Şimdi Ara

bilgisayar ewimde calısmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bi arkadasımın sorunu aslında onun ewinde bilgisayar 10 dakika calısıyor daha sonra kilitleniyor
    resetliyoruz tam windows acılacakken mavi ekran ve hemen kendi kendini resetliyor

ama benim ewime getiriyoruz bende gayet normal calısıyor
    arkadasımın ewinde kesintisiz güç kaynagıda(UPS) var

bi anlam veremedim
    böyle bi sorunla karsılasan veya bilenlerin arkadasların insaniyet namına cevap yazmaları rica olunur

• Çok ilginç bir durum mavi ekran hatası verip resetlemesi. Peki arkadaşının evinde ups ile veya olmadan çalıştırdığınızda bir fark oluyor mu? Sonanımsal olarak bir problem olsa sizin evde de aynı sorunu vermesi gerekir. Benim aklıma tek sorun ekeltrik şebeke problemleri geliyor. O nedenle iyi bir psu ile kasayı denemekte fayda var.
  • evinizin elektiriği düşük veya yüksek olabilir veya voltaj dalgalanmaları olabilir. Ups almanzı öneririm veya önce arkadaşınızın ups de eve getirip deneyin bakalım sonuç ne yönde değişicek
  • ups olup olmaması farketmiyor ve apartmanda herkesinki sorunsuz calısıyor
  • selam, ups diğer adıyla güç kaynaklarının da kurtaramadığı durumlar olabiliyor. bildiğim kadarıyla şebeke voltajının 160 voltun altına inmeyene kadar devreye girmezler. 160 voltun altına indiğinde ise devreye girerek bilgisayarı beslemeye başlar. bilgisayarın sorun çıkardığı evde elektrik ile ilgili bir problem var. bende de aynı sorun var. güç kaynağım olmasına rağmen bir köşeye attım onu. gerçekten beş kuruşa yaramıyor evde elektrik olmasına rağmen devreye giriyor ve bilgisayarı kapatmadan kurtaramıyorum. size bir regületör lazım. 1 kv lık bir regülatör kullanın bilgisayar için. ben maliyeti düşük olsun diye bir trafo aldım. bir kaç karışık bağlantıyla elektriği yükselttim elektiriği düşürmeye yarayan trafo şimdi elektriği yükseltiyor. örnek şebeke voltajı 170 voltu gösterirken bu trafo sayesinde 190 voltun üstüne çıkıyor

• chipsiz kardes ama su varki
    baska bilgisayar sorunsuz calısıyor
    buna ne diceksiniz?
  • Sorun zannedersem. ups ile senin bilgasayarın uyuşmazlığından olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: chipsiz

selam, ups diğer adıyla güç kaynaklarının da kurtaramadığı durumlar olabiliyor. bildiğim kadarıyla şebeke voltajının 160 voltun altına inmeyene kadar devreye girmezler. 160 voltun altına indiğinde ise devreye girerek bilgisayarı beslemeye başlar. bilgisayarın sorun çıkardığı evde elektrik ile ilgili bir problem var. bende de aynı sorun var. güç kaynağım olmasına rağmen bir köşeye attım onu. gerçekten beş kuruşa yaramıyor evde elektrik olmasına rağmen devreye giriyor ve bilgisayarı kapatmadan kurtaramıyorum. size bir regületör lazım. 1 kv lık bir regülatör kullanın bilgisayar için. ben maliyeti düşük olsun diye bir trafo aldım. bir kaç karışık bağlantıyla elektriği yükselttim elektiriği düşürmeye yarayan trafo şimdi elektriği yükseltiyor. örnek şebeke voltajı 170 voltu gösterirken bu trafo sayesinde 190 voltun üstüne çıkıyor

Aldığınız ürünün kalitesine bağlı olarak koruma hassasiyetideğişir. Bende ups kullanıyorum ama hiçbir zaman sıkıntı çıkarmadı

• bilgisayarın güç kaynağını değiştirmeyi deneyin yine devam ederse sorun evin elektrik hattındaki diğer çalıştığında yüksek elektrik çeken klima buzdolabı gibi şeyleri yada parazit yapabilecek aspiratör gibi şeyleri kullanmadan çekipde deneyin
  • 13 - forum.donanimhaber, Türkçe bir forumdur. O nedenle günlük hayatımızda Türkçemize nasıl dikkat ediyorsak forum içinde de Türkçe imla kurallarına dikkat etmeliyiz Yabancı kelimeleri kullanmamaya bunun yerine Türkçe karşılıklarını kullanmaya özen gösterelim. Aksi davranışlarda konunuz gösterimden kaldırılır.

http://forum.donanimhaber.com/m_23274170/tm.htm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.