Şimdi Ara

Bilgisayarınızı süpürün yoksa olası sorunları yaşarsınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Neden bilgisayarı süpürmeliyiz?(Tecrübeyle sabit siz de bu sıkıntıları yaşamayın ben de bu sıkıntıları yaşadıktan sonra başladım araştırmaya ve bu şekil de 3 ayda 1 artık düzenli süpürüyorum )

Şimdi arkadaşlar bildiginiz gibi o fanların hepsi toz çekiyor ve bir süre sonra fanların içerideki hava değişimini saglaması zorlaşıyor bu da içerisini daha sıcak hale getiriyor özellik ile ana fanlar ve işlemcinin fanı kesinlikle 3 ayda 1 süpürülmesi gerek yoksa siz belki sorun yaşamazsınız ama arka planda o toz birikir birikir bir bakmışısınız bir gün oyun oynuyorsunuz yada pc den video izliyosunuz tak kapandı pc niz ! Birşey olmamıştır diye res attınız o gün bir daha kapanmadı ama ertesi gün iyice zorluyacaksınız makineyi ve bu size gerek fanın artık işlemini yapamadıgı için bozulması, durmasına yada işlemci veya ekran kartını aşırı sıcaktan yakmanıza sebep olabilir ayrıca işlemciniz ve ekran kartınız ne kadar soğuk olursa o kadar çok performans alırsınız bilgisayarınızdan

Şimdi nasıl yapıyoruz bunu derseniz süpürgeyi alın kasayı açtınız ilk ana fanları arkalı önlü süpürün sonra işlemci fanına yaklaşık 30 saniye kadar yaklaştırın zaten o direk fanı döndürmeye başlayacak o arada arka tarafdaki ne kadar toz varsa sıkışan direk dışarı atacakdır

İlk yapmanız gereken bilgisayarınızın ısı durumunu kontrol edin
    -İşlemciler 90 dereceyi gördüğü zaman otomatikmen kapanır pc, Ekran kartı için bu rakam 50 ile 70 arasında ekran kartından ekran kartına değişmektedir
    -İşlemci ısı değerlerini görmek için Core Temp 1.0 Rc6 yı indiriyosunuz direk kurmadan program açılıyor (işlemci için 35-45 ideal ısı)
    -Ekran kartı ısı degerlerini görmek için GPU-7 indiriyorsunuz (Ekran kartı için 30-35 derece ideal ısı)
    Bu resim kendi bilgisayarımın değerleri (Bugün süpürüldü)
     Bilgisayarınızı süpürün yoksa olası sorunları yaşarsınız

• Teşekkürler deneyecegim👍

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca 40 fps aldığım Arma 3 de şuan 55-60 fps arası High da stabil oynuyorum
  • 7 yıldır kullanıyorum hic supurmedim bende ekran karti yanmaz kasa komple patlar heralde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darthon

7 yıldır kullanıyorum hic supurmedim bende ekran karti yanmaz kasa komple patlar heralde

içini bir aç bak hacı gömü felan bulursun belki
  • Böyle bir durum başıma hiç gelmedi ama faydalı bir paylaşım, teşekkürler.
  • 15 gün sonra temizlerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amönyak

15 gün sonra temizlerim

• Max işlemci sıcaklık değerleri işlemci tipine göre değişir. i5-3230m işlemcim var 105 derece sıcaklığa kadar çıkmışlığı vardır.Ekran kartıda 90'ı gördü.

Nedeni ise temizlik yaptıktan sonra fan kablosunu takmayı unutmam
  • Fanları elektrik süpürgesi ile süpürmeyin fanın milleri kayıyor
  • Herakles. kullanıcısına yanıt
    Tamam iyi konu da donanımdan hiç anlamıyorsun.

AMD işlemciler için 78C frekans düşürme seviyesidir.

Ekran kartlarında bu olay 100-110C'de başlar, işlemci için düşük olmasının nedeni anakartın da aynı anda bir o kadar ısınması.

Yani bu bilgiler bir kere yanlış.

Fanlar ne kadar tozlu olursa olsun eğer voltajlarla oynamazsanız yani 20 sene sonra belki olurda 10 sene de olmaz oyunlarda FPS düşüşü falan olmaz. En fazla turbo özellikleri olmaz donanımların. Zaten bunlara göre tasarlanıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sajuuk -- 2 Ocak 2015; 22:58:47 >
  • Laptop kullanıyorum. Min. 64 Max. 79 çok mu kötü
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.