Şimdi Ara

Bilgisayar hapörlörü telsiz gibi çalışabilir mi? (Başıma gelen garip olay)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayar başındayım hoparlörün üstünde modem olduğundan olsa gerek tatsız bir parazit vardı modemi oynattım ses kesilmedi sesi sonra getirdiğimde ise çok garip bir şeyle karşılaştım. 10 dakikadır hoparlörden bir yerin ortam sesini alıyorum. Ses karıştırıcısından kontrol ediyorum hiçbir uygulamadan ses gelmiyor ancak hoparlörü dikkatli dinlediğimde tramvay kornası, klavyede sesi, kapı kapanması ve ufak tefek hareketlerin seslerini duyuyorum nasıl olabilir bu?

• Sonunda ne olduğunu öğrendim altta Lol Tft oynamak için girip karşılaşma ara demeden önce lobide oluyorsunuz oranın sesiymiş  . Ses karıştırıcısında ses seviyesi çok düşük olduğundan olsa gerek gözükmüyordu kapatınca ses de kesildi kusura bakmayın yanlış alarm.

@Jeg Elsker Norge @highest in the room @MaDMaxiBo

• Oturdum bir süredir bunu dinliyorum resmen biri oturmuş masada bir şeyler yapıyor ve ben onu çok net duyuyorum.

• cok garip la gizemli bir olay olmasın

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • highest in the room kullanıcısına yanıt

Bana da çok ilginç geldi, kafayı yemiş olma ihtimalimi düşünerek anneme dinlettim annem de duydu ve şaşırdı. Hala tam olarak insan sesi duyamadım ama. Klavye sesi, hareketler, uzaktan gelen tramvay kornasına benzer sesler böyle tramvay geçen bir yerdeki ofis sesi gibi tek bir kişinin bulunduğu bir oda. Ben küçük bir yerde yaşıyorum değil yakınımda bulunduğum şehirde bile tramvay yok.

• 40 dakikayı geçti dinlemeye devam ediyorum ve sesin loopa alınmış bir ses olduğunu düşünmeye başladım. Farklı bir şey duymadım en başından beri gelen belli aralıklarla tramvay zili, klavye tıkırtıları ve masada kağıt düzeltme gibi sesler.

• fringe izle

orda cevabı vardır.

• Julimezar kullanıcısına yanıt
    film senaryosu çıkar bundan o derece garip ve gizemli şekilde ilgi cekici bi olay nedenini bulursan yaz kesinlikle buraya

• Böyle bir olay yaşanabiliyor ama arkaplanını bilmiyorum frekansın nasıl karıştığını vs

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt

Şiddetli tavsiye üzerine başlamıştım ama ilk bölümden sonra devamını getiremedim. Yine de Youtube'da Türkçe içerik paranormal videoların hemen hemen hepsini izlemişimdir.

Umarım bulabilirim oldukça garip geldi

• Jeg Elsker Norge kullanıcısına yanıt

Peki bu kadar uzun sürebilir mi hocam? 1 saattir net bir şekilde bir odayı dinliyorum.

• Sonunda ne olduğunu öğrendim altta Lol Tft oynamak için girip karşılaşma ara demeden önce lobide oluyorsunuz oranın sesiymiş  . Ses karıştırıcısında ses seviyesi çok düşük olduğundan olsa gerek gözükmüyordu kapatınca ses de kesildi kusura bakmayın yanlış alarm.

@Jeg Elsker Norge @highest in the room @MaDMaxiBo

• Julimezar kullanıcısına yanıt
    tüh be heyecanlanmıstım garip olaydı cidden

• bence biri sizi izliyor hacım dikkatli ol bilgisayarına verici yerleştirmiş olabilirler

• aynı olay benim başımada gelmişti.
    hapörlörü kapadım ses hala geliyor altıma zıçacaktım az daha.
    sonra bir baktım en son telefonda biriyle konuşmuştum, bende o da aramayı kapamamış hala arama açıkmış, karşıdakinin telefonu cebindeyken yakaladığı sesler geliyormuş meğer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Offff be aşırı heyecanlı bir olaydı bayılırım böyle olaylara üzüldüm şimdi lolden gelmesine :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

harbiden film'e konu olur +1

• Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt

Kamera takılı olmuyor izlenemem ama dinliyorlarsa da arada bir güzel sesimle şarkı söylerken duyarlar çok sorun değil  .

• 07kubi07 kullanıcısına yanıt

Evet onu ben de düşündüm öyle bir olay yaşadığım için ona benzettim ama hoparlörlerden geliyordu çok net bir şekilde. Şu videonun konuşmalarının olmadığı haline benziyordu.

LovelyVirusyoutube
    You'll need headphones for this to work. Make sure there is no noise around, close your eyes, turn the volume up a little bit, hold and press headphone on your ears for better hearing, play it and enjoy this impressive audio work ( illusion ). Not a screamer not a prank! I use Brave Browser: https://brave.com/lov782
    https://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
  • Evet aşırı süper olurdu böyle tramvayların yönetim odasında çalışan birinin odasını duyuyorum, kim olduğunu anlamaya çalışıyorum araştırıyorum sonra fark ediyorum ki adamın odasına dinleyici yerleştirmişler ve dinleyicinin frekansları garip bir şekilde benim hoparlörlere de geliyor bu şekilde altta dönen hikayeyi çözüyorum filan müthiş  .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.