Şimdi Ara

bilgisayarım çöktü mü?NTLDR EKSİK HATASI VERİYOR.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    BİLGİSAYARIMDAN 1-2 TANE DOSYA SİLDİM KAPATIP AÇTIĞIMDA "NTLDR EKSİK" HATASI VERİYOR.DOS YERİ AÇILDIĞINDA BU HATAYI VERİYORNE YAPMALIYIM ÇÖKTÜMÜ BİLGİSYARIM.
    XP CD TAKTIM YÜKLEMEK İÇİN AMA YÜKLEME EKRANIDA GELMİYOR .BU KONULARDA ACEMİYİM YARDIM EDERMİ
    SNİZ.

• Hangi dosyaları sildin ?

C deki boot.ini - ntrdl.exe gibi dosyaları mı sildin ?
  • BOOT LU Bİ DOSYAYI HATIRLIYORUM KARDEŞ EVET.C DE İDİ EVET
  • Onları silersen windows açılmaz...onlar windowsu açan dosyalar diyebiliriz...Niye sildin ki ?

Biraz dinlendir pc yi ..bir saat sonra dene xp cdsini...ya da başka bir bilgisayara takıp c yi oradan formatlaman gerekebilir...
  • yaptık bi hata sözde temizlik yapıyodum.normalde xp cd si takınca gelmesi gerekir değilmi?başka pc takıp formatlamak beni aşar .başka bi yolu yokmu kardeş?
  • normalde başka yolu var ama anlatması uzun biraz...o da beni aşar gibi...uygulayabilir misin onu da bilmem...

ingilizcen var mı ?
    bi sitede ingilizce açıklama vardı bakabilirsen arayayım bi...bayaa uzun ama...
  • biraz var ingilizcede yapamam heralde o şekilde.pc hiç açılmıyor ayrıca.
    ""NTLDR eksik
    Yeniden başlat : CTRL+ALT+DELETE
    aynen bu hatayıo veriyor dos ekranında.format atayım dicem ama nasıl olcak cd görmüyorki açılınca.sistem ayarlarından ilk başta cd gör yaptım olmadı.
  • Umarım işine yarar.

NTLDR veya NTDETECT.COM dosyasının bozulması durumunda (işletim sistemi olarak Win XP) yapılması gerekenleri anlatmaya çalışacağım:

1. Bootable Win Xp Cdsini Cd-Rom'a yerleştirin
    2. Başlangıcı Bios'tan Cd-Rom olarak gösterin
    3. Normal Windows kurulumu yapar gibi devam edin
    4. Windows Xp'nin kurulum menüsü geldiğinde Onarımı seçin (R)
    5. Kurulum ekranında karşınıza çıkan seçeneklerden "1" seçin
    6. administratör şifrenizi komut satırından girerek enter tuşuna basın.
    7. Eğer sisteminizdeki harddisk 2 partiondan oluşuyorsa C ve D gibi ve Cd-Rom da E ise, işletim sistemi de C de ise

copy e:\i386\ntldr c:\ (entera bas)
    copy e:\i386\ntdetect.com c:\ (entera bas)

8. Yukarıdaki komutları sırasıyla yazarak çalıştırdğınızda 2 tane dosyanın C'ye kopyalandığını göreceksiniz.

9. Cd'yi cd-Rom'dan çıkarın ve sistemi yeniden başlatın.

Windows'unuzun geri geldiğini göreceksiniz.

Not:ALINTIDIR.

• kardeş biostan cd-rom gösteremedim yada yapamnadım.şu an cafeye geldim ne yapabilirm diye.bana biostan nerelerden cd-rom göstereceğimi söylermisn.daha sonra bu dediklerinizi yapacağım.xp cd taktım cd görmüyor çünkü hemen aynı hata geliyor .
  • Bilgisayar açılırken del tuşuna basılı tut.Bios açılacak.
    Boot yazan bölümü bul

first boot driver:cd rom
    second driver :hdd yapacaksın.

F10 yap yes de çık. xp cd sini tak bilg. tekrar başlat yukarıdaki uygulamayı yap.
  • tamam kardeş teş.ederim.az daha araştırayım eve gidince deneyim.çok sağolun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.