Şimdi Ara

Bilgisayar kapanıyor ama monitör kapanmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
7.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar laptopuma bağlı birde lcd ekranım var... birinden internete girerken diğer tarafda msn, winamp gibi şeyler açık oluyor... çalışırken sorun yok ama laptopu kapattığımda kullandığım 2. lcd ekran kapanmıyor... sanki kablosu takılı değil gibi sinyal yok kabloyu kontrol edin diyor.... lcd ekranın driverini yükledim ekranı fabrika ayarlarına döndürdüm ama bir türlü çözemedim sorunu... bu lcd ekranı normal masaüstü bilgisayarıma taktığımda bilgisayarı kapatınca kendiside kapanıyor... kullandığım laptopun ekran kartı ati 5650 ekranda lg w1954s...

• sorunu hala çözemedim arkadaşlar....
  • araştırmama rağmen böle bir sorunu olan kimseyi bulamadım...
  • Ekran laptopa HDMI ile mi bağlı? Eğer öyleyse sanırım HDMI standardı, monitöre standby komutu göndermiyor, o nedenle açık kalıyor. Ben de monitör/TV kullnıyorum, HDMI'dan bağladığım PC'yi kapatınca aynı mesajı alıyorum.

Bu durumda Monitör TV'nin otomatik kapanma özelliği olduğu için 5 dk. sonra kendiliğinden kapanıyor. Ama monitörünüzde bu tür bir ayar var mı bilemiyorum. Kontrol edin isterseniz.

Kolay gelsin.
  • hayır lcd monitörüm eski sayılır 3-4 senelik ve hdmi girişi bulunmamakta... malesef ne kadar baksamda ekranımın otomatik kapanma özelliğininde olmadığını buldum...bu sorunun bir çaresi olmalı diye düşünüyorum
  • yardım lütfen
  • güncel...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cance
    arkadaşlar laptopuma bağlı birde lcd ekranım var... birinden internete girerken diğer tarafda msn, winamp gibi şeyler açık oluyor... çalışırken sorun yok ama laptopu kapattığımda kullandığım 2. lcd ekran kapanmıyor... sanki kablosu takılı değil gibi sinyal yok kabloyu kontrol edin diyor.... lcd ekranın driverini yükledim ekranı fabrika ayarlarına döndürdüm ama bir türlü çözemedim sorunu... bu lcd ekranı normal masaüstü bilgisayarıma taktığımda bilgisayarı kapatınca kendiside kapanıyor... kullandığım laptopun ekran kartı ati 5650 ekranda lg w1954s...

Niye ugraşıyosun kapatma duymesine basıp kapatsana..

Ayrıca laptopuma bağlı birde lcd ekranım var... diyosun bide birinden internete girerken diğer tarafda msn, winamp gibi şeyler açık oluyor.. diyosun.. Çelişkili cumleler kullanmıssın.. Laptop mu lcd ye baglı eger bağlıysa nasıl 2 ayrı sistem olarak kullanabiliyosun açıkcası anlamadım..

Edit: Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliemreyegin -- 26 Ağustos 2010; 1:40:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alis96

quote:

Orijinalden alıntı: cance
    arkadaşlar laptopuma bağlı birde lcd ekranım var... birinden internete girerken diğer tarafda msn, winamp gibi şeyler açık oluyor... çalışırken sorun yok ama laptopu kapattığımda kullandığım 2. lcd ekran kapanmıyor... sanki kablosu takılı değil gibi sinyal yok kabloyu kontrol edin diyor.... lcd ekranın driverini yükledim ekranı fabrika ayarlarına döndürdüm ama bir türlü çözemedim sorunu... bu lcd ekranı normal masaüstü bilgisayarıma taktığımda bilgisayarı kapatınca kendiside kapanıyor... kullandığım laptopun ekran kartı ati 5650 ekranda lg w1954s...

Niye ugraşıyosun kapatma duymesine basıp kapatsana..

Ayrıca laptopuma bağlı birde lcd ekranım var... diyosun bide birinden internete girerken diğer tarafda msn, winamp gibi şeyler açık oluyor.. diyosun.. Çelişkili cumleler kullanmıssın.. Laptop mu lcd ye baglı eger bağlıysa nasıl 2 ayrı sistem olarak kullanabiliyosun açıkcası anlamadım..

Edit: Ekleme

tam olarak denemedim ama windows7 de bunun mümkün olduğunu duydum

• kumandayı alıp kapamaya üşeniyon mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozguneren

kumandayı alıp kapamaya üşeniyon mu

kumandası yok ki, bilgisayara bağlanan normal bir lcd ekran üstündeki kapatma tuşundan kapatılıyor sadece...

Kullandığım sistemi şöle anlatayım normal bilgisayara bağlanan bildiğimiz lcd ekran yanında laptop var... ekran laptopa bağlı ve 2 ekranı birlikte kullanıyorum sanki sizin laptop ekranınız uzamış gibi oluyor denebilir... 2 ekranda tek işletim sistemi var fakat farklı pencereler vs açabiliyorsunuz veya bir ekrandaki pencereyi tutup diğer ekrana koyabiliyorsunuz...

ekranın kapanması olayına neden bu kadar takıyorsun derseniz mesela laptopu açık bırakıp download yaptığımda laptopa bağladığım lcd ekran sürekli çalışıyor ekran kapatma komutu verirsem bu seferde kabloyu kontrol edin yazıyor gene çalışıyor kapanmıyor bu da beni rahatsız ediyor... eğer tuşundan kapat derseniz laptop çalışırken tuşundan kapattığımda bu sefer lcd ekranki bütün pencereler geri laptopun ekranına taşınıyor ve bu düzenlemeyi yeniden yapmam gerekiyor her pcyi açtığımda onun için önemli lcd ekranın kendiğinden kapanması...

Birşey farkettim lcd ekran windowsda analog olarak gözüküyor bu bir sıkıntı yaratabilir mi? lcd ekranım eski olduğu için hdmi çıkışıda yok orada bağlıyım...

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cance -- 26 Ağustos 2010; 16:00:25 >

• Millet kör cahil hayatlarında çift monitör kullanmayı bırak görmemişler bile ve hala lcd yi sadece televizyon zannedip kumandadan kapat denebiliyorya siz bu forumda boşuna duruyosunuz...Evde çöp kutusu varsa içine girin.
    Bu arada hort!
  • hocam konu eski ama sorun ara kabloda benim pc ile monitor arasındaki kablo nemlenmişti yeni kablo aldım monitör koblo takılı değil diyor kapanmıyor ....eski kablosunu takıyorum monitörü kapatıyor... sorun kabloda örjinal bulursan olur.....
  • Arkadaşlar konu hortalayacak ama aynı sorunu bende yaşıyorum
    4 gün önce Samsung ls24f350 model monitör aldım. Dizüstüye 2. Monitör yaptım. İlk iki gün bir sorun yoktu sonra ise PC kapansa yada uykuya geçse monitör kapanmıyor kabloyu kontrol edin yazıyor. Hdmı ile bağlı. Vga ile bağladığımda sorun yok. Neden olabilir ? Daha önce karşılaşan var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.