Şimdi Ara

Bilgisayar durduk yere donuyor ve kapanıyor psu danmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4 yıldır sorunsuz kullandığım sistem 5 gün önce durduk yere kapanmaya ve donmaya başladı en çok 6 saat açık kalabildi bazen 20 dakka sonra donuyor bazen saatler sonra format atıyım belki dosyalarda sorun vardır dedim format attıktan sonra sistem dosyarını yüklerken kapandı kafasına ne zaman esse donuyor(mavi ekran değil) ve yeniden açmam için komple sistemi kapatıp 3-4 saniye bekleyip öyle açabiliyorum donduktan sonra direk açılmıyor sizce sorun psu danmı değerleri altta verdim

denediğim şeyler:
    komple virüs taraması
    sistem dosyalarının kontrolü
    bios sıfırlaması
    anakart sıfırlaması
    komple bilgisayar içi temizlik işlemci ekran kartı macunlarını yeniledim
    sıcaklık değerleri normal hiç ısınınca kapanma olayı olmadı
    komple stres testi 2 saat boyunca stres testinde full ayarlarda kapanmadı
    bios menüsünden ram testi
    bios menüsünden ssd bad sector taraması

sistem:
    amd fx 8350
    asus m5a99fxpro v2.0
    asus gtx 770 2 gb ekran kartı
    corsair gs240 gb ssd
    corsair 2x4 gb 1866 mhz ram
    corsair cx750 watt psu

Bilgisayar durduk yere donuyor ve kapanıyor psu danmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheFenomen_ -- 22 Nisan 2018; 15:31:10 >

• + hala sorun devam ediyor
  • TheFenomen_ kullanıcısına yanıt
    Hocam pc yi stress testine soktugunda , elini psu nun eksoz kismina koy ısınma sorunu var mı bir kontrol et , iyi bir Guç kaynagı kullaniyorsun sorunun güç kaynagından kaynaklı olduğunu pek düşünmüyorum ama yine de ısıyı mutlaka kontrol et .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sizffren13 kullanıcısına yanıt
    Sorun çözüldü psu dan kaynaklıymış risk alıp psu sipariş ettim eğer psudan olmasaydı zarar etçektim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheFenomen_ kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun , Corsair Cx650M alma arifesindeyken bu olaya şahit olmak soğuttu beni . Şu an ne aldiniz peki ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sizffren13

Geçmiş olsun , Corsair Cx650M alma arifesindeyken bu olaya şahit olmak soğuttu beni . Şu an ne aldiniz peki ?
    çok araştırdım corsair vs650 watt ve fsp hydro 700w arasında kaldım corsairin vs sereisinde ses çok oluyormuş youtube de yüzlerce videosu var sorunla ilgili fps hydro 700w aldım 298 tl ye inventustan taktım hiç bir sorun yok ses fln da yok full güç o.c 4.7 ghz de kullanıyorum şuan.
    Ama şunu belirtiyim kablolardaki malzeme kalitesi çok iyi deği corsair bunu tokatlar ama güç kutusu sağlam ağır.
  • Benzer bir konuyu bende açtım , evga 600B modeli Nanolatalog tarafından gönderilmeyince siparişi iptal ettim ve Fsp Hydro700 ile Corair Cx650M arasında git gel yapiyordum . Sanırım 5yıl Türkiye garantisinden dolayı Fsp Hydro700 modelini seçeceğim sizin gibi .

• sizffren13 kullanıcısına yanıt
    arada nerden baksan 120 tl fark var bence hydro daha mantıklı olur 5 yıl garanti olayı çok iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E7830F89C

Bu mesaj silindi.
    en az 4 kere pc deki bütün pinleri söküp yerine taktım :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.