Şimdi Ara

Bilgisayarimin Saati Geri Kaliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Muhtemelen herkesin aklina ilk olarak Bios Pili gelicek ama saat bilgisayar acikken geri kaliyor. Bunu yazarken yine oldu Az once 08.01.2013 00:10 du su anda 07.01.2013 23:20. Ayrica baglantili mi bilmiyorum ama internet baglantim da surekli kopuyor. Telefondan baglanabiliyorken bilgisayarda baktigimda "No Internet Acces" yaziyor. Wireless baglantimi koparip tekrar baglandigimda normale donuyor.
    Virtual PDF Printeri yukledikten sonra olmaya basladi hatta bilgisayari her actigimda saat geri alindi gibisinden bir sey diyordu programi sildim ama problemim duzelmedi. Daha sonra Combofixle tarama yaptirdim milyon tane virus silindi ama internet ve saat probleminde bir duzelme yok. Bana bir program veya virus burnunu sokuyormus gibi geliyor ama format atmak icin gerekli seyler elimde olmadigi icin format atamiyorum. Bu konnuda herhangi bir bilgisi fikri olan arkadaslar yardimci olurlarsa cok makbule gecer. Son zamanlarda kendimi bir bilgisayara bir pencereye bakarken buluyorum kendimi. Herkese iyi forumlar..

• Güvenli modda açsana bi de sorun devam edeceekmi
  • dediğin gibi bilgisayar kapalıyken saat geri kalıyorsa anakartın uzerinde ki pili yenilemen gerek (bu bilin omru enaz4-5yıl genelde)
    buna dikkat edin eğer böyle degilse dediginiz gibi yazılımsal, virus vs olma iht yüksek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klinik_Psikolog -- 14 Ocak 2013; 10:09:48 >
  • bios pili denilirdi eskiden, anakart üzerinde bulunan bir pil onun yenilenmesi gerekiyor gibi duruyor.
    araştırmaya devam et eğer virütik bir olay değilse, pili değiştir. (pili söküp saatçilere git, oradan al)
  • Benim de aklima ilk pil geldi ama hem bilgisayari alali 2 sene bile olmadi hem de bilgisayar acikken geri kaliyor ve bunu cok sistematik bir sekilde yapiyor. 07.01.2013 saat 23:20den basliyor 08.01.2013 saat 0:20 oldugu anda bi saat geriye donuyor. Butun gun ayni dongu devam ediyor.
  • Donaniminizda Sorun olmayabilir Fakat Yazilimsal olarak yani trojan olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: qökalp58

Güvenli modda açsana bi de sorun devam edeceekmi

Hocam az once denedim guvenli modda da ayni sey oluyor.
  • Guvenli modda da ayni sekilde geri kaliyor.Guvenli modda da trojan ya da virusun burnunu sokmasi mumkun mudur?

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The AGiLiTy -- 14 Ocak 2013; 20:55:17 >
  • bölge seçeneklerini kontrol edin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: computeron

bölge seçeneklerini kontrol edin..

Oralari defalarca kontrol ettim hocam bi problem yok. Ayrica sikinti orda olsa belirli bir sure geriden gelmez mi bendeki belirli bir saate geldikce geri aliyor kendi surekli 1 saatlik bir zaman diliminde takiliyor yani saat.
  • muhtemelen bilgisayar saatinin internet saatiyle otomatik senkronizasyonu var bunu yapınca saati degistiriyor

baslat cubuğu saat simgesi soltık>saat ayarlarını degistir>
    ust sekmelerde
    tarihsaat ek saatler ve internet saati olması gerek
    internet saatine bas
    senkronizasyonu kapat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kentacdis

muhtemelen bilgisayar saatinin internet saatiyle otomatik senkronizasyonu var bunu yapınca saati degistiriyor

ust sekmelerde
    internet saatine bas
    senkronizasyonu kapat.

Ordan elle guncelleme yapinca normal saate donuyor bir sure sonra yine ayni saate donuyor bana ondan degilmis gibi geliyor ama yine de dediginizi denedim sonuclarini bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: The AGiLiTy

quote:

muhtemelen bilgisayar saatinin internet saatiyle otomatik senkronizasyonu var bunu yapınca saati degistiriyor

ust sekmelerde
    internet saatine bas
    senkronizasyonu kapat.

Ordan elle guncelleme yapinca normal saate donuyor bir sure sonra yine ayni saate donuyor bana ondan degilmis gibi geliyor ama yine de dediginizi denedim sonuclarini bekliyorum

düzeldi sanırım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: The AGiLiTy

quote:

ust sekmelerde
    internet saatine bas
    senkronizasyonu kapat.

düzeldi sanırım

Malesef ayni problem devam ediyor. Ugrasmak istemiyorum ama galiba format atmaktan baska bir carem kalmadi.

• Ben format atmama rağmen düzelmedi , diyelim takıldı bi saatte söyle oluyor

21:59 oluyor 22:00 yerine 21:00 oluyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.