Şimdi Ara

Bilgisayarda hiç bir yeri açamıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen gün bilgisayarda üzgün surat çıktı daha sonra açıldığında başlat menüsü açılmadı Aynı şekilde Windows ile alakalı hiç bir şey,Windows defender, fotoğraflar, videolar,Office programları,discord ve bir çok oyun açılmıyor Ses açma kısma yeri bile kayboldu Bir kaç oyuna ve internete girebiliyorum sadece. Dün de bilgisayarı açınca fotoğraftaki yazı çıktı Sorun harddiskte mi? Format atacağım ama yeni bir HDD alıp mi atayım yoksa aynı HDD ye atayım mı? Bilgisayarda hiç bir yeri açamıyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Masaüstü açılınca c diskine sağ tıklayıp özelliklere girip disk gözden geçirme çalışıyorsa, bunu zamanla seçeneği ile yapıp pcyi yeniden başlat. Hiç bişeye dokunma, o gözden geçirip hataları düzeltsin. Ordan olmazsa arama çubuğuna cmd yazıp, üstte çıkınca sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır. sfc/scannow komutu vermeyi dene bakalım.
    Bunlar da çalışmazsa, diski çıkarıp başka bir pcde sağlık testi yap. Hd tune veya hddsentiel programları ile.
    Eğer sağlığı yerinde değilse veya %90 bile olsa yine de başka bir disk almanı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 6 Mayıs 2021; 4:4:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özelliklere girince her yere baktım ama disk gözden geçirmeyi göremedim. 2. Çözümü de yapamıyorum çünkü arama çubuğu da açılmıyor hiç bir şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: dolomedes

Özelliklere girince her yere baktım ama disk gözden geçirmeyi göremedim. 2. Çözümü de yapamıyorum çünkü arama çubuğu da açılmıyor hiç bir şekilde.

Bilgisayar - c - sağ tık özellikler - araçlar - şimdi denetle şeklinde

• Yaptım şimdi. Hiç bir hata bulunmadı dedi

• Şimdi hdd sentiel programınız indir ve kur. Disk sağlığına bak

• İndirdiğim hiç bir şey açılmıyor hocam :( Az önce denedim belki olur diye ama yok İniyor açılmıyor

• Sistem geri yükleme de çalışmaz muhtemelen, o zaman kurulum aygıtını tak. Yükleme ekranında onarmayı seç. Sistem geri yüklemeyi dene. Bunu da mı yimedi verilerini yedekle temiz kurulum yap sen sağ ben selamet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 6 Mayıs 2021; 20:0:59 >
  • Yok sistem geri yüklemeyi denemiştim çalışmadı. Yarın temiz kurulum yapıp HDD yi bir tarayacağım sorun varsa eğer yeni bir HDD alırım . Yardımlarınız için teşekkür ederim 🙏🏻

• Kurulumda disk sorunlu ise belli eder kendini zaten. Ancak eğer istersen diske başka bir pcde sağlık testi yapabilirsin.

• Evde başka bir PC yok maalesef :(

• quote:

Evde başka bir PC yok maalesef :(

Komşunun vs varsa ordan dedim yani..

O zaman temiz kurulum yap. Usb de vardır herhalde demi Bilgisayarda hiç bir yeri açamıyorum. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 6 Mayıs 2021; 20:28:36 >
  • Hocam komşuyla uğraşamam bilgisayarına bir şey olur sonra der senin harddisk yüzünden oldu falan :) USB var kurucam yarın :D

• quote:

Hocam komşuyla uğraşamam bilgisayarına bir şey olur sonra der senin harddisk yüzünden oldu falan :) USB var kurucam yarın :D

Sen de haklısın Bilgisayarda hiç bir yeri açamıyorum. Eski Eski komşuluk nerdeee. Geçen ben de birine iyilik olsun diye kurulum yaptım on numara her şeyi kurdum. Ssdyi hdd yuvasına, Dvd yuvasına da hdd taktım. Restart tan sonra görüntü gelmedi. Meğer aparat şase yaptırmış anakarta. 300 TL girdi Bilgisayarda hiç bir yeri açamıyorum. Bilgisayarda hiç bir yeri açamıyorum. 

Bu işler hep böyledir. Olacağı vardır sen kurcalarsın sana kalır Bilgisayarda hiç bir yeri açamıyorum. 

• Evet maalesef öyle...

Hocam bugün format attım ve HD Tune ile taradım 2 tane bad sector çıktı.Ne yapmalıyım? Bilgisayarda hiç bir yeri açamıyorum.

• dolomedes D kullanıcısına yanıt

Zamanla yayılacaktır o noktalar. Bana kalırsa bi ssd al 120 gb. Sistemi ona kur. Bunu da yanında bulundur. Bozulana kadar kullan. Ancak silinmemesi, kaybolmaması gereken ve arşiv niteliği taşıyan hiç bir şeyi yazma buraya. Çünkü ne zaman tamamen öleceği bilinmez.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.