Şimdi Ara

Bilgisayar'ı Toz'a Kaarşı Koruma! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
18.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • resimdeki kompresör ile temizliyorum tozdan eser yok pırıl pırıl oluyor kasanın içi

Bilgisayar'ı Toz'a Kaarşı Koruma!
  • haftada bir mutlaka temizliyorum çok toz oluyor masa ve kasanın içi..
    ama özel bir nedeni var abim çok sigara içiyor pc başında toz,kül ne ararsan var...

starway dostum nerden aldın,kaç para? o aleti birinde daha görmüştüm çok işe yarıyor diyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buraks23 -- 30 Ekim 2005, 12:27:12 >
  • adam yine koymuş kasasının resmini yaaww
  • harbi haa

705837209683968203968923 kere gördüm aynı resmi

linki copy/paste yapıyo heralde
  • anladık asus vento ama kırmızısı daha güzel bence
  • ama hoş kasa
  • bu toz işinin çok etkili bir yöntemi var
    2 tane kasa fanı ile çözülüyor. güç kaynağının altına kasanın içine hava çekecek çekilde birtane. bir tane de kasanın ön tarafına dışarı üfleyecek şekilde. böylece kasanın içinde sürekli hava akımı oluyor. altta kalan fan kasanın içindeki tozu dışarı üflüyor. süpürge gibi çekiyor meret.
    kasa fanı olarak zalmanın 10$ civarında satılan zf-1 miydi öyle bir modeli var. dijitalcenter satıyor.
    ben bunu yaptım ve sistem 2 senedir tertemiz.
    işlemci fanını çıkardım. pasif soğutucu koydum. power supplayın içinde 12cm'lik fan var. o da havayı dışarı üflüyor.

tam çözüm budur.

sessiz ve temiz
  • Bütün forumlarda yalnız kaldım. Benden başka Vento kullanan yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

Toz tutmuyor...

O elektrik süpürgesi toz tutmaz tabi
  • toz bu ne kadar engel oluna bilinir ki
  • 2 senede bir kasamın içindeki tozları süpürgeyle çekerim sonra nemli vileda'yı alıp parmağımla fanların kanatlarını temizlerim. Daha sonra kuru bezle üzerinden geçtimmi süper olur her tarafı. En fazla yarım saatimi alır bunlar. Asıl önemli olan optik sürücülerin tozlanmaması benim için, ama ona da çözüm buldum. Yeni bir sürücü alır almaz koli bandıyla ön yüzü hariç her tarafını hava bile girmeyecek şekilde bantlıyorum. O günden beri optik sürücü tozlanması gibi bi sorun yaşamadım
  • Kompresor işini sewdim walla ama sac kurutma makinesi de ii fikir
  • Dostum dediğin gibi kimyasal spreyler war sıktığın andan ihtibaren hemen hemen 3,4 hafta rahat ediosun hatta sana bir örnek daha werim cama sıktığında yağmur suyu camı kirletmiyor we üzerinde iz bırakmıyor akıp gidiyor. PUFFF... Nerden biliyorsun dersen kendimden
  • quote:

Orjinalden alıntı: starway

resimdeki kompresör ile temizliyorum tozdan eser yok pırıl pırıl oluyor kasanın içi

Yalnız bu kompresör değil.
    Elektrik süpürgesinin tam tersi.Belki biraz debisi yüksektir.Lastikçilerdeki sıkıştırılmış basınçlı hava üreten,hava tankı olan gerçek kompresördür.Ama bu da tabiki etkilidir.

• quote:

Orjinalden alıntı: ysroguz

ufak bir kompresör aldım.

Bu kompresörü nerden ve kaça aldığını da yazsaydınız keşke.
  • kuru temizleme
  • Benim içi pek tozlanmıyor..ama dışı bayağı bir tozlanıyor...arada bir açıp temizledim mi hiç bir sorun olmuyor....
  • quote:

Orjinalden alıntı: silicon

quote:

Orjinalden alıntı: starway

resimdeki kompresör ile temizliyorum tozdan eser yok pırıl pırıl oluyor kasanın içi

Yalnız bu kompresör değil.
    Elektrik süpürgesinin tam tersi.Belki biraz debisi yüksektir.Lastikçilerdeki sıkıştırılmış basınçlı hava üreten,hava tankı olan gerçek kompresördür.Ama bu da tabiki etkilidir.

blower desek daha doğru olur ama çıkan hava karşısında elinizi bile itekliyor çok çok kuvvetli hava veriyor 2 saat bezle ne uğraşacam temizlemeye balkona çıkarıp 2 dakka çalıştırıyorum tozdan eser yok

• peki bilgisayar tozdan bozulurmu fan olayi disinda
  • YA TOZ TUTUCULAR SATILIYOR.alın bitane takın kasanın içine.bütün tozlar oraya gidiyor.benim kasa feel hurricane2 siyah.acaip tozlanıo
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.