Şimdi Ara

cami de uyumak nasil olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
9.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ciddi cevap verip,başka yerlere çekmezseniz sevinirim.

daha ónce bildiginiz biri kalan var mi?nasil olur?insan korkar mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bir up çekelim.yukarılara cıksın.
  • sevap
  • Zaten sabah 5-6 gibi müezzin falan gelir ezan okumaya herhalde
  • bir de o gece kamyonu sarampolre yuvarlarsin tam olur.
    saka maka buyuk camiler haric diger camiler geceleri kapali olur. anca disardaki banklarda yatabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rena34

bir de o gece kamyonu sarampolre yuvarlarsin tam olur.
    saka maka buyuk camiler haric diger camiler geceleri kapali olur. anca disardaki banklarda yatabilirsin.

yatsıdan sonra camıde kalırız oyle olmaz mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alicosgun

quote:

Orijinalden alıntı: Rena34

bir de o gece kamyonu sarampolre yuvarlarsin tam olur.

yatsıdan sonra camıde kalırız oyle olmaz mı ?

bizim balkon direkt camiye bakiyor. sahurda falan izliyordum. imam ( galiba o bilmiyorum. ) gelip kilidi aciyor ezani okuyor sonra kilitleyip gidiyor.
    illaki giren cikani gorur, kontrol eder. hele yatsiya az kisi kaldigi icin kesin anlar diye dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rena34 -- 13 Ağustos 2013; 0:19:09 >
  • sevap.exe +1000 SEVAP Point
  • Camiye bi tünel kaz hoca çıkınca girersin

• Hocam ben bir kere kalmıştım pek değişik bir yönü yok yani bir kere yurtta kalıyordum yurdumuzun yanında büyük bir cami var nöbetçi yaptılar beni orda o gecede yorgundum yattım camiye uyudum içerisi çok serin ışıklarda açık korkulcak birşey yok sabah 4 te müezzin gelip ezanı okuyor ondan önce gece 3,5 gibi açman lazım yaşlı amcalar gelip kuran okuyor yani bütün gece kapalı değil yatsından sonra 2-3 saat kapalı kalıyor ayrıca cami sadece ibadet yeri değildir camide spor yapabilir,oturup sohbet edebilir,uyuyabilirsiniz eskiden camiler bedava konaklama yerleri olarak kullanılırdı öğleyin gidip camide yatın namaza 1 saat kala felan içerisi çok serindir bizim camide 15 tane klima var Hiç kimse birşey demez.
  • Cami açıksa gir hiç kimse bir şey demiyormuş galiba yani evin yoksa camiler senin evin
  • quote:

Orijinalden alıntı: babavatan5

Hocam ben bir kere kalmıştım pek değişik bir yönü yok yani bir kere yurtta kalıyordum yurdumuzun yanında büyük bir cami var nöbetçi yaptılar beni orda o gecede yorgundum yattım camiye uyudum içerisi çok serin ışıklarda açık korkulcak birşey yok sabah 4 te müezzin gelip ezanı okuyor ondan önce gece 3,5 gibi açman lazım yaşlı amcalar gelip kuran okuyor yani bütün gece kapalı değil yatsından sonra 2-3 saat kapalı kalıyor ayrıca cami sadece ibadet yeri değildir camide spor yapabilir,oturup sohbet edebilir,uyuyabilirsiniz eskiden camiler bedava konaklama yerleri olarak kullanılırdı öğleyin gidip camide yatın namaza 1 saat kala felan içerisi çok serindir bizim camide 15 tane klima var Hiç kimse birşey demez.

ya ışıkları filan açsak,elektikten faydalansak kul hakkı olur mu acaba? bide insan alışık değil ya,Allah günah yazmasın gece uyumk sanki ürpertici gibi geliyor.

• N'oldu la?? Baban arabayı görünce evden mi kovdu?

• Yatsıyı kıl yat,sabah kalkarsın.
  • kalmıştık

kapılar kitli olsa bile dış tarafta halı üstünde yatarsınız hava sıcak zaten

biz kışın yatmıştık buz gibi --yorgan yok bir şey yok---

sabah namazında yaşlı amcalar gelip bakıyorlardı kim bunlar diye

ayrıca içeride kalmaya müsade etmez görevliler bence
  • zor durumdaysan kimse bir şey demez, ha zevkine yatacaksan sorumlusuna söylemen daha uygun olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazacaklarım Bu Kadar

kalmıştık

kapılar kitli olsa bile dış tarafta halı üstünde yatarsınız hava sıcak zaten

biz kışın yatmıştık buz gibi --yorgan yok bir şey yok---

sabah namazında yaşlı amcalar gelip bakıyorlardı kim bunlar diye

ayrıca içeride kalmaya müsade etmez görevliler bence

camilerde görevli oluyor mu ? imam muezzin dıısnda.bizim burada yok ama ben istanbul da kalmayı dusunuyorum.oralarda var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alicosgun

quote:

Orijinalden alıntı: babavatan5

Hocam ben bir kere kalmıştım pek değişik bir yönü yok yani bir kere yurtta kalıyordum yurdumuzun yanında büyük bir cami var nöbetçi yaptılar beni orda o gecede yorgundum yattım camiye uyudum içerisi çok serin ışıklarda açık korkulcak birşey yok sabah 4 te müezzin gelip ezanı okuyor ondan önce gece 3,5 gibi açman lazım yaşlı amcalar gelip kuran okuyor yani bütün gece kapalı değil yatsından sonra 2-3 saat kapalı kalıyor ayrıca cami sadece ibadet yeri değildir camide spor yapabilir,oturup sohbet edebilir,uyuyabilirsiniz eskiden camiler bedava konaklama yerleri olarak kullanılırdı öğleyin gidip camide yatın namaza 1 saat kala felan içerisi çok serindir bizim camide 15 tane klima var Hiç kimse birşey demez.

ya ışıkları filan açsak,elektikten faydalansak kul hakkı olur mu acaba? bide insan alışık değil ya,Allah günah yazmasın gece uyumk sanki ürpertici gibi geliyor.

hocam kusura bakmayın ama sorunuz çok saçma yani ne kul hakkı hiçbirşey olmaz zaten ışıklar açık bırakılıyor küçük camiyse caminiz bilemem ama büyük camilerin ışıkları hiçbir zaman kapanmaz

• hocam bir lüks semt arıyorsunuz bir cami

ekstra görevli yok ama illa halk camiiyi sahipleniyor

yatsıdan çıkarken illa kontrol ederler

hırsız yaftası yemeyin malum camiden halı çalma gibi bir adilik var

kapılar kitlenir içeri girip ayakkabılık tarafında halılara uzanırsınız düzgünce

• Kalacak parasız yer lazım ise sana bir taktik vereyim, en yakın hastaneye git, koltukları bulabileceğin en rahat yerler zaten oturunca uykun geliyor, istediğin kadar uyu sana kimse gelip birşey sormaz, canın sıkılır uyku tutmaz ise çık üst katına kantin falan olur orada bi çay iç sigara iç ben gençken evden çok kaçtığım için böyle konularda tecrübem var.. Hem güvenli yer, hem rahat, hem karışan yok
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.