Şimdi Ara

Bilgisayarın Yavaş Çalışmasını Sağlayan Parçaları Neler ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
0
Favori
840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba DH üyeleri çok merak ettiğim bir konu var mesela masaüstüne sağ tıklayınca pencerenin geç gelmesi, klasörden klasöre dosya taşıma hızı, Paint veya herhangi düzenleme programından yaptığınız resmi farklı kaydet butonuna bastığınızda geç kaydedilmesi gibi şeylerin hızını ne ayarlar ? RAM mi bilgisayarın hızını ayarlar direk herşey hızlı bir şekilde çalışır yoksa İŞLEMCİ mi ayarlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linyit43 -- 31 Ekim 2013; 20:43:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: linyit43

Merhaba DH üyeleri çok merak ettiğim bir konu var mesela masaüstüne sağ tıklayınca pencerenin geç gelmesi, klasörden klasöre dosya taşıma hızı, Paint veya herhangi düzenleme programından yaptığınız resmi farklı kaydet butonuna bastığınızda geç kaydedilmesi gibi şeylerin hızını ne ayarlar ? RAM mi bilgisayarın hızını ayarlar direk herşey hızlı bir şekilde çalışır yoksa İŞLEMCİ mi ayarlar ?

ram,işlemci,hdd hepsi etkileyebilir gardaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: fshcx

quote:

Merhaba DH üyeleri çok merak ettiğim bir konu var mesela masaüstüne sağ tıklayınca pencerenin geç gelmesi, klasörden klasöre dosya taşıma hızı, Paint veya herhangi düzenleme programından yaptığınız resmi farklı kaydet butonuna bastığınızda geç kaydedilmesi gibi şeylerin hızını ne ayarlar ? RAM mi bilgisayarın hızını ayarlar direk herşey hızlı bir şekilde çalışır yoksa İŞLEMCİ mi ayarlar ?

ram,işlemci,hdd hepsi etkileyebilir gardaş
    saydığın şeyleri hdd etkiler en çok.
  • fshcx F kullanıcısına yanıt
    ama en çok işte benim işemcim düşü k yani 2.80 Ghz ama ramim 2gb 667 mhz bunu 2 ye katlayabilirim işlemci fiyatları pahalı olduğu için soruyorum yani bu ramden aynisi alıp takarsam anakarta yani 4gb olsa bu gibi şeylerde hız değişimi olurmu ?
  • quote:

ama en çok işte benim işemcim düşü k yani 2.80 Ghz ama ramim 2gb 667 mhz bunu 2 ye katlayabilirim işlemci fiyatları pahalı olduğu için soruyorum yani bu ramden aynisi alıp takarsam anakarta yani 4gb olsa bu gibi şeylerde hız değişimi olurmu ?

işlemci modelini yaz kardeş ve 2 gb ram daha taksan tabiki hızlanır pc ama pc nin kasmasının sebebi kasada biriken ve her şartta direnen kalın toz tabakalarıda olabilir
  • quote:

quote:

işlemci modelini yaz kardeş ve 2 gb ram daha taksan tabiki hızlanır pc ama pc nin kasmasının sebebi kasada biriken ve her şartta direnen kalın toz tabakalarıda olabilir

Alıntıları Göster
    HDD kutusnun içini açtığım için toz girmiş ve çalışmıyordu 5 senelik hddyi 2 ay önce değiştirdim hdd sıfır yani Seagate 7200 RPM 320 GB HDD var işlemcim Pentium Dual Core e6300 2 çekirdek 2.80 ghz ve ben her 2-3 ayda bir kasanın iççini temizlerim pcyi bozarak temizlerim sonra gene toplarım psunun içini ayrıca temizlerim ve fanlarınıda yağlarım ( yağda el kremi öbürleri zararlıymış)
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    ÇOOOK ÇOOOOK üst seviye mainboardlar haricinde tüm bileşenlerin saydığın olayların hızına etkisi vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sofiman

ÇOOOK ÇOOOOK üst seviye mainboardlar haricinde tüm bileşenlerin saydığın olayların hızına etkisi vardır.
    saolun beyler Sistemim şöyle
    anakart ASUS P5KPL AM SE
    ekran kartı YOK ONBOARD VAR 256 MB 32bit AMA 1 AYA KALMAZ SAPPHİRE 2 GB 128 BİT HD6570 ALACAĞIM
    ram KİNGSTON 2 GB 667 MHZ (EKRAN KARTIYLA BERBAER BUNU İKİYE KATLIYCAM )
    psu EVEREST 300 WATT
    hdd SEAGATE 320 GB 7200 RPM
    işlemci PENTİUM DUAL CORE E6300 2.8 GHZ
    32 BİT İŞLETİM SİSTEMİ ÇİFT ÇEKİRDEK
  • quote:

saolun beyler Sistemim şöyle
    anakart ASUS P5KPL AM SE
    ekran kartı YOK ONBOARD VAR 256 MB 32bit AMA 1 AYA KALMAZ SAPPHİRE 2 GB 128 BİT HD6570 ALACAĞIM
    ram KİNGSTON 2 GB 667 MHZ (EKRAN KARTIYLA BERBAER BUNU İKİYE KATLIYCAM )
    psu EVEREST 300 WATT
    hdd SEAGATE 320 GB 7200 RPM
    işlemci PENTİUM DUAL CORE E6300 2.8 GHZ
    32 BİT İŞLETİM SİSTEMİ ÇİFT ÇEKİRDEK

Alıntıları Göster
    işlemci ve hdd etkiler dediklerinizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Castiell07

işlemci ve hdd etkiler dediklerinizi

Alıntıları Göster
    HDD, RAM ve CPU şeklinde etkiler.
  • Aşırı tozlanma.sıcaklık bunlar için temiz ve iyi konumlandırılmış fanlar ve ara ara parçaları silmen gerekir
    Ram,hdd,cpu bunların eski olması hasar almış olmasıda önemli.
    Ve 6570 alıcam değişsin bence biraz daha üst seviye almaya çalışırsan daha iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: low

HDD, RAM ve CPU şeklinde etkiler.

Alıntıları Göster
    Eğer açamadığın, yavaş kaldığın programlardan bahsediyorsan işlemci, işlerin olup bittiğini saymak istemiyorsan sabit diski değiştirmen gerekli. 200 tl'ye alacağın bir sabit disk sana işlemcinin beklememesini sağlayarak daha çabuk iş bitirmeni sağlıyor. Dosya arama vesaire çok hızlanıyor.
  • kardeş ben öyle sistem topluyacak bütçemi hep pcye ayıracak birisi değilim yaşımda küçük zaten bunları anca alıcam 250 tl son sınır oda ucu ucuna yani yoksa 150 tl bütçem ama psuda gerektiği için 250 tl oldu daha fazla ekran kartına veremem hem ramimde düşük 2gb ram var 667 mhz
  • linyit43 kullanıcısına yanıt
    1 gb 64 bit bile olsa bi ekran kartı tak kardeş şu an sorun ordan gibi geliyor bana zaten öyle bi ekran kartı 60 - 70 lira civarı ;)
  • linyit43 kullanıcısına yanıt
    ERGOTECH ERP-6900 REAL 300W (PEAK 350W) 12CM FAN ATX POWER SUPPLY 55 TL
    2 GB DDR2 Ram 65 TL
    VTX HD 5570 2 GB 128 bit ekran kartı 140 TL

öyle bi kasaya hayli hayli yeter ilerde sistemini değiştirsen dahi kullanırsın toplam 306 liraya mal olur adına faturalı ve garantili olarak ama faturasız istersen fiyatta biraz yardımcı olabililirim, bu ürünler komple sıfır ;)
  • Yazılımsal problemler > HDD > Ram > Cpu
  • quote:

Senın en buyuk sorunun hdd. Ram falan hıkaye ben ddr-400 de yasamıyorum o dedıgın sorunları. Sag tıklayınca 32 mb ekran akrtında yasamıyorum o dedıgın sorunları. Sıstemım ımzamdakı sıstem ama bu tek sıstemım degıl o yüzden senın en buyuk sıkıntın hdd. Anakartın buyuk ıhtımalle sata 2 dır veya 1 dır. Sen almak ıstersen sata 2 sana eytecektır cunku hdd lerde cok farketmıyor sata 2 3 olması. fıyat farkı cok yoksa sata 3 al ama sata 2 500 veya 320 gb ve 32 mb onnbelleklı bır hdd ısını cok fazla ggörür. Mesela black serısının en hızlı hdd sı 500 gb sata 2 32 mb cachesı olan dısk. En sessızı bır de tabı sen hangısını almak ıstersen...
  • quote:

kardeş ben öyle sistem topluyacak bütçemi hep pcye ayıracak birisi değilim yaşımda küçük zaten bunları anca alıcam 250 tl son sınır oda ucu ucuna yani yoksa 150 tl bütçem ama psuda gerektiği için 250 tl oldu daha fazla ekran kartına veremem hem ramimde düşük 2gb ram var 667 mhz

Anladım kardeşim inşallah bir gün gönlünce bir pc toplarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: teornek

quote:

kardeş ben öyle sistem topluyacak bütçemi hep pcye ayıracak birisi değilim yaşımda küçük zaten bunları anca alıcam 250 tl son sınır oda ucu ucuna yani yoksa 150 tl bütçem ama psuda gerektiği için 250 tl oldu daha fazla ekran kartına veremem hem ramimde düşük 2gb ram var 667 mhz

Anladım kardeşim inşallah bir gün gönlünce bir pc toplarsın

Alıntıları Göster
    beyler ben sapphire hd 6570 2gb 128 bit 1600 Mhz ekran kartı alıyorum eğer ilerde sorun çıkaracak olursa psu yüzünden ekran kartını garantiye yollar 100 tlye psu alırım 450 wat öyle geçini r giderim ya hiç yoktan iyidir ztn bu sistemi 800 tlye aldım 800 tlye aldığım sistem bu ve sıfır aldık 5 sene önce bu 800 tldi
    300 Watt PSU everest
    ASUS P5KPL AM SE anakart
    Ekran Kartı 256 mb 32 bit markası yok onboard bu
    RAM 2GB Kingston 667 Mhz
    HDD 200 GB Seagate 7200 RPM
    Pentium Dual Core E6300 işlemci
    ASUS DVD okuyucu CD okuyucu anldınız siz
    LG FLATRON w1954S 19 inç Monitördeki tuşlar dokunmatik
    Logitech S-220 Hoparlör
    A4 tech KM720 Klavye OP 620 D Mouse
    Everest 2 MP webcam mikrofonlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linyit43 -- 1 Kasım 2013; 12:49:34 >
  • ilker_mania kullanıcısına yanıt
    benim 320 gb hdd vardı sata2 seagate onun içini açtım toz girdiği için o artık bitt iyeni aldım ama çok kötü 200 gb seagate 7200 rpm İDE girişli
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.