Şimdi Ara

Bilgisayarda Kitlenme Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ekran Kartı:Ati Radeon Hd 2600 Pro Agp
    Ram:(512)+(512)+(512)+(512) 2GB
    İşlemci:İntel Pentium 4 CPU 2.8 GHz
    Anakart:Asus P4P800-E Deluxe
    İşletim Sistemi Windows Xp SP2
    Güç Kaynağı:450W

Arkadaşlar bilgisayarımda son 1 haftadır çıkan bir sorunla uğraşıyorum format attım driverları silip yükledim herşeyi yaptım ama bu kilitlenme sorununa bir çağra bulamadım
    Bilgisayar açılıyor masaüstüne geliyor internete girdiğimde veya bir oyun açtığımda kitleniyor mause felan hareket etmiyor reset atmakta başka çağrem kalmıyor veya xp açılırken o administrator fln oturum seçme yerinde tamama tıkladığımda oturum açılırken kitleniyor bazen hiçbirşey yapamıyorum tek çağre Reset atmak.Bilgisayarda ısınma sorunu oluyor diyorsanız Güç kaynağı,işlemci,ekrankartı fanları hariç ayriyetten 2 fan daha var bunun haricindeki önerilerinizi bekliyorum

Şimdiden Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bircan1905 -- 8 Şubat 2009; 2:49:12 >

• eğer anakartın destekliyorsa biosdan sıcaklıklara bi bakabilir misin?
  • destekliyor hemen bakim
  • CPU Temperature 58-60 derece arası değişiyor
    MB temperature 30-32 arası değişiyor
  • Şimdi everest den baktım
    Bilgisayar ilk açıldığı haliyle hiçbiy oyuna girmeden sadece internete girdiğimde ve kasanın kapakları açık şuan
    Anakart-31 derece
    Ekran Kartı-53 derece
    İşlemci-57 derece
  • İşlemçi sicaklığından dolayı bu donmayı yapıyor sanırım. Bios'tan POWER MANAGEMENT SETUP kısmından, fan hızı ayarı ile ilgili kısmı; "CPU Fan Smart Control" diye bir seçenek var bu ayarın [Disabled] olduğunda CPU fanı devamlı son hız çalışacaktır, bu durumda donma yapmıyorsa soğutma ile ilgili bir probleme kanaat getirirsek çözüme yaklaşmış oluruz.
  • o sıcaklık çok fazla yav. bi işlemlere baksana CPU'yu kasan neler var? virüs olabilir.
  • işlemlerden baktım da cpu yu kasan bişey yok nihat senin dediğini yaptım ordaki CPU Fan Speed de rpm yazıodu onu disablet yaptım suan 50 ile 53 derece arasında değişiyo ama hala yüksek
  • arkadaşlar bir çözümü olan yokmu denemek istiyorum herşeyi ....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.