezunları KASİYER olarak çalışıyormuş senin demene göre bunlar boş beleş adamlar .. Kendi kendinle çeliştin hiç güleceğim yoktu :D :D

5- Aç kalır dedin diyen olmadı tekrardan yazdığımı okursan iyi olur.. Türkçe dil bilgisi ve paragraf okumalarına ağırlık vermelisin.

6- Senden büyük yada küçük olduğumu neye dayanarak karar verdin çözemedim.

7- 5K maaşla yeni mezunları işe alan firma isimlerini senden bekliyorum..bakalım nerelermiş tüm forum görsün faydalansın firma isimlerini ver bekliyorum...

8- Boğaziçi sosyoloji bitirip kasiyer olarak çalışan arkadaşın bana iletişim bilgilerini verirsen yardımcı olmak isterim. kendi mesleğini yapacağı bir iş bulacağım.

9- Cahil lafını aynen sana iade ediyorum terbiyeni takın, ukalalığı bırak. Mesleğimi bana öğretme. Bu camiadan biri olmasam kandırabilirdin ama işte herkes uzmanlığına göre konuşsun ;)

10- Bunları sen kafana sok .Kesin yargıda bulunmadan önce bir konuda bilgi sahibi ol .Sonra böyle rezil olursun. ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hünkar1453 -- 27 Mart 2018; 20:1:37 >

• Kurumsal firmalardan birinde (holding, banka vs.) MT olarak baslarsin. 4’ten asagi da teklif etmezler. İs bulamayan, ac kalan biri varsa illa ki bir problemi vardir.

• 2 tane arkadaşım var Bilkent İşletme mezunu. Biri çok konuşkan, gündemi borsayı takip eden tip (ortalaması 2.5 civarı), diğer harıl harıl ders çalışıp İngiltere’de LSE’de yüksek lisans yapan biri (ortalaması 3.64). Borsayı takip eden müfettiş yardımcısı oldu 5500-6000 civarında maaş alıyor, yüksek lisans yapan ise Çinli bir bankada 3000-4000 civarı maaş alıyor. İkisi de 5-6 ay aç gezdi, 4-5 yerden red yedi. İkisi de mülakatlarda çok torpil döndüğünü söyledi.

• hocam bu bahsettiginiz noktalara gelmeleri ne kadar surelerini aldi? 5 6 ayin sonunda is bulabildiler mi

• hüseyin argüç H kullanıcısına yanıt
    Müfettiş yardımcısı olan mezun olduktan 1-1,5 sene sonra iş bulabildi. Yüksek lisans yapan ise 5-6 ay sonra.

• up

• Bu seneki mezunlardan phd'ye giden 3-4 kişi var(Stanford, duke, rochester vs), yine 2-3 kişi avrupa'ya master'a gidiyor(londra se, Barcelona gse, Almanya vs). Özel sektör duşunenler genelde denetim ve danışmanlık istiyorlar, maaş skalası 2500-5000tl arası başlangıç için.

• bir daha uplayayım
  • bilkent işletme-iktisat mezunu aç kalacaksa bu ülkede tüm iibf okuyanlar aç kalır dostum o kadar söyleyeyim sana, ama yine de iş insanın kendisinde bitiyor
  • Bilkentde herhangi bir bölüm okuyupda aç kalanı görmedim hepsinin ailesi zengin olduğu için illaki arkadaşlarının birinin şirketine hatır gönül sokuyolar bebelerini , bebede iyi kötü öğreniyo zamanla işleri alıyo 3-5 bin maaşını oturuyo aşağıya. Madem işletmede bu kadar para varda açık öğretimden mezun garibanlar diye garsonlukdan başka iş bulamıyo ?

• Up

• up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.